Látkové pleny a pasení hříbat

20271
30.7.13 10:00

Látkové pleny a pasení hříbat

Jaké máte prosím zkušenosti co se týče látkových plen a pasení či jiného pohybu?
Zatím dávám prcka na břicho jen pokud je nahatý nebo má výjmečně jednorázovku. Nejsem si jistá, zda ten balík mezi nožkama by při pasení nenapáchal víc škody než užitku, co se rozvoje svalíků týče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23404
30.7.13 10:02

Malý je v látkovkách od příchodu z porodnice a naučil se vše. Ani doktorka neříkala, že by byl nějak pozadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
30.7.13 10:05

Nedělej mu takový balík ;) podle mě látkovky nemají žádný vliv. Dřív byly jenom látkovky a děti taky pásly koníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20271
30.7.13 10:08
@Tiger-lily píše:
Nedělej mu takový balík ;) podle mě látkovky nemají žádný vliv. Dřív byly jenom látkovky a děti taky pásly koníky.

Balík mu nedělám, ale je menší- 7. týdnu a něco málo přes 4 kila. Teď teprve přestává v té plíně vypadat jak Obelix. :)
Je fakt, že my taky pásli se 2-3 plínama mezi nožkama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
30.7.13 10:13

@Svistice K pasení ho vždycky vysleč z pleny a nechej na přebalováku nebo na puzzle, teď v létě to je super, nebude mu zima :-) Třeba když ho budeš přebalovat, tak ho vždycky nechej chvilku pást. Já jsem nechávala v látkovce pást jen vyjímečeně a jen v AIO nebo novorozeneckých, jinak má dítě jinde těžiště a může to opravdu ovlivnit, jakým stylem bude pást.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726

@Svistice taky jsem nad tím přemýšlela, jestli to nebrání i třeba v přitahování nožek a tak :think: nechávám dceru (5mes) casto rozbalenou a nevidim vetsi rozdil… ted pouzivame hodne anavy na snapku nebo novosklad, takze to zadny velky balik nedela :kytka: ani na RHB mi k tomu nic nerikali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230

S pasením problém nebyl, ale ted máme problém s otáčením, otočí se bez plíny nebo v jednorázovce, ale v látkovce ani náhodou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20271
30.7.13 10:45
@zolycka píše:
@Svistice taky jsem nad tím přemýšlela, jestli to nebrání i třeba v přitahování nožek a tak :think: nechávám dceru (5mes) casto rozbalenou a nevidim vetsi rozdil… ted pouzivame hodne anavy na snapku nebo novosklad, takze to zadny velky balik nedela :kytka: ani na RHB mi k tomu nic nerikali :nevim:

No právě. Zatím když ho dám v látkovce na břicho, tak v podstatě nožkama visí ve vzduchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
30.7.13 10:45

Tak my jsme problemy nemeli, otocil se ve 3tydnech z briska na zada, ve 3mes. obracene, v 5mes. zacal lezt po 4 a v 7mes.si stoupal, v 11mes. zacal chodit. Takze myslim, ze to vliv nema a to byl hodne hubeny a maly, takze zadek mel vetsi jak cele telo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
30.7.13 10:55

Malý je v látce od porodnice a to měl 2200g…byl to srandovní brouček s velkým zadečkem :) Hodně jsem ho na pasení, přetáčení, plazení atd. rozbalovala, takže byl čato nahý. Po čase se to naučil i s plínou a neměl problém. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
radka radka
9.9.13 12:22

Ahoj,
všem těhulkám a maminkám doporučuji knihu Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko od paní Kiedroňové a nic ve vývoji svého dítěte nezkazíte, musíte jí - stejně jako vše ostatní - brát trochu s nadhledem, protože každé děťátko a možnosti rodičů jsou trošku jiné. Všeobecně je nejvhodnější nechávat dítě co nejvíce nanahato nebo velmi provizorně zabalené (my jsme dávali při hře jen body a pod body jenu čtvercovku, jinak používáme pop-in) a nechat ho volně se pohybovat v prostoru na pevném podkladu. Ano, stejně všechno časem počůrá, ale je to ten nezdravější pohyb, který dítě potřebuje pro svůj rozvoj. Co se týče psychomotorického vývoje, fyzioterapeuti to mají mnohem lépe zmáklý než pediatři - já jsem pediatr a nebýt paní Kiedroňové, z naších učebnic a na fakultě se o opravdovém vývoji dítěte nic pořádného nedozvím. Berte lékaře s rezervou, zatím nejsou všichni dostatečně osvícení, co se týče psyhomot. vývoje a nejnovějších poznatků. Nejdůležitější bod je: Neposazovat dítě, než samo začne sedět - tedy až po lezení!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama