výběr jména-pomoc

267
23.9.05 11:46

výběr jména-pomoc

Ahojky, stal se mi docela veliký problém s výběrem jmen. Čekám dvojčátka holčičku a chlapečka. S manželem jsme vybírali jména skoro už od začátku těhotenství a před týdnem jsme se konečně rozhodli pro dvě jména, která se líbila nejen nám, ale i příbuzným. Včera však došlo ke změně. Manželův dědeček náhle zemřel a to, čeho jsem se bála se bohužel stalo. Manžel změnil názor na jméno chlapečka a chce ho pojmenovat podle svého dědy. S tím ale nesouhlasím já. Jeho dědu jsem neznala a nechápu proč bych měla pojmenovávat svého syna po někom koho jsem neznala. Nechci se s manželem hádat v této době, tak jsem mu neodpověděla. Problém je, že už to řekl svému otci a ten je štastný. Nechápu jak se mohl rozhodnout bez mého souhlasu. Já si stojím za svým, ale nechci si rodinu rozhádat a to hlavně ne v této smutné době. Jenže zanedlouho budu rodit a nezbývá mi nic jiného, než v porodnici vypsat jména, která jsme chtěli původně dát. Budu asi hodně zlá k manželovy rodině, ale nechci, aby byl můj syn neštastný za jméno, které dostane. je to málo používané jméno a nechci ho tady vypisovat. Prosím někoho o radu. Jsem už z toho zoufalá a nevím, jak se manželovi postavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

204
23.9.05 11:50

Ahoj, rozhodne se dokazu vzit. Myslim, ze to chce pouze trochu vic casu, az se z toho manzel aspon trochu vyhrabe, tak bych s nim promluvila,je to zalezitost obou rodicu. Muze dat prece i jinak najevo, ze mel dedu rad a ze je ted smutny. Kdyby se mi to jmeno vubec nelibilo, asi bych prcka branila. misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
23.9.05 11:51

Ahoj,
a nešlo by třeba manžela uchlácholit třeba druhým jménem?
U nás se dává při křtu druhé jméno, sice se nikde nepoužívá,ale třeba by to manželovi stačilo? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
23.9.05 11:54

Tedy když už, tak bych dala dědečkovo jméno jako druhé… Pokud jména k sobě tak nějak „pasují“… Ty budeš mít chlapečka pojmenovaného podle svého přání a manžel může být taky spokojen… Podle mě dobrý kompromis, i když jméno bude delší.

Chápu tvé rozčarování, vůbec nejlepší by jasně bylo jen jedno jméno. Tohle mě napadlo jako řešení :wink:

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
23.9.05 11:55

Brojler mě předběhlaaaa :D

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
23.9.05 12:05

NIKDY , za žádných okolností , bych nesouhlasila se jménem, které by se mi nelíbilo nebo by mi se mi ho někdo snažil vnutit :! :! :! A to i za cenu rozhádané rodiny :evil: :!

Navíc to, jak se zachoval tvůj muž, mi přišlo opravdu sobecké a bezohledné. Pokud jsi na to dost silná, tak nedovol, aby Tvé (vaše) dítě nosilo jméno po člověku, kterého jsi neznala ani ty, natož tvé dítě.
Opravdu tohle manipulování rodiny nesnáším a nikdy bych nedopustila, aby mi do výběru jména někdo zasahoval (pochopitelně kromě otce dítěte).
Jsem přesvědčena, že rodina se nakonec (pokud si pro:,–(íš svou) usmíří, horší to bude s manželem. Proč na tom jméně tak lpí? Znamenal pro něho děda moc? Upřímně řečeno, ani to by mně neobměkčilo. Navíc nechápu, proč jméno nechtěl, dokud děda žil, a najednou když zemřel, tak se tak musí dítě jmenovat??? Grrrrr :twisted:
Varianta dvou jmen možná může být řešením, pokud se vám dvě jména líbí… Např. mně se nelíbí, takže bych do toho nešla…
TAk se drž a napiš, jak situace pokračuje :wink:

Radu

Mimochodem by mě ta vaše jména moc zajímala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
23.9.05 12:38

Ahojky,

varianta dvou jmen je sice zajímavá, ale pozor na ně. Sice se mohou dávat dvě jména - ale znajená to je potom uvádět všude, na sešitech do školy, v občance, při jakémkoliv oficiálním podpisu, kde musí být jméno i příjmení. Další věc je, že se jedná o dvojčátka - tzn. aby si „nezáviděli“ měli by mít jedno nebo dvě jména obě dvě, takže by to znamenalo vymýšlet další jméno i pro holčičku.
UF jsem ráda, že jsme se s manžou dohodli, že nebudeme dávat jména „po nikom“. A ty co vybereme (zatím máme teprve jméno pro kluka) nebudeme nikomi říkat - právě kvůli rodině. Mám pocit, že se s tím jméne lépe smíří - když už ho bude mít ten prcek. Jo a taky je někdy sranda poslouchat co nám doporučují za jména :P
Gaabina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.9.05 12:44

Ahoj,
by mě zajímala ta jména… :D

Já si myslím, že to manžel rozdýchá, když napíšeš původně plánovaná jména. Moje maminka razí teorii, že ty seš ten, kdo rodí (a 9 měsíců nosí dítě) a ty máš poslední slovo ohledně jména..... Taky změnila sestřino jméno až v porodnici bez souhlasu mého otce a ten jí neukamenoval :) ....... Říká to v žertu, ale něco na tom bude… :D

Myslím, že manželovo chování je pochopitelné, ale vzpomeň si jakou práci jste si dali s výběrem vhodných jmen. TAKY BYCH NEMĚNILA.

Hodně štěstí u porodu!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.9.05 12:54

Martino - drž se, přece nedáš dítěti jméno se kterým nesouhlasíš…to nejde musí se vám líbit oboum!!!rodina, děda je krásná věc, ale tady se musíte domluvit vy dva a ne ostatní ti by měli vaše rozhodnutí přijmout, respektovat ať se jim líbí či nelíbí nebo není vhodná doba…pokud s tím jménem nesouhlasíš, nelíbí se ti, bojuj..jsi máma a máš platný hlas ;-) držím ti moc palce ať se u vás rozlouskne k vaší spokojenosti..

Zdeník (taky s dvojčatama ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
267
23.9.05 13:11

Původně jsme měli vybraná jména Patrik a Zuzanka. Jeho děda se jmenoval Alfréd. No uznáte sami, že je to zvláštní jméno pro miminko. Zuzanka a Alfréd? To mi vážně nejde k sobě. Nechám to na čas ustálit a pak si s ním o tom promluvím. Ale moc času už nemám. Za měsíc bych měla porodit. Manžel si dává za vinu, že dědu moc nenavštěvoval v poslední době a ted si to vyčítá. Proto chce dát po něm jméno synovi. To mi přijde dost nefér, aby za jeho chyby doplácel po celý život náš syn. Chápu, že dědu měl rád, ale čas vyléčí bolest. Jméno však zůstane po zbytek života. V duchu si přeji, abych porodila dvě holčičky :) . Jinak vám děkuju za všechny názory a rady. Samozřejmě, že Vám dám vědět jak to vše dopadlo. Tohle vědět, tak s početím dětí ještě nějaký čas počkám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.9.05 13:22

Alfréda nebrat!!! :D

To je alibismus ze strany manžela - chce si jenom ulehčit svědomí, že za dědou nechodil tak často, jak by měl či chtěl...... Buď neoblomná, on to pochopí (i jeho rodina)......Teď je všechno ještě moc čerstvé, ale uvidíš, že bude časem taky rád, že jsi neustoupila.

Držím palec!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
23.9.05 13:49

Ahoj!
Mě sice Alfred nepřijde tak strašlivý, ale to je asi tím, že jsem dlouho žila ve Španělsku a v J. Americe (manžel je odtamtud) a jméno Alfredo je tam dost běžné, takže mám tzv. navyklé ucho (většinou jim stejně říkají Fredy atp.). Já bych to nechala prostě uležet a klidně bych jména napsala až při prvních kontrakcích. Manžel byl v¨ždycky strašně nerozhodný, navrhoval příšerná jména, ale jakmile šlo „do tuhého“, tak mě nechal napsat jména, která jsem propagovala (a která se mu líbila, jen prostě vymýšlel další a další varianty) a bylo hotovo. Rozhodně ale pokud se ti jméno Alfred nelíbí, nepřistupuj na něj, asi by sis hodně dlouho zvykala. Měj se,

Jindra + Sofía (3,5) + Mateo (2) + Překvápko (9tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
23.9.05 14:01

Marti -

teda sice se hodně vrací ke starším jménům, ale Alfréd - to je síla, to je prekérní situace, ale moc ti přeji, aby se manžel umoudřil, neb by si jistě „užil“ své ve škole a tak, ikdyž naštěstí dnešní doba sebou nese i více neobvyklá jména :wink: :roll:

Tak hodně zdaru a kdyby to manžela nepřešlo, tak za sebe můžu říct, že bych si v porodnici prostě trvala na svém a HOTOVO :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
23.9.05 14:06

Ahojte ahojte..

my sa s muzikom dohodnut zatial nevieme,jemu sa pacia skor typicke slovenske a mne stare zidovske mena,no snad to nejako poriesime,ked bude drobec na ceste..

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
24.9.05 11:15

Marti, já vím, že je to vážná věc a rozhodně jsem na Tvé straně, jednou jsi matka a tak si rozhodně nenech vnutit nějaké příšerné jméno pro svého chlapečka!!! Ale při čtení těch příspěvků jsem se i trochu bavila, vyměnit Patrika za Alfréda je fakt děsné…Tak držím palce a rpzhodně si Patrika nedej vzít, zdraví Metelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama