Miminko nedrzi hlavicku

Anonymní
11.12.19 15:32

Miminko nedrzi hlavicku

Ahoj holky, mam dceru, ktere jsou 4 mesice, dnes jsme byli na prohlidce a doktorka dveru chytla za ruce a delala takovy ten test, jestli drzi hlavu, hlavu nedrzi vubec, vysela ji jak novorozenci, ale doktorka k tomu nic nerekla. Mne se to ted trochu rozlezelo v hlave, nechci srovnavat, ze kamaradkam dite hlavu drzelo ve 3 mesicich, o to nejde, kazde dite to muze mit jinak. Ale vydesilo me, ze ani malinko jeste nedrzi. Koniky pase, ale nevydrzi to moc dlouho a obcas, jak se na brisku zasmeje tak ji hlava jeste klimbne. Tak se chci zeptat, kdy vam dite hlavu drzelo a jestli byste to nejak resily. Pripadne, jestli tu je nekdo, kdo kvuli tomu cvicil vojtovku a kolik bylo diteti, kdyz jste zacinali. Proste, kdy je podle vas ta doba, kdy uz to muze byt problem. Moc dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3095
11.12.19 15:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam dceru, ktere jsou 4 mesice, dnes jsme byli na prohlidce a doktorka dveru chytla za ruce a delala takovy ten test, jestli drzi hlavu, hlavu nedrzi vubec, vysela ji jak novorozenci, ale doktorka k tomu nic nerekla. Mne se to ted trochu rozlezelo v hlave, nechci srovnavat, ze kamaradkam dite hlavu drzelo ve 3 mesicich, o to nejde, kazde dite to muze mit jinak. Ale vydesilo me, ze ani malinko jeste nedrzi. Koniky pase, ale nevydrzi to moc dlouho a obcas, jak se na brisku zasmeje tak ji hlava jeste klimbne. Tak se chci zeptat, kdy vam dite hlavu drzelo a jestli byste to nejak resily. Pripadne, jestli tu je nekdo, kdo kvuli tomu cvicil vojtovku a kolik bylo diteti, kdyz jste zacinali. Proste, kdy je podle vas ta doba, kdy uz to muze byt problem. Moc dekuju.

To je hrozně různé, srovnáváním se akorát vystresujes :nevim: syn držel hlavu asi centimetr nad zem až někdy ve 3 měsících, pásl pořádně až skoro v 6 měsících. Dcera teď ukázkově pase ve 2,5 měsících :nevim: je to fakt strašně rozdílné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
11.12.19 15:43

Syn ji udržel někdy v měsíci a pul, jakože ji dokázal zvednout a koukat kolem sebe, když ležel na břiše. Tak do 3 měsíců mu sem tam klimbla. Ale s tím srovnáním se budeš jenom stresovat. Když dr nic neříká tak to bude v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5517
11.12.19 15:52

A jak casto pase denne ty koniky? ;) Srovnavat nema opravdu cenu. Na druhou stranu kdyby se dr neco nezdalo, tak by to snad rekla, ne? Nenervuj se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7303
11.12.19 16:15

Kamaradcin syn taky tento test bojkotoval. Pritom mel vyvoj jinak normalni, oproti prumreru mozna lehce pomalejsi, ale v norme tabulek. Pri tomto testu hlavu vubec nedrzel ani v 10 mesicich, kdy uz lezl. Nikdo nevi proc, jsou mu 3 a je uplne normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
11.12.19 16:21

Syn plnohodnotně pásl koníčky až ke konci čtvrtého měsíce, nikdo to neřešil, ani já. Ten test, co popisujete, nám doktorka nikdy nedělala, podle mě to vůbec nic nevypovídá o vývoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
11.12.19 16:28

Moje dcera, taky 4 měsíce, lékaře vždy sabotuje :D doma je šikovná a u něj vždy lenoší, však taky co může rozpoznat za těch pět minut. Jak často ji máš na bříšku? Počítá se i nošení na tygříka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
11.12.19 16:55

Měli sme to stejně a doktorka řekla, že ji dáme ještě čas a v pohodě to dohnala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 17:46

Moc dekuju vsem :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.12.19 20:10

Na koniky davam skoro pri kazdem prebaleni, kdyz jsme doma. Na tygrika taky minimalne 4 x denne nosime, libi se ji v te poloze. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
5517
11.12.19 20:48
@Anonymní píše:
Na koniky davam skoro pri kazdem prebaleni, kdyz jsme doma. Na tygrika taky minimalne 4 x denne nosime, libi se ji v te poloze. :hug:

Treba nam na neurologii primarka rekla - na bricho min 10× denne, aby to melo efekt ;) a mela pravdu teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 14:39

Přesně jako u nás, ve 3m při přitáhnutí nedržela a ani se nesnažila, poslala nás na rehabilitaci, kam jsme chodili asi 2 měsíce ale nikdy žádné cviky nedostala, tam byli velice rozumní a řekli, že to nevadí, že to přijde. A fakt to samo přišlo :lol: Doktorky furt jen strašej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
včera v 17:32
@Anonymní píše:

Ahoj, muzu se zeptat, jak jste na tom teď? malymu budou 4m a taky hlavu nedrzi, koniky tak nějak pase, ale jinak mam hlavu porad kejvaci..mam z toho hrozne neprijemny pocit..na fyzio jsme bylo kvuli predilekci a cvicime Vojtu..dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 22:02

@Sl.Kockova

Ahoj, nakonec jsem sama zasla za fyzioterapeutkou na placenou konzultaci. Rekla mi, ze dite ma narok do 6 mesicu hlavu nedrzet a je to v poradku, ale ze pri tom trakcnim testu by uz posun mel byt a ze opravdu ma oslabene sijove svaly, cvicily jsme asi mesic dva cviky, ale ne vojtovku. Na druhou stranu taky priznala, ze ten test muze byt i trosku neobjektivni a ze ma deti, ktere jsou naprosto v poradku, ale hlavu proste nepritahnou. Zkousela to pak v tom pul roce znova a kdyz to udelala poprve, tak se dcera zaprela nohama a nic a pak si fyzio dala pod bradu hracku, dceru zaujala a pritahla se naprosto ukazkove. Jinak se dcera pretacela na brisko par dni pred 5. mesicem, zacala se otacet kolem sve osy, delat druhe vzprimeni, vse uz potom bylo v poradku. Kdyz chodite k fyzioterapeutce, tak bych se nebala, kdyby bylo neco spatne, tak by to poznala… doufam, ze jsem te trosku uklidnila tim, ze do pul roku na to deti maji narok :) presne slova nasi fyzioterapeutky :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama