Péče o látkové pleny

115
3.8.13 10:53

Péče o látkové pleny

Ahoj. Chtěla bych se zeptat maminek, které používají látkové pleny, jakým způsobem se o ně starají. My máme měsíční miminko a já pleny po zněčištění přeperu v ruce a hodím do kyblu na sucho, kde skladuji dohromady kalhotkové, vícevrstvé i obyčené čtverce. Peru pak na 60 a to i s oblečením mrňouse. Čtverce a vícevrstvé žehlím, ale u kalhotkových už jsem zničila žehlením některé patentky, takže teď je dávám dceři hned po vyprání. Všude čtu, že stačí prát na 60, ale říkám si, jestli to fakt stačí, navíc, když teď přestávám žehlit. A perete i oblečení pro miminko zároveň s plenami? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17568
3.8.13 10:59

Peru všechno dohromady, nežehlím nic. Když je pokaděno skrz separačku, tak to osprchuju. Nemám sterilní domácnost, tak nepotřebuju ani sterilní oblečení :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
3.8.13 11:00

Ja jo, presne jako ty, jen upresnuju, ze premachnu se zlucovym mydlem. Nejsem supermatka a navic mi je lito davat kazdej kousek obleceni do pracky zvlast, kdyz peru pleny denne. Hazim tam s tim i nase rucniky. Zehleni je povera, ja nezehlim nic, co se asi tak tim vyzehlenim stane, kdyz ty veci stejne nechas na vzduchu a sahas na ne? To, ze se tim neco sterilizuje, to snad pochazi jeste z dob, kdy nam na cviceni civilni obrany rikali, ze kdyz nemame sterilni gazu, mame krvaceni zastavit cistym kapesnikem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3339
3.8.13 11:06

Moje postřehy jsou tady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
3.8.13 11:16

Já právě hned po přebalení přemáchnu žlučovým mýdlem a hodím do kyblu a peru každý den, maximálně druhý… Tak to jsem ráda, že to takhle stačí. Trošku mě nahlodaly babičky, které vše vyvářely a žehlily a nestačí se divit, jak se dnes látkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
3.8.13 11:17

Já snad až do 3měsíců používala výhradně čč. Od začátku peru v pračce v Palmexu a přidávám ocet, nyní Permon. Skvrny od kakání pořádně vymáchám a pak potřu žlučákem, dám do kýble a zakápnu tea tree olejem, čč od čurání jsem taky dříve přemáchla. Teď používám spíše kalhotovky, takže pokud není pokaděná, skladuju na sucho. Peru obden, někdy i každý den. ČČ a vkládačky žehlím, jednak to je desinfekce a jednak mám málo prostoru na sušáku, abych pověsila čč rovně, takže je tím žehlením zároveň i vytahuju, protože jinak z nich pořádnej novosklad fakt neudělám:)) mimi oblečení peru zvlášť na 40 a v Lovele plus ocet nebo Permon. Jo a občas proženu plíny i Sanitolem. A žehlím i mimi oblečky :nevim: Zabere to chvilku a vypadá to pěkně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
3.8.13 11:26

Jo a plenky peru na 60st, tak jednou z mesic sem je projela 90kou…ale to si s kalhotkovkama raději nedovolím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
3.8.13 11:46

Peru na šedesát dohromady, když je dítě pokajděné až na dupky, tak to také neperou zvlášť. Nežehlím, to nestíhám :oops: čtverce bych ráda, ale dám je na kupičku na žehlení a pak je odtamtud zase beru :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
3.8.13 11:52

Pokakané vzpláchnu vodou, peru na 50, nežehlím a rozhodně neperu s oblečením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.8.13 11:56

Pokaděný spláchnu, skladuju na sucho, peru na 60 v eko pracích gelech, nežehlím, pokud mám něco hodně špinavého z oblečení, tak klidně přihodím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
3.8.13 12:01

Mám klasické čtverce. Peru na 95 NIDKY jsem to nesmíchala s klasickým prádlem. Když pokadí svrchní namočím je a předvyperu v ruce, protom peru normálně na 60.. Pleny ani svrchní nežehlím. Nedělala bych nic jinýho :lol: Jinak k ním přidám ocet většinou…

• Nahlásit
  • Citovat
Jemys
3.8.13 12:04

Používala jsem jen čtvercovky, pokaděný jsem přemáchla v ruce trochou mýdla a hodila do kýble. Prala jsem na 60, občas jsem je dala na 90. Prala jsem vždycky zvlášť, nikdy s jiným prádlem. Žehlila jsem jen v šestinedělí

• Nahlásit
  • Citovat
20340
3.8.13 12:35

Používám separačku, pokud proteče na plenu, spláchnu sprchou. Skladuji na sucho, peru jednou za 2-3 dny v dětském prášku z DM - bavlněné na 60 nebo 90 (jak se mi chce a jak uznám za zašpiněné), bambusovky peru na 40 dle návodu. S plenami peru i dětské oblečení, případně ručníky. Čtverce žehlím, aby se mi dobře skládaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
3.8.13 12:49

Pokakané přeperu v ruce žlučovým mýdlem, taky skladuju na sucho všechny dohromady, peru na 60,přidávám dezinfekci na plínky miofresh, peru ale samostatně, nežehlím, žehlila jsem jen v šestinedělí. A praní na 60 rozhodně stačí. A mám jen plenky, co teplotu 60 snesou, ty u kterých výrobce doporučuje jen 40 nekupuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
3.8.13 13:02

8o Docela koukám, kolik z vás pere pleny s oblečením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama