Štěnice nebo jiné brebery z dovolené?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malina9
Povídálka 12 příspěvků 25.09.18 03:40
Štěnice nebo jiné brebry z dovolené?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti a poradit, o co se může jednat. Včera jsme se vrátili z dovolené. Už tam se manželovi objevila červená vyrážka na různých místech po těle. Myslela jsem, že je to alergie na sluníčko, občas se mu to děje, ale pak se objevila i mě na krku a děsně svědila. Do toho se dětem objevily štípance - hlavně v obličeji. Přičítala jsem to komárům.
Teď v noci jsem se ale probudila a na břiše mám malé červené flíčky (jakoby čerstvý vpich) a svědí mě tělo, není to ale nijak intenzivní.
Nemůžou to být štěnice? Nebo nějaké jiné brebry? Jsem z toho lehce na nervy, představa deratizace bytu mě dost děsí 8o
Děkuju za odpovědi.

Reakce:
elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 25.09.18 06:22

Můžou to být štěnice. Taky nám je do baráku přitáhli sousedé. Deratizace není nic hrozného. Vystříkají byt, odtáhnou sedačku, nikde to nenechává fleky. Rozhodně bych s tím neotálela. Štípnutí od štěnice opravdu hodně svědí. Většinou jdou na míste, kde je málo chlupů. Především na děti, ženy a potom muži. My s manželem spali vedle sebe a poštípaná jsem byla především já. Samozřejmě bych okamžitě psala na cestovku a deratizaci bych po nich požadovala uhradit.

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 25.09.18 08:08

@Malina9 a kde jste byli? Ať tam raději nejezdit, i když to se asi může stát všude v dnešní době :pocitac:

Uživatel je onlinedickys
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 25.09.18 08:08

Zní to dost jako štěnice, já s nima naštěstí osobní zkušenost nemám, ale měli jsme je hodněkrát v okolí, tak jsem si o nich dost googlila. Zavolala bych desinsekcni firmu, oni přítomnost štěnic buď potvrdí nebo vyloučí. Ten postřik opravdu není nic hrozného, kdysi jsme si to nechali dělat u mojí mamky i preventivně, když je měla sousedka. No a jestli se to potvrdí, tak bych to chtěla samozřejmě uhradit cestovkou.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 25.09.18 08:29

Svrab a stenice to je moje cestovatelska nocni mura. Pokud se stenice dotahnou do bytu tak nic jineho nez volat desinsekcni firmu nezbyva.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 22 inzerátů 25.09.18 08:42

My si z dovolené přivezli vši, nejspíš z letadla, taky super, ale ty jsme zvládli zlikvidovat sami.

Malina9
Povídálka 12 příspěvků 25.09.18 16:36

Děkuji všem za odpovědi! Vtipný je, že jsme už byli s mužem ubytovaní leckde asijské hostely nevyjímaje a nikdy jsme nic nepřivezli… Teď jsme byli v hezkém čistém penzionu v ČR a dopadlo to takhle. Ale pozorovala jsem si ty štípance (a taky dost googlila) a přijde mi, že ty od štěnice vypadají přeci jen jinak… Teď mě nic nesvědí, ale břicho mám plné teček různé velikosti - od úplně mini spíš hnědých až po větší červené, ty jsou i takové plastické. Nenapadá vás ještě nějaká jiná brebra, která by to mohla být? Přikládám foto. Má smysl jít na kožní, poznají z toho něco? A jak to vlastně funguje, asi mě nevezmou hned? Když jsem před rokem objednávala syna kvůli ekzému, dlouho jsme čekali.

Ssasanka
Kecalka 157 příspěvků 25.09.18 20:33

@Malina9 ty jo..tak.neco pdoobneho ma.ted syn ve vlasech..na uchu a jeden na obliceji..a tez me.zajima

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >