Postýlky v domácnosti

11.12.19 22:17

Postýlky v domácnosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s postýlkama v domácnosti. V říjnu se nám narodila 2 krásná dvojčátka. Syna už máme doma a dcera to stihne snad do konce roku. Jde mi hlavně o tom kde a kdy děti spí. Máme 2 postýlky pro děti v ložnici a jednu v obýváku. Přítelkyně by do obýváku dala nejraději aji druhou až bude dcera doma. Syn pres den spí v postylce v obyvaku a přes noc v ložnici. Mam špatný pocit kdyz si myslim ze dite má mit jednu postel a ma vědět kde se chodi spat? A uz vůbec ze v loznici bude mit daleko větší klid než lezet v postylce vedle tv? Nebo je to jen můj spatny názor. Dekuji za vase odpovědi. Jakub K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11717
11.12.19 22:21

@c23ktekk já bych preferovala to, mít děti na očích, na učení spaní v ložnici je ještě fůra času, ty miminka to fakt ještě nepoberou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21331
11.12.19 22:22

Měla jsem na dítě pouze jednu postýlku v ložnici. Měla jsem na zemi pěnové puzzle a starší dítko jsem na něj pokládala v době bdění. Spalo jedině v ložnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
11.12.19 22:26

Ahoj, mam taky rijnova dvojcatka, doma hned od zacatku, donosena - predpokladam podle toho, co pisete, ze nejsou asi plne donosena (pokud ano, omlouvam se).
Moje spali do tohoto tydne v jedne postylce - poradila mi to porodni asistentka, vzdyt do porodu byli vzdy spolu, tak by meli prvni kvartal (“ctvrty trimestr”) byt co nejvic spolu - a specialne, pokud jsou mensi a byla ted rozdelrna (pokud to zdravotni stav dovoli). Ted uz jsem je musela rozdelit - uz maji hodne sily (oba pres 5 kilo) a dostanou sez rychlozavinovacek (v nich spi, aby se co nejvic napodobilo prostredi delohy a nelekali se vlastnimanrukama) a jak jsou velci, tak uz se rukama stouchali. Takze jsem je musela rozdelit.
A k obyvaku/loznici, na nocni spani je davam do loznice, na den jsou od cca 5-6 tydne v obyvaku na gauci (mam maly byt) - chteji byt soucasti deni. Ale televizi nemam a nenechavala bych je vedle ni.

Drzim palce s peci, vim, jak je to narocne :palec:

Příspěvek upraven 11.12.19 v 22:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
11.12.19 22:28

Zatim si to nechte tak, jak mate. Teta dávala na začátku dvojcata do jedné postýlky, teprve, az vyrostly, tak spaly zvlast. Najednou spaly jen v kočárku, v postýlkách najednou v noci, pres den se ji to moc nedařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1244
11.12.19 22:34

My jsme měli postýlky 2. Jedna v obýváku, kde miminko bylo přes den, ať už vzhůru nebo spalo ( většinou spalo venku v kočárku) a druhá v ložnici v patře, kam jsme ho dávali na noční spaní. Záleží na tom, zda jste v domě nebo v bytě, případně jeho uspořádání. A teda otázka moje je: kde bude miminko přes den, když bude vzhůru a nebudete mít v obýváku postýlku nebo nějaký košík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10996
11.12.19 22:36

Syn spí všude možně, jen v postýlce už pár měsíců ne, budem ji dávat pryč :mrgreen: ale u těch malých dětí je to fuk. Spí kdy a kde chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
11.12.19 22:38
@c23ktekk píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s postýlkama v domácnosti. V říjnu se nám narodila 2 krásná dvojčátka. Syna už máme doma a dcera to stihne snad do konce roku. Jde mi hlavně o tom kde a kdy děti spí. Máme 2 postýlky pro děti v ložnici a jednu v obýváku. Přítelkyně by do obýváku dala nejraději aji druhou až bude dcera doma. Syn pres den spí v postylce v obyvaku a přes noc v ložnici. Mam špatný pocit kdyz si myslim ze dite má mit jednu postel a ma vědět kde se chodi spat? A uz vůbec ze v loznici bude mit daleko větší klid než lezet v postylce vedle tv? Nebo je to jen můj spatny názor. Dekuji za vase odpovědi. Jakub K.

a kam dáš dítko během dne? :think: do ložnice teda asi ne, protože tam chodí spát, ale když bude přes den vzhůru? navíc tak, aby dítka měla přítelkyně pod dohledem?
Hlavně by jsi to měl probrat s ní, protože to bude ona, kdo kolem nich bude kmitat a mělo by to být tak, aby to vyhovovalo hlavně jim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
11.12.19 22:40

Dítěti je úplně jedno, kde spí. Kdyby si mohlo vybrat, bylo by i ve spaní přitisknuté k mámě :-).
Děti mi spaly v posteli, v postýlce, na gauči, na dece, v autě, v kočáru, v nosítku, v náruči… je to fuk kde.
Dávám přednost mít je na očích než někde za zdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
11.12.19 22:43

Měla jsem postýlku na kolečkách, takže jsem si s ní mohla přejet podle potřeby. Přes den většinou byl syn s náma v obýváku nebo v kuchyni, přes noc se mnou v pokojíčku, aby se vyspal zbytek rodiny. Takhle malá miminka ještě nemají pevný režim a usnou, kdy potřebují. Pokud nemáte televizi puštěnou non stop a hodně nahlas, klidně bych miminka nechala v obýváku. Ať si taky na ten okolní ruch zvykají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
11.12.19 22:45

Já jsem tedy byla naopak ráda že syn spal přes den v postýlce v obýváku
(Když jsme nebyli zrovna venku s kočárem). Aspoň si zvykl na takový ten provozní šrumec a nic ho potom nevzbudilo. Kamarádka dávala právě syna spát přes den do ticha a tmy a pak si chuděra nemohla na druhém konci bytu pomalu ani zakašlat nebo pustit tv, nedej bože kdyby chtěla třeba vyluxovat… Kluk se jí pořád budil… Takže já jsem zastáncem denního spaní v obýváku. V noci je to ale něco jiného, tam má být samozřejmě ticho a tma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5144
11.12.19 23:00

Dcera spala v postylce v loznici - ve dne i v noci. Neresila jsem pres den nejaky hluk, uklizela jsem a varila,…ale spala si v loznici nebo hodne venku v kocarku. Druhou postylku jsme v byte nemeli kam dat, v baraku na druhe chci postylku i v obyvaku, pripadne prenosny/prevozny kosik, postylku,… Urcite bych nenechavala spat hned vedle televize, ale jinak s dennim spanim v obyvaku nevidim problem. Pokud si to site odpocine a vylozene vedle hlavy mu nepadaji kastroly a nerve primo „do hlavicky“ televize ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
11.12.19 23:02
@Medičkaa píše:
Já jsem tedy byla naopak ráda že syn spal přes den v postýlce v obýváku
(Když jsme nebyli zrovna venku s kočárem). Aspoň si zvykl na takový ten provozní šrumec a nic ho potom nevzbudilo. Kamarádka dávala právě syna spát přes den do ticha a tmy a pak si chuděra nemohla na druhém konci bytu pomalu ani zakašlat nebo pustit tv, nedej bože kdyby chtěla třeba vyluxovat… Kluk se jí pořád budil… Takže já jsem zastáncem denního spaní v obýváku. V noci je to ale něco jiného, tam má být samozřejmě ticho a tma…
úplně souhlasím, mám to stejně. Po obědě spaní v obýváku, nebo venku v kočárku, večer v pokojíčku v postýlce.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
11.12.19 23:03

@c23ktekk Já měla jednu v ložnici a druhou cestovní jsem brala tam, kde jsem zrovna byla. Kdybych dávala dítě do postýlky do ložnice, tak bych běhala sem a tam. Ale teď, když už dítě nespí většinu dne, tak jsem s ním v ložnici, většinou taky usnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
11.12.19 23:38

Měla jsem dvě postýlky. Jednu na spaní v noci v ložnici… Brzy se stala jen mantinelem, aby mi nespadli z postele :D a v obyvaku druhou, kde byli přes den. V ní i spali. Nebo venku v kocarku. Tu v obyvaku jsem cca v 1/2 roce vymenila za nadtavitelnou ohradku. To uz spali jen v kocaru venku. Ale hlavně bych to nechala na přítelkyni. Ona bude doma a starat se, tak ať si to udělá tak, jak to vyhovuje ji. I když si to teď třeba mysli takto, tak za měsíc může zjistit, že to chce jinak. Je to ok, na vše si musí přijít sama a vy ji pomozte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama