Pátá nemoc u předškoláčky?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marun
Stálice 68 příspěvků 26.09.18 11:15
Pátá nemoc u předškolačky?

Zdravím všechny,
kdo máte prosím zkušenosti s pátou nemocí?
Dcera 6, minulý týden lehká viróza, chvíli rýma, pak asi 2-3 dny kašel, od pátku pár teček na obličeji a jinak nic, pak v neděli po procházce úplně červené tváře a fleky-viz foto. Nic ji nebolí. Po hodině po návratu domů vše zmizelo. Včera procházka a fleky opět i na končetinách. Hlavně nohách. Poradíte?
Měl někdo?
Moc děkuji :D

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 26.09.18 11:52

U páté nemoci vyrážka „migruje“,ty petechie se mění,různě posouvají,spojují a rozpojují,ale tady mi chybí ten tvar motýlích křídel,který se má vytvořit na obličeji. Jinak dcera ji měla v 5 měsících(i když je netypické u kojence),ka­marádka ji měla na střední škole,ale u obou tomu předcházely horečky. U páté nemoci by horečka být měla a ta vyrážka nastupuje v momentě,jak horečka ustoupí.

Martina211
Kecalka 487 příspěvků 26.09.18 11:58

Já teda nevím, ale moje děti měli 6tou nemoc a vyrážka vyskákala v momentě, kdy přestala horečka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >