Reklama

Štěnice nebo jiné brebery z dovolené?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malina9
Povídálka 12 příspěvků 25.09.18 03:40
Štěnice nebo jiné brebry z dovolené?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti a poradit, o co se může jednat. Včera jsme se vrátili z dovolené. Už tam se manželovi objevila červená vyrážka na různých místech po těle. Myslela jsem, že je to alergie na sluníčko, občas se mu to děje, ale pak se objevila i mě na krku a děsně svědila. Do toho se dětem objevily štípance - hlavně v obličeji. Přičítala jsem to komárům.
Teď v noci jsem se ale probudila a na břiše mám malé červené flíčky (jakoby čerstvý vpich) a svědí mě tělo, není to ale nijak intenzivní.
Nemůžou to být štěnice? Nebo nějaké jiné brebry? Jsem z toho lehce na nervy, představa deratizace bytu mě dost děsí 8o
Děkuju za odpovědi.

Reklama

Reakce:

elinka90
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 25.09.18 06:22

Můžou to být štěnice. Taky nám je do baráku přitáhli sousedé. Deratizace není nic hrozného. Vystříkají byt, odtáhnou sedačku, nikde to nenechává fleky. Rozhodně bych s tím neotálela. Štípnutí od štěnice opravdu hodně svědí. Většinou jdou na míste, kde je málo chlupů. Především na děti, ženy a potom muži. My s manželem spali vedle sebe a poštípaná jsem byla především já. Samozřejmě bych okamžitě psala na cestovku a deratizaci bych po nich požadovala uhradit.

stinga
Závislačka 3731 příspěvků 7 inzerátů 25.09.18 08:08

@Malina9 a kde jste byli? Ať tam raději nejezdit, i když to se asi může stát všude v dnešní době :pocitac:

Uživatel je onlinedickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.09.18 08:08

Zní to dost jako štěnice, já s nima naštěstí osobní zkušenost nemám, ale měli jsme je hodněkrát v okolí, tak jsem si o nich dost googlila. Zavolala bych desinsekcni firmu, oni přítomnost štěnic buď potvrdí nebo vyloučí. Ten postřik opravdu není nic hrozného, kdysi jsme si to nechali dělat u mojí mamky i preventivně, když je měla sousedka. No a jestli se to potvrdí, tak bych to chtěla samozřejmě uhradit cestovkou.

Ijen
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 25.09.18 08:29

Svrab a stenice to je moje cestovatelska nocni mura. Pokud se stenice dotahnou do bytu tak nic jineho nez volat desinsekcni firmu nezbyva.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 34 inzerátů 25.09.18 08:42

My si z dovolené přivezli vši, nejspíš z letadla, taky super, ale ty jsme zvládli zlikvidovat sami.

Malina9
Povídálka 12 příspěvků 25.09.18 16:36

Děkuji všem za odpovědi! Vtipný je, že jsme už byli s mužem ubytovaní leckde asijské hostely nevyjímaje a nikdy jsme nic nepřivezli… Teď jsme byli v hezkém čistém penzionu v ČR a dopadlo to takhle. Ale pozorovala jsem si ty štípance (a taky dost googlila) a přijde mi, že ty od štěnice vypadají přeci jen jinak… Teď mě nic nesvědí, ale břicho mám plné teček různé velikosti - od úplně mini spíš hnědých až po větší červené, ty jsou i takové plastické. Nenapadá vás ještě nějaká jiná brebra, která by to mohla být? Přikládám foto. Má smysl jít na kožní, poznají z toho něco? A jak to vlastně funguje, asi mě nevezmou hned? Když jsem před rokem objednávala syna kvůli ekzému, dlouho jsme čekali.

Ssasanka
Kecalka 147 příspěvků 25.09.18 20:33

@Malina9 ty jo..tak.neco pdoobneho ma.ted syn ve vlasech..na uchu a jeden na obliceji..a tez me.zajima

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >