Péče o týdenní miminko

Anonymní
12.12.19 12:42

Péče o týdenní miminko

Ahojky. Mám týdenního syna. Moc hodne miminko, je to štěstí, ale spíš mě to trápí. Jsem totiž po těžkém porodu, málem císařským řezem naštěstí nakonec přirozený. Malý teda adgar 9.10.10 takže paráda. Já si odnesla anémii, stehy a vytlačeny konečník s hemeroidy, takže mi ještě není až tak úžasně. Malý mi hodně spí a málo jí. Po probuzení vlastně ani pít nechce a musím ho přemlouvat a po pár minutách u prsu usne. Sám si řekne opravdu málo. V noci je kolikrát schopny spát bez probuzení nebo s velkými pauzami a když ho budím spíš spí a zase u sání usne. Ani moc neplace, je to zlatý dítě, ale moc líný evidentně. Mléka mám opravdu hodně a i proto mě to trápí. Za tři dny mi ale přibral 100g, nevím jestli je to málo nebo hodně.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13798
12.12.19 12:46

100g za 3 dny je fajn, nám dr říkala že průměr je tak 200g týdně (náš měl 250g za týden) a co se týče toho pití, já ho nejdřív vzbudila tzn prebalila, pomazlila a pak šla kojit a když usíná tak sem šimrala na bradě aby sál a nespal :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
12.12.19 12:50
@Anonymní píše:
Ahojky. Mám týdenního syna. Moc hodne miminko, je to štěstí, ale spíš mě to trápí. Jsem totiž po těžkém porodu, málem císařským řezem naštěstí nakonec přirozený. Malý teda adgar 9.10.10 takže paráda. Já si odnesla anémii, stehy a vytlačeny konečník s hemeroidy, takže mi ještě není až tak úžasně. Malý mi hodně spí a málo jí. Po probuzení vlastně ani pít nechce a musím ho přemlouvat a po pár minutách u prsu usne. Sám si řekne opravdu málo. V noci je kolikrát schopny spát bez probuzení nebo s velkými pauzami a když ho budím spíš spí a zase u sání usne. Ani moc neplace, je to zlatý dítě, ale moc líný evidentně. Mléka mám opravdu hodně a i proto mě to trápí. Za tři dny mi ale přibral 100g, nevím jestli je to málo nebo hodně.
:lol: měla jsem u holky to samé a teď se nezastavim :lol:… A AS měl krásné po porodu a tý problemy co máš, má polovic ženských. Za 3 týdny mě i siti po nastrihu nebolelo a dalo se dělat už vše. Vaz si klidného miminka a důležité je ze pribira a nehubne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 12:53

Já bych řekla že je to úplně v pohodě :) Nemá/neměl zloutenku, že je tak spavy? Dal bych ho budila na kojení, zkus ho před krmením trochu probrat. Taky jsem při krmení simrala na brsdicce a kolem pusinky, když mi usinal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.12.19 12:59

Snad se ta anémie brzy srovná a nebudu tak unavená. Naštěstí mám zlatou Dr. která mě nechtěla hnát k hospitalizaci na transfuzi, že prý to je potřeba, ale nenechají mi tam malého, takže beru poctivě léky. Co se týče toho konečníku a hemeroidů to je asi největší utrpení, mám snad půl zadku venku. Nemůžu pořádně ani na záchod. Prý po šestinedělí jedine řešit chirurgicky. K tomu je to aspoň dobrý, že mi malý nedává tolik zabrat, ovšem s tím kojením mě trápí. Čekala jsem jak bude papat a on spíš věčně chrní. Prsa mam obří a plný mléka. :nevim:
Pravda je, že už sání vůbec nebolí, spíš příjemné lehta tak třeba se naučil už krásné pít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.12.19 13:00

@Zubenka01 Ne ne neměl. Narodil se krásně růžový a vcera byl na prohlídce je zdravý jako rybicka.

• Nahlásit
  • Citovat
23120
12.12.19 13:01

Miminka po porodu většinou jen spí, to kdy budou vzhůru se bude pomaličku prodlužovat. Pokud přibývá a nemá jiné potíže buď ráda, za chvíli to tak nejspíš nebude :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.12.19 13:02

Jinak probrat zkouším. Mazlit, hladit, to ho neprobudí ani když ho zvednu. Prso si nevezme, vlastně tu pusu i zatne. Prebaleni, to chvíli řve a pak zase zarezava. Když se povede usne u prsu behem chvíle a zase nemám šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
12.12.19 13:03
@Anonymní píše:
@Zubenka01 Ne ne neměl. Narodil se krásně růžový a vcera byl na prohlídce je zdravý jako rybicka.
:) Tak to ti můžu jen závidět, to moje miminko den po porodu prorvalo šest hodin a vydrželo mu to asi do pěti měsíců :D Ať se dáš brzy dohromady :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23120
12.12.19 13:05

Jinak já mám 5 týdnů mimino a dneska si můžu gratulovat, že jsem se zvládla osprchovat, umýt si zuby a dokonce si udělat rychlý oběd který snad i v klidu sním :P není každý den posvícení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 13:05
@Anonymní píše:
Jinak probrat zkouším. Mazlit, hladit, to ho neprobudí ani když ho zvednu. Prso si nevezme, vlastně tu pusu i zatne. Prebaleni, to chvíli řve a pak zase zarezava. Když se povede usne u prsu behem chvíle a zase nemám šanci.

Ale pribira hezky, tak bych se tím moc netrapila. A za pár týdnů se ti ta prsa už nebudou tak strašně moc nalevat. Případně můžeš odsat do úlevy kdyby to hodně bolelo, ale ne víc. Čím víc odsavas tím víc se tvoří. Pokud bys něco odsala, tak si to mléko nech zamrazit, ještě se ti může hodit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
12.12.19 13:06

Nektere deti jsou spavejsi, hlavne ty zloutenkove. Kdyz ho budite, tak to musi byt poradne probuzeni. Syn nepribiral a porad spal, tak jsme museli cvicit rukama, simrat, tahat za ouska. Rikali mi, ze spravne probuzene dite rve. Ale vam pribral pekne, takze pohoda a muzete vklidu odpocivat. Cim bude starsi a silnejsi, tim bude spat mene. Kdyby pribiral malo, tak vam to doktorka rekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1391
12.12.19 13:09

Neboj, jste na začátku a musíte se naučit fungovat. Mimi je relativně čerstvé, takže se na světě rozkoukává, a co se té spavoasti týče, také tomu nedávám dlouhé trvání ;). Pokud chodíte na pravidelné kontroly k pediatrovi, tak tam by Ti řekli, že je něco špatně i z hlediska přibývání na váze. Prsa týden po porodu ještě pracují, takže můžeš mít opravdu nepříjemné pocity, pokud máš pocit, že jsou opravdu plné, tak zkus mimčo budit a kojit častěji (můj třetí si cucal vždy tak dvě minutky a odpadl, takže jsem ho za hodinu vzbudila a jeli jsme nanovo), popřípadě pak do úlevy odstříkávej. Péče o prsa je taky super - před kojením nahřát ve sprše nebo na ně dát horkou mokrou plenku, mléko pak i lépe teče a mimčo líp vypije. Pokud je máš nalitá, tak chlazení po kojení bych asi moc nedoporučovala, aby nezatvrdla. toho, že je mimi spavé, zkus využít i ve svůj prospěch, odpočívej, co to jde a věnuj se i sobě. Prvního jsem měla císařem a v šestinedělí se ze mně stala troska, protože se vše točilo kolem miminka a na sebe jsem kašlala. Pokud máš možnost, využij toho, aby ti vařil manžel nebo rodina, kamarádky, neřeš úklid a řeš opravdu JEN sebe a miminko. Ono si to sedne, neboj ;). Kdyby cokoli, klidně napiš SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.12.19 13:10

@pikola To já mám právě pohodu až se divím. Je mi jasný, že to nemusí trvat napořád, ale většinou mi každý tvrdil že to bude hrozný se zžít a starat apod. prave po příchodu z porodnice. Meleho nezbudi ani vysavač a rev. Ten když spí tak spí.

• Nahlásit
  • Citovat
23120
12.12.19 13:17
@Anonymní píše:
@pikola To já mám právě pohodu až se divím. Je mi jasný, že to nemusí trvat napořád, ale většinou mi každý tvrdil že to bude hrozný se zžít a starat apod. prave po příchodu z porodnice. Meleho nezbudi ani vysavač a rev. Ten když spí tak spí.

Odpočívej, papej, hodně pij. Je mu teprve týden, buď ráda, že neřve. Můj taky nebrečí, ale měl zase problémy s váhou, takže jsem hodně kojila. Jestli je tvé první a jediná teď starost, tak máš čas se dát do pořádku teď ty. :hug: za chvíli přijdou prdy, koliky atd :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama