Pátá nemoc u miminka?

2773
20.3.06 11:36

Pátá nemoc u miminka?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se s tím některá setkala (pátá nemoc je ta bez vysokých horeček, dítěti se prostě po těle objeví ložiska vyrážky a po pár dnech zase zmizí, je to virové onemocnění jako 6. nemoc, ale objevuje se prý u starších dětí).
Včera večer při koupání jsem si totiž všimla, že se Fandovi na různých částech těla objevily flíčky vyrážky, vypadá to jako krupička, drsná kůže, malinko jinak zbarvená než zdravá kůžička. Našla jsem ty flíčky na tvářičkách, na uchu, na zadečku, zádech, rameni, na nožičkách....... Dnes jsem měřila a po odečtu má 37, 2, je takový víc mamánek, jinak žádné zvláštní příznaky.
Jasně, nejjednodušší je zajet se ukázat k dr., ale nerada bych přeháněla a pořídila mu tam něco horšíHo......
Podotýkám, že nedostal žádnou novou potravinu, nezměnila jsem prášek, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2773
20.3.06 12:06
:?:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.3.06 16:14

Ahoj Hajinko,

my jsme taky prodělali 6. nemoc a to v prosinci, když malý bylo 7 měsíců. 4 dny měla vysoký teploty, po odečtu kolem 39, jinak žádné jiné příznaky jako kašel rýma nic a potom se jí udělali takové mapy, ale ne z pupínků. Prostě takové pod kůží. Lékařka diagnostikovala, že je to 6. nemoc. Nedávno jsme ji prodělali znova, můžeš je prý dostat, teď už nevím jestli 3× nebo 4×. Prý to vždy způsobuje jiný vir.

No, já bych radši k té doktorce sjela, za to nic nedáš.

nepřihlášená „Orpet“

• Nahlásit
  • Citovat
2773
20.3.06 20:13

Orpet, právě ta šestá nemoc to není, Fanda je bez teplot. :?

Nenapadá někoho nějaký důvod k osypání? Jsou to jednotlivá ložiska vyrážky, nejvíc na zádíčkách, taky na oušku, na kotníku, ze strany kolínka, na ramínku........nesvědí to..........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
20.3.06 20:19

( erythema infectiosum ) je mírné a mírně nakažlivé onemocnění, které se obvykle objevuje na jaře a většinou postihuje děti starší dvou let. Někdy se mu říká „pátá dětská nemoc“. Nejnápadnějším příznakem nemoci je nafialovělá plocha ve tvaru motýla na tvářích, jako by dítě někdo uhodil.
PŘÍZNAKY
příznaky se objevují 4-14 dnů po nakažení
PRVNÍ DEN- jasně červené tváře, kontrastní bledá oblast okolo úst, mírná horečka
DRUHÝ AŽ PÁTÝ DEN- svrnitá, krajkovitá vyrážka, která se šíří na trup
SEDMÝ AŽ DESÁTÝ DEN- vyrážka bledne. Dítě už není infekční. Vyrážka se může objevit znovu během následujících několika týdnů nebo měsíců, zejména když se dítě přehřeje nebo pobývá na slunci.
LÉČBA
Podávejte dítěti paracetamol, na snížení teploty. Musí hodně pít. Má-li nějaké onemocnění krve ( srpkovitou anémii nabo thalasémii ), poraďte se s lékařem. U těchto dětí může tato nemoc někdy vyvolat vážné problémy. Izolujte dítě od všech žen, které by mohly být těhotné - ve vzácných případech může dojít k potratu. Dítě však už obvykle nemůže nikoho nakazit, jakmile se objeví vyrážka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
20.3.06 20:32

Bergio díky,asi to nebude ono, i když na obličeji to Fandovi začalo, ale jakoby ho někdo uhodil nevypadal :-).
Napadla mě nějaká pylová alergie, ale kdoví, asi jediné řešení bude zajít k Dr. na poradu.
Ještě jednou dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
20.3.06 20:48

Rádo se stalo ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
31.5.06 20:45

Ahoj Hajinko,

obnovuji tvoji diskusi, protože se potřebuju zeptat, jak to u vás nakonec dopadlo s tou vyrážkou.

Eliška má už několik dní vyrážku na celém těle. Někde v rozestupu 10 cm, ale někde, třeba na jednom oušku, to je husté. Konkrétně na tom uchu jí to dost svědí, tak si to drbe (proto tam toho asi má víc). Teplotu vůbec nemá. Dr. nám na to napsala fenistil a tekutý pudr. Říkala, že jí to přijde jako alergie nebo poštípaní od nějakých malých mušek. Podle mě jsou ty mušky kravina.
Tak mě zajímá, k čemu jste došli, jestli Eli nemá to samý.

Moc díky.

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama