Nerovnoměrná pracovní doba a odstupné

Anonymní
29.3.20 08:26

Nerovnoměrná pracovní doba a odstupné

Ahoj, omlouvám se za anonym.Ale nevím, zda zde není někdo z našeho vedení :nevim:
Vzhledem k situaci co je teď. v naši firmě propustili hromadné veškeré zaměstnance ve zkušební době.
Teď čekáme výpověď my, co máme smlouvu na dobu určitou.
Známá mi řekla;že budeme mít asi klasickou výpověď, ale jsem u zaměstnavatele necelý rok a mám tedy nárok na odstupné ve výši jednoho platu.
Ale prý by se na nás mohla vztahovat formule, která mluví o nerovnoměrné rozložené pracovní době, pracujeme krátký dlouhy a v tom případě se jedna o odstupné ve výši třech platu.
Vůbec tomu nerozumím, muže mi někdo poradit???
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71526
29.3.20 08:37

A tos nasla kde? Nevim nic o tom, ze by neco takoveho v ZP bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 08:48
@j.a.n.i1 píše:
A tos nasla kde? Nevim nic o tom, ze by neco takoveho v ZP bylo.

Já tomu nerozumím, ale je to paragraf 86 zákoníku práce prý.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.3.20 08:58

Jde o to, ze opravdu nevíme co dělat. Pokud provozovnu zruší, nepoběží nám tedy ani výpovědní lhůta??Nebo jak to tedy bude?

• Nahlásit
  • Citovat
71526
29.3.20 09:01
@Anonymní píše:
Já tomu nerozumím, ale je to paragraf 86 zákoníku práce prý.

Ten resi konto pracovni doby, ktere se vas netyka… A jeste by to platilo pouze pro ty, kdo maji v ramci konta pracovni doby nezaplacene prescasy, ktere se maji zapocitat do vyrovnavaciho obdobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
29.3.20 09:08
@Anonymní píše:
Jde o to, ze opravdu nevíme co dělat. Pokud provozovnu zruší, nepoběží nám tedy ani výpovědní lhůta??Nebo jak to tedy bude?

Vypovedni lhuta vam pobezi… Ale pises, ze mas smlouvu na dobu určitou, do kdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3203
29.3.20 09:12

Výpovědní lhůta vám pobezi, pripadne muzete ukoncit pracovni pomer hned, ale musí vam zaplatit ty 2 mesice vypovědní doby plus odstupné dle odpracovanych let. Ještě taky záleží kdy ti konci smlouva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 09:21

Smlouva až v září…jde mi o to, ze když by nás zavřeli, není tam ta doba na výpověď, ne? Nebo i tak ano?

• Nahlásit
  • Citovat
71526
29.3.20 10:12

Je, proste by vas nechali za 60% na prekazkach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 10:28
@j.a.n.i1 píše:
Je, proste by vas nechali za 60% na prekazkach.

Aha, takže tedy je to tak, ze pokud zruší provoz, tak máme 2 měsíce výpověď 60 procent a pak tedy jedno odstupné?
Uzavřeno už je podle rozhodnutí vlády, aoe nevíme kdy se otevře a prave zda vůbec a zda nezavrou firmu

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama