Partner a jeho "ošulená" mzda

Anonymní
29.3.20 16:22

Partner a jeho "osulena"mzda

Holky, mam partnera 3 roky, planujme svatbu, rodinu, stavime spolu dum. Zatim mame kazdy finance zvlast, ale na stavbe domu se podilime posledni dobou dohromady (mame sepsane co jsem hradila ja). Pritel jezdi pracovat do ciziny, vecne tu neni. Kdyz jsme se pred 3/4 rokem bavili, tak jsem zjistila, ze mu zamestnavatel nevyplaci (pravdepodobne) to co mu nalezi. Jenich mzdovy system je pomerne komplikovany, ale at jsem to pocitala, jak jsem pocitala, tak mi vychazela uplne jina mzda nez co by mel mit. Podle propoctu mu ubiraji cca 30 000 - 40 000 kc mesicne. Coz se pri cca 10 mesicich nascita.

Svoji praci dela poctive, ma ji rad a i bez tehle penez ma celkem dost a zijeme si nadprumerne. Ale i tak me stve, ze ho zamestnavatel zneuziva, pracuje 6 dni v tydnu desitky a desitky hodin a neda mu ani to, co by ze zakona mel. Chtela jsem, ze bychom se na to mrkli, ukazali podklady ucetni a ta by rekla, jestli mu to pocitaji spravne nebo ne. Jenze, to je ten kamen urazu.. on nechce, zadne papiry mi od toho nechce dat, nechce to resit. Uz mesice to odklada. Vim, ze jsou to jeho penize, a kdyz to nebude chtit resit, nic s tim neudelam. Ale resime stavbu a tam kazdy vydaj, mame dluh kvuli domu u mych rodicu a on si postavil hlavu, ze to resit nechce.

Me to proste stve, ze tim vlastne ubira nam obema. Pak u svatby nebo domu slysim, ze na neco nemame.. a az bychom byli manzele, tak ze sjm. Navic delam prava, proto me to i proste stve, kdyz vidim, jak nerespektuji zakonik prace. Chtela jsem ty papiry jen nechat zkontrolovat nezavisle ucetni a podle jejiho sdeleni pak vymyslet, co dal. ???? nekdo nejakou radu jak na nebo, nebo to nechat byt?

Prosim annonym - finance treti osoby.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3559
29.3.20 16:25

A videlajsi kolik mu opravdu chodi na ucet? Vudela jsi vypis z uctu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
29.3.20 16:26

Tak asi nebere tolik, kolik ti tvrdí, ne? :nevim:
Ze by treba mel brat sto, bere sedesat a je v poho? A to dela co prosim te?

• Nahlásit
  • Citovat
3006
29.3.20 16:27

@lebambule Presne… a nebo si ulejva bokem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
29.3.20 16:29

Buď bere, tolik co říká a jsou v tom třeba automaty nebo tak. Nebo bere tolik, kolik brát má a tebe tahá za nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
29.3.20 16:31

Muze mit taky hrichy z minula, co splaci a vam to nechce rict. Muze delat prescasy zadarmo, aby porad to misto a ten plat mel. A tu vyplatu co vy chcete „aby mel“ nikdy mit nebude, jelikoz neni realna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2386

Jasně, začni to řešit a přítel bude bez práce a příjmů. Někdy je prostě lepší některé věci neřešit, to by klidně mohl být tento případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7205

První co mě napadlo je, že mu žádné peníze nechybí a prostě ti nechce přiznat plnou výši mzdy. Kdo by si dobrovolně nechal vyplácet méně? Samozřejmě to tak nemusí být. Nicméně pokud to tak není, tak to zároveň otevírá téma, zda má tvůj potencionální manžel rozumný přístup k financím, pokud je mu úplně jedno, že má měsíčně o 30 tisíc méně a nechce to řešit. A třetí problém, zdá se, že s mužem vlastně máte trošičku mezery v komunikaci a neumíte se dohodnout na docela základní věci, přičemž tvůj nastávající ti vyloženě odmítl dát jakékoliv podklady, což je sice jeho právo, ale je na tobě, zda do toho chceš jít. Osobně si neumím představit, že bych s chlapem měla finance rozdělené tak strašně striktně, že bych mu odmítla ukázat výplatní pásku atd… Nicméně jsou lidé, co tak žijí, ale to už má každý nastaveno jinak a co jednomu vyhovuje, druhému ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18141
29.3.20 16:34

A na zaklade ceho si to pocitala, kdyz nemas zadne podklady ke kontrole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9487
29.3.20 16:41

A on ti ukázal pracovní smlouvu, mzdový výměr, výpisy z účtu atd.? Nebo jsi nic z toho nikdy neviděla, on ti před 3/4 rokem řekl, kolik bere hrubýho, a ty sis aktivně začala dopočítávat a nemůžeš se dopočítat? Nebo nechápeš, že má měsíční mzdu, a přepočítáváš mu to na odpracované hodiny a myslíš si, že by měl brát hodinový průměr krát odpracované hodiny? Sorry, ale u vyšších lépe placených pozic je naprosto běžné, že lidi pracují třeba 60h týdně, ale jsou placeni za 40h, přesčasy se považují jako samozřejmé. Nic jiného, co by udělalo tak výrazný rozdíl, mě nenapadá.
Pokud do toho partner nechce nijak rýpat, tak pro to má asi nějaký důvod. A je podle mě dost přes čáru, že do toho ty chceš zasahovat, protože máš pocit, že vás někdo okrádá, je to zcela jeho věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 16:42

Nene, zadne hrichy z minula nema… vim kolik mu chodi na ucet, vim, kolik ma dostavat. Videla jsem vypis z uctu i kazdou smlouvu. Z jeho strany opravdu nic nezakryva.

• Nahlásit
  • Citovat
11692
29.3.20 16:43

By mě zajímalo jak si to počítala a na základě čeho? Když ti nedal zadny podklad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6811
29.3.20 16:44

Napiš kolik má hrubého a ve které zemi dělá. Třeba ti tu někdo dopocita, kolik by měl brát. Ale zdá se mi jako scifi, ze by mu zaměstnavatel ubral 40 000 měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
29.3.20 16:49

Padla tu spousta možností.
Pravda může být leckde, od vypočítavého zaměstnavatele, přes neochotu přítele přiznat výši mzdy, utajené dluhy, automaty.
Pro mě rozdělené finance znamenají problém, protože defakto nevím, jakým způsobem můj protějšek hospodaří a to je celkem důležitá vlastnost, pokud s někým hodlám žít a mít rodinu.
Osobně mi přijde nezodpovědné stavět nemovitost s někým, s kým nemám ani společné peníze a on není ochoten se mnou o penězích komunikovat.
Pokud to ovšem budeš na sílu řešit, když to už pravděpodobně dost let vypadá takto, tak se může stát, že zjistíš, že jeho postoje pokud jde o ekonomickou strábku manželství, jsou hodně problematické a může to kvůli tomu do budoucna přestat fungovat ve více ohledech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 16:49

Tak záleží taky, kde je. V Rakousku je progresivní daň, která, pokud je zaměstnanec ve vyšší přijmový skupině, užere už opravdu hodně (v mým případě beru hrubého kolem 4000 euro, čistého cca 2500). Tak jestli si nepleteš netto a brutto, tam by ty částky odpovídaly, nebo ti příťa prostě kecá, někde si hraje automaty, ulejvá bokem nebo cokoli jinýho. Anonym z důvodu velmi osobní informace, díky. Záleží na tom kde je a co dělá. Ale obvykle berou méně kvalifikovaní pendleři kolem 1400 čistého, kdyby mu zaměstnavatel 30 000 užral, byl by teoreticky v podstatě na nule. Ale jk říkám, nepíšeš, ve které zemi ani co dělá, takže jen teoretizuju

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama