Paralen v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 23.09.05 19:48
Paralen v těhotenství

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte, zda se může paralen v těhotenství. Jsem ve 28 tt a přepadla mě mírná chřipka. Teplotu mám zatím „jenom“ 37,2, ale bojím se aby se to nerozjelo. Potřebuji se vypotit a paralen je na to nejlepší. Bohužel k němu nemám příbalový leták.
Prosím poraďte.

Děkuji

Rybka

Najdete v encyklopedii: Paralen v těhotenství

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 23.09.05 19:57

Ahoj, v pribalovem letaku na Paralen se pise ze tehu zeny ho smi jen po porade s lekarem. Ale to se pise na kazdem leku. Kazdopadne ja ho v tehu tak 2× vzala i bez porady s lekarem. Uz nejsi v I. trimestru tak ti jeden-dva nemohou ublizit pokud mas normalni tehu. Sany+decka (6l,7m).

janat
Extra třída :D 10821 příspěvků 23.09.05 20:49

Paralen se v tehotenstvi muze, ale logicky, kazdy lek, co snis, „sni“ i to dite, takze na teplotu pod 38 bych urcite nic nebrala. Pokud je ale teplota vyssi nez 38 tak zase je lepsi ji srazit, protoze vysoka teplota take neni pro dite dobra. Rozhodne nebrat ale vic nez 2tbl. za 4 hodiny , max. 8 tbl. denne to plati i pro netehotne!! A pozor na takove ty kombinovane pripravky typu Coldrex, tam take je paracetamol, takze se to musi zapocitavat :) Jana

mverca
Stálice 92 příspěvků 23.09.05 21:03

Ahoj, Paralen v těhotenství můžeš a určitě lepší si vzít 2 Paraleny než aby se ti to zhoršilo. Co mě teda říkala doktorka, že kašel a rýma nevadí miminku tak, jako horečka. Dokonce i na bolest hrudníku po dopravní nehodě jsem dostala Paralen. Neboj se toho a když ho nebudeš užívat pravidelně, ale vezmeš si 1 na noc, tak se vůbec neboj.

Verča

LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.09.05 10:58

Já doporučím Bioparox při zhoršení choroby, ale do toho bych šla po poradě s lékařem. Já jsem ho dostala ve 3. trimestru a dobrý. Je to lokální antibiotikum, spíš na ty horší stavy.

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 26.09.05 11:13

Paralen se zcela jistě může v těhotenství až do 6tbl denně. Rozhodně je to lepší než nechat dojít průběh nějaké choroby až k teplotám přes 38.
Brát rovnou Bioparox, i když ho mohou těhotné mi přijde trochu zbytečné, přece jen je to antibiotikum, to až když bude hůř.
Claudie

Reed
Kecalka 174 příspěvků 26.09.05 12:02

Ahoj,
přesně, jak píše Claudie - do 6-ti tbl denně, jak radí i pan doktor na www.porodnice.cz.
Brzké uzdravení přeje
 Reed

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.09.05 12:39

Mna trapila v tehotenstve bolest hlavy a vyslovene som sa pytala lekarky a porodnej asistentky, co si mozem dat. Odpoved bola: bud homeopatikum, alebo paralen (panadol, … skratka paracetamol), pretoze neprechadza placentou . Takze ho tvoje dietatko nezje aj s tebou, ako tu pisala Jana. Nesmies samozrejme prekrocit maximalnu povolenu dennu davku uvedenu v letaku.
Skoro sa uzdrav!

LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.09.05 18:49

Claudie, já píšu bioparox při zhoršení a po poradě s lékařem, mě to začlo taky jako lehká chřipka, na kterou paralen nezabral a teploty se šplhaly k 38. Ale vždy jsem se radila s doktorem. Napsala jsem to pro informaci ostatním.

janat
Extra třída :D 10821 příspěvků 26.09.05 19:42

Schamko - neni pravda, ze paracetamol vubec neprochazi placentou, temer snad neexistuje chem. latka, ktera by vubec neprochazela placentou :(
Nicmene paracetamol nevadi pro vyvoj ditete (alespon dle dosavadnich znalosti mediciny) narozdil od leku typu ibuprofenu, nebo acylpyrinu.
Konkretne do tohoto typu leku tak trochu delam, tak si myslim, ze do toho snad i trochu vidim (nebo aspon doufam :))))
Jana
PS Ale uznavam, ze vyraz „sni s tebou“ asi neni zrovna nejlepsi :)

Missorka  26.09.05 20:14

Jano,

ale ibuprofen v I. a II. trimestru je povolený, stejně tak při kojení.

Byla jsem těhotná dvakrát a ačkoli nejsem zastánce chemie, myslím si, že je lepší řešit bolest práškem než trpět. Dlouhodobá bolest a tím pádem tvoje vnitřní nepohoda rozhodně musí mít na miminko vliv…

Relevantní informace o farmakoterapii v těhotenství jsou zde - www.safebryo.cz.

Peta

Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 26.09.05 20:15
Paralen

Ahojky,
Paralen je skutečně jedním z léků, jejichž použití v běžných terapeutických dávkách je považováno za bezpečné. Ale 2 tablety najednou bych si nevzala, placentou prostupuje a 2 tablety najednou, to představuje v podstatě 1 gram. Paralen sice není teratogen, ale při předávkování může být toxický pro játra. Takže ano, ale opatrně, to ostatně platí u všech léků. V prvních dvou trimestrech se dá použít i ibuprofen a aspirin( v běžných dávkách nepůsobí teratogenně), tady bych ale doporučovala konzultaci s lékařem a v posledním trimestru se nesmí vůbec.
Každopádně vždy v těhotenství platí- ani tabletu zbytečně.

Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 26.09.05 20:19
Paralen

Missorka už to tu taky napsala - acylpyrin ani ibuprofen nejsou teratogeny, v posledním trimestru by se ale užívat neměly. :)

janat
Extra třída :D 10821 příspěvků 26.09.05 20:28

Ibuprofen a acylpyrin opravdu nejsou teratogeny, ale principem sveho ucinku ovlivnuji cinnost cev, delohy a hlavne placenty, paralen ucinkuje trosku jinym mechanismem (blokuje jiny enzym) a proto se neprokazal ucinek na placentu a plod (teda zatim neprokazal). Studiemi bylo (zatim) prokazano, ze Ibuprofen a acylpyrin se mohou brat v I. a II. trimestru , protoze pres svuj ucinek na delohu a placentu se neprojevil jako vyrazne vyssi riziko pro plod. Ve III. trimestru ale ucinek na delohu a placentu je vyraznejsi. Tolik teorie. Jinak fakt si myslim, ze kdyz je potreba takovyhle lek vzit (horecka, bolesti) tak radeji Paralen. Nevim jestli jsem to napsala dostatecne srozumitelne, ale dnes uz mi to nemysli a uz vubec nepise :))) Jana

Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 26.09.05 20:47
Paralen

Trošku to přepíšu : aspirin a ibuprofen blokují syntézu prostaglandinů, což jsou mediátory bolesti a zánětu, zatímco paralen pravděpodobně urychluje přeměnu prostaglandinu na neúčinnou formu. Vzhledem k tomu, že prostaglandiny mají svou nezastupitelnou úlohu i při porodu, podávání ibalginu a aspirinu ve třetím trimestru vede mimo jiné i k prodloužení těhotenství, což je samozřejmě nežádoucí. Najdou se ovšem i lidé, kteří považují použití ibuprofenu v prvních fázích těhu za bezpečnější, než podání paralenu. Je to i o tom, že se jedná o zkušenosti získávané spíš praxí, testovat na těhotných si samozřejmě nikdo nedovolí.
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně, snažila jsem se. Další dotazy možné.:-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama