Roční dítě - ATB a CRP 43

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 14:30
roční dítě - ATB a CRP 43

Maminky, máte zkušenost s „šedou“ zónou CRP u dětí… malej měl po jednom dni horeček CRP 43, v pusince na patře skrvrnky a v krku také jakési vřídky či co, prý angína, streptest neměli k dispozici, Dr. raděj dala OSPEN, máte zkušenost zda je takto vysoké CRP i u virózy/virové anginy? tj. že by to byl zrovna ten přechod kdy je dle CRP nejasné, zda se jedná o infekci, šlo mě o to že mě další dětská DR rekla, že to na ATB být vůbec nemuselo, malý měl už ATB jako miminko. A zda by někdo rozumněl tomu, zda když je CRP po jednom dni horeček přes 40, jestli má CRP teprve tendenci růst… jaký má tento ukazatel průběh, ATB jsem samozřejmě dala, ale stále mě to hlodá a přemýšlím nad tím… :roll:

Reakce:
Sůvička80
Kecalka 207 příspěvků 22.09.18 14:47

Asi záleží na doktorovi. Mě kdysi Dr říkala, že u dětí do 6 let se bakteriální infekce považuje už nad 25. My byli dneska se synem na pohotovosti, koukala na něj a prý virove, ale udělala crp a 60, takže počínající bakteriální zánět a ATB. Syn má krk stejně jako tvoje dítko.

LindaPraha
Extra třída :D 13846 příspěvků 22.09.18 14:49

A proc to zakladas 3×???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 14:51

Ahoj! S „šedou zónou CRP“ zkušenosti nemám, ale s virovou angínou u ročního prcka jo - malá ji měla nedávno, CRP kolem dvaceti. Naklusala jsem k doktorce po noční horečce (myslela jsem, že to budou zuby a vono né.). Následující den jsme tam byly zase, aby se jí opět změřilo CRP, dr viděla, že je stále kolem té dvacítky, tak mi jen řekla, že mám i nadále srážet teploty, které tedy už byly pouze decentně zvýšené. Po třech dnech bylo po všem, a objevily se i ty zuby. Ať je malému brzo dobře!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 14:53

@Sůvička80 on mel i vyrazku na rukou a nohou a pak po celem telicku, a rikala ze by to mohle byt ta herpeticka angina, nemel ty klasicke cepy na mandlich ale na tech obloucich ty vridky, a muzu se zeptat po kolika dnech horecek jste byli na pohotovosti? my jeli hned druhy den, protoze byl jak harova panenka a kdyz nemel nurofen tak plakal, asi bolesti, Dr rikala ze je to velmi bolestive…

@LindaPraha koukam na to… psalo mi to, ze stejna diskuze jiz existuje at zmenim nazev, to jsem udelala, a najednou to tam naskocilo vicekrat… :pocitac: :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 14:53

jinak tedy jak je psano vyse, u nas tez rostou zoubky, vzdy nejaka infekce kdyz rostou zuby… :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 14:57

Zakladatelko, u nás taky! Zoubky plus rýma. Teď zoubky plus herpangina. Razily se 4 najednou…

Sůvička80
Kecalka 207 příspěvků 22.09.18 15:00

Syn měl teplotu od čtvrtka vecer. Myslela jsem, že jen viróza, ale dneska si stěžoval, že jo bolí celý krček ( + vzadu na temeni, ruce a nohy, tak jsem se trochu bála meningokoka, tak jsem radši jela ). Jinak teplota nic moc vysoká, jen k 38, teď je skoro 24 hodin bez nurofenu. Ale to crp je fakt vyšší. Tak radši ty ATB.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 22.09.18 16:59

u deti jsou brany za bakteriální už nižší hodnoty CRP, nad tech 25 myslím

luca241
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 22.09.18 17:54

Hlavně,Crp roste postupně,ono většinou po 24h horeček se ani neodebírá ,jelikož je to krátká doba.takze pokud po 24h má už 43 a navíc je takový prcek,tak bych nad nasazením ATB vůbec nepřemýšlela…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:15

@lupilka.cz @luca241 diky, tohle jsem potrebovala slyset, ze to nebylo zbytecne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:37

@Sůvička80 jak je malemu? :) my uz budeme ATB koncit, uz basti jak drak :)

Sůvička80
Kecalka 207 příspěvků 25.09.18 09:15
@Anonymní píše:
@Sůvička80 jak je malemu? :) my uz budeme ATB koncit, uz basti jak drak :)

Malej by zase řádil jak drak, snazim se ho udržet v klidu. Akorát ho zase bolelo ouško, to zatím rozhanime. ATB by měl dobrat až v pondělí, ve čtvrtek jdeme na kontrolu. To je dobře, že už je malému líp.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >