Patchwork přehoz

94
16.1.19 22:15

patchwork přehoz

Dobrý večer, chtěla bych poradit strašně se mi líbí patchworkové přehozy na postel, ale ta cena. Mám doma šicí stroj po babičce, ona byla švadlena, ale zemřela a já jsem od ní nestihla nic okoukat… myslíte, že jako začátečník je možné tento přehoz ušít? Koukala jsem na návody, ale jsem z toho docela paf. Neporadil by mi někdo přesný a jednoduchý postup? Strašně mě to láká zkusit šít, ale mám doma malé děti a na začátečnický kurz bych neměla hlídání pro děti. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.1.19 22:27

@JaanaT to není vůbec složitý. Na netu nejdeš hodně návodů, těžko radit musíš vybrat dle (délky, šířky, barvy atd.). V pohodě i jako začátečník zvládneš. A bude to hezký se na to pak podívat první co jsi na něm udělala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23104
16.1.19 22:41

Jako radu bych ti dala, zkus si pár polštářků, ať nekazíš velký kusy látky a uvidíš jak ti to půjde. Pokud máš představivost, abys věděla, že tohle dám sem a ono je to tady, tak to půjde. Není na tom nic těžkého, jen je třeba trpělivost a pečlivost, aby to pak sedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2183
16.1.19 22:43

já to chci taky zkusit ušít. Zatím se mi povedli jen tak patchowrk plyšáci :D Mě by spíš zajímalo jakou výplň do toho přehozu dát? Normálně takový ten vatelín ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 22:44

@Quinn7 kokosové vlákno je taky ok. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49453
16.1.19 22:46

No, napíšu to z pohledu toho začátečníka - dost dlouho mi trvalo, než jsem zvládla vůbec rovný šev. Patchwork, aby vypadal, je fakt náročný na přesnost, když koukám na hotové výrobky, tak by to z mé strany vyžadovalo opravdu hodně, hodně trénování, než bych si na tu milimetrovou přesnost troufla. Takže já jako začátečník ani omylem. Na druhou stranu, pokud si nebudeš dávat velké cíle hned napoprvé, tak prostě zkoušej, trénuj na menších věcech, polštářích, odstřižcích a olečcích pro panenky - na tom nezkazíš moc materiálu, vyzkoušíš si to a když to půjde, třeba si troufneš na složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
17.1.19 08:34

Take velmi záleží na zvoleném vzoru. Těžké je sesadit kousky k sobě přesně špičkami. Mnohem jednodušší je třeba srubovy patchwork, který se nášiva postupně rovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25856
11.2.19 18:41

@Quinn7 Dávám tenkou deku z Ikea, tu letní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama