Reklama

Parazit v hračkách

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:19
Parazit v hračkách

Našla jsem jakéhosi čera v hračkách dceri, na fotce je jakoby prázdná schránka a vedle toho pobíhal brouk co vypadal trochu jak rybenka ale byl oranzovy…jsem zdesena 8o lip to vyfotit nešlo. Co to je??? :,( žádná špína nejsu, jen přiznávám že v te bedně jsem douho neuklizela :(

Reklama

Reakce:

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 14.09.18 15:26

To je s největší pravděpodobností kožojed, resp jeho prázdná schránka… není pro člověka nijak škodlivý.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:32

@BohunkaP ta 3.a4.fotka je to co tam bylo živí, a nemá to tvar jak kozojed ale spis jako rybenka

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 14.09.18 15:44

me to pripomina moucneho cerva. ale ja bych se tim nenechala rozhodit, hmyz v domacnosti znamena jen tolik, jsme jeste soucasti ekosystemu a nejsme umelohmotne nebo kreslene figuriny. tedy patrani po jmenu jedine z duvodu, jestli to neni jedovate nebo z pouhe zvedavosti. Zabranit pripadnemu premnozeni. kdo sili z ojedineleho vyskytu nejakeho broucka doma, ten si zaslouzi jist ty hnusny sklenikovy rajcata.

selia
Ukecaná baba ;) 1941 příspěvků 9 inzerátů 14.09.18 16:07

Nevím, ale vyhodila bych a vůbec se tím nevzrušovala. nežijeme ve sterilním rpostředí (naštěstí).

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 14.09.18 22:33
@Anonymní píše:
@BohunkaP ta 3.a4.fotka je to co tam bylo živí, a nemá to tvar jak kozojed ale spis jako rybenka

A nebyl to prostě kožojed ještě ve stadiu larvy? :)
Každopádně, jak píší ostatní, nemusíš se toho nijak bát… vymést a hotovo (maximálně třeba stříknout lehce něco proti hmyzu, ale to spíš pro Tvůj dobrý pocit) – opravdu je přirozené, že s Tebou v domácnosti žijí různá malá “žvižátka”, o kterých ani nevíš… musela by ses zavřít do nějakého hermetického skleníku, abys měla “bezzvířátkové” prostředí :)

selia
Ukecaná baba ;) 1941 příspěvků 9 inzerátů 14.09.18 22:42

@BohunkaP Já bych teda nic proti hmyzu nestříkala, to je rozhodne větší hnuz než jedna larvička :D.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 14.09.18 22:52

@selia , no, já spíš taky ne :lol: … ale jestli je někdo z nějaké larvičky fakt takto na nervy, tak třeba mu to pomůže k uklidnění :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 10:11

No ale ten kozojed kouše i lidi a našla jsem to v dětském pokoji.. přiznám se že od te doby jsem hodně nesva a plánuju se vrhnout na obří úklid až mi někdo na pár hodin pohlida malou :mrgreen:

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 15.09.18 10:47

Ne, to není pravda – kožojed se živí mrtvou kůží a organickými zbytky, neožírá živou… Často ho můžeš najít právě v místech, která se až tak často nevytírají a zůstávají v nich tedy chuchvalce prachu, vlasů a pod… Třeba v rozích pod postelemi a na podobných místech (krabice s hračkami s chuchvalcem prachu na dně je typická).

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 15.09.18 10:53

https://www.biolib.cz/…rticle/id14/

Ellie
Kecalka 449 příspěvků 16.09.18 14:25

Je to kožojed. Může poškodit vlněné oblečení, ale jinak není nebezpečný.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama