Paragraf a jít do práce?

Anonymní
21.10.19 12:24

Paragraf a jít do práce?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Včera jsem volala do práce s tím že v pondělí jdu s prckem k dr. A že budu mít nejspíš paragraf. A šefová mi volala že to je sice hezké ale že do práce můžu přijít i s paragrafem a normálně chodit. To fakt jde? To jsem vůbec nevěděla. Chodím do práce samozřejmě nebudu protože kdybych měla hlídání tak bych si paragraf ani nebrala. Spíš mě to zajímalo že jsem o tom nikdy neslyšela. Děkuji moc ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1526
21.10.19 12:27

Tak do práce opravdu chodit můžete (nebo třeba jen některý den), ale k čemu by ten paragraf potom byl? Berete si ho proto, že budete s dítětem doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10988
21.10.19 12:28

A to dítě dáš kam, vezmeš si ho nemocné sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.19 12:30

@stinga ano proto jsem ji právě řekla že kdybych měla hlídání tak si paragraf ani neberu a jdu. :nevim: nevím co jako čekala jestli ho hodím pod stůl… :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
56531
21.10.19 12:30
@lucik2011 píše:
Tak do práce opravdu chodit můžete (nebo třeba jen některý den), ale k čemu by ten paragraf potom byl? Berete si ho proto, že budete s dítětem doma

Třeba proto, že některé dny můžete, jiné ne ( pohlídá otec, kamarádka ).
Zakladatelko, lze to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.19 12:31

@Lama Lama Děkuji za info :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
21.10.19 12:32

Lze to? Podle mě teda ne. Těžko muzu mít na jeden datum ošetřování člena rodiny a zároveň pracovní dobu. Když se mi stane úraz v práci a přitom v podle neschopenky jsem doma tak co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
21.10.19 12:33

Zaměstnavatel potom vypise pro socialku dny kdy jsi byla v praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1526
21.10.19 12:34
@skorotehotna píše:
Lze to? Podle mě teda ne. Těžko muzu mít na jeden datum ošetřování člena rodiny a zároveň pracovní dobu. Když se mi stane úraz v práci a přitom v podle neschopenky jsem doma tak co?

Ale to není neschopenka, ale OČR, tam se do práce může a pak se vypíše na ten papír, které dny byly odpracované

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
21.10.19 12:35

Měla jsem paragraf (tedy očr :mrgreen: ) na dítě jen 2×, jednou týden a jednou myslím 4dny.. z toho jsem se v práci asi 3× vytočila cca na dvě hodinky jen udělat nejnutnější úkony a práci, kterou jsem měla naplánovanou a která by nepočkala.. zbytek udělali buď kolegové, nebo jsem si to přeložila..
vše je o dohodě.. do práce samozřejmě ze zákona NEMUSÍŠ…
ovšem tvá dobrá vůle se pak zas prostě odrazí jinde, že.. u nás např. odměny, vstřícnost vedení, když potřebuješ někdy něco jinak (změna prac. doby apod.)..
chápu, že všude to funguje krapet jinak a je to hlavně o lidech.. taky mám kolegy, které by v rámci očr do práce jít ani NEHLO, a to i kdyby někdy na chvíli mohli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8181
21.10.19 12:36
@skorotehotna píše:
Lze to? Podle mě teda ne. Těžko muzu mít na jeden datum ošetřování člena rodiny a zároveň pracovní dobu. Když se mi stane úraz v práci a přitom v podle neschopenky jsem doma tak co?

Na ukončení ošetřovného se píše, které dny jsi vykonávala práci, takže opravdu lze mít třeba 9 dnů vypsanou ošetřovačku a z toho být 3 dny v práci (např. že se manžel vrátí dřív z práce a ty jdeš na odpolední, nebo pohlídá babička apod.). Za ty 3 dny dostaneš normálně výplatu a za zbylých 6 dnů ošetřovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 12:38

@zrcadlo aha aha zajímavé :) tak díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
21.10.19 12:43

Tak se zkus domluvit, jestli by nešlo pracovat z domu pokud je to v tvé práci možný. Nikdo tě nutit nemůže, ale v ramci dobrých prac. vztahů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13781
21.10.19 13:28

Ano, můžeš, ale ty dny, co jseš v práci, tak ti neplatí OSSZ. Já to využívám, když mám hlídání, že třeba jdu na 2 dny v týdnu a zbytek jsem doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama