Pečení doma-hygiena

803
1.10.19 19:55

Pečení doma-hygiena

Ahoj holky, nepecete nektera doma na kseft? Potrebovala bych vedet, co vse musite splnit, aby to slo. Jde mi hlavne o nejake hygienicke podminky a zakon. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15311
1.10.19 20:02

Vybavená provozovna podle norem. Doma asi tezko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.19 20:08

Doma lze. Jde o výrobnu. samozrejme schválenou hygienou. Hasiči. Atd. V rychlivce:samostatná místnost, dlažba zem, stěny. 1 lednice vejce, 2 hotové výrobky, 3 potraviny. Pracovní plochy a dřez v nerezu. Odvětrávání, sítě v oknech, provozní řád, samostatný vchod. K otevření musíš být vyučen voboru či mít garanta. Ale pozor, zajdi na hygienu u vás, každý kraj má jiné požadavky. Někteří tedy až nenormální :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1755
1.10.19 20:36

@Peony1 jak uz bylo psano, normalne v kuchyni nelze. Musi to byt specialne upravena mistnost. Takze pokud neco takoveho uz doma nemate, tak je to velkej ranec penez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22472
1.10.19 21:37

Ve vlastní kuchyni nelze.
Musíš mít speciálně vybavenou provozovnu dle norem. Mně řekli 2 místnosti plus zádveří, vše v nerezu, 3lednice a další
Garant je nejmenší problém.
Když jsem si to spočítala, tak bych na to musela šetřit několik let nebo si půjčit, což se dvěma malýma dětma a v podstatě nejistou budoucností nechci. Protože to není jen vybavení, ale i rezerva na pár měsíců než se vše zajede. a ono taky bůhví, jestli se to zajede, jsme na malém městě a co si budeme povídat, abych vydělala, tak bych asi těžko mohla dělat dorty za 700korun např. Takže to dál zůstává jen snem. A možná někdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.19 23:02
@atominnka píše:
Ve vlastní kuchyni nelze.
Musíš mít speciálně vybavenou provozovnu dle norem. Mně řekli 2 místnosti plus zádveří, vše v nerezu, 3lednice a další
Garant je nejmenší problém.
Když jsem si to spočítala, tak bych na to musela šetřit několik let nebo si půjčit, což se dvěma malýma dětma a v podstatě nejistou budoucností nechci. Protože to není jen vybavení, ale i rezerva na pár měsíců než se vše zajede. a ono taky bůhví, jestli se to zajede, jsme na malém městě a co si budeme povídat, abych vydělala, tak bych asi těžko mohla dělat dorty za 700korun např. Takže to dál zůstává jen snem. A možná někdy.

Mám to stejně investice u nás po propocitani 600 tis. A to mám může z oboru, dokáže sehnat nesehnatelne. Ale prostě teď na to není a myslím, že ani nikdy nebude. Hrozně mě to mrzí, pečení je moje vášeň, ale kvůli dortu se zadluzit nemůžeme.

• Nahlásit
  • Citovat
22472
2.10.19 08:19
@Anonymní píše:
Mám to stejně investice u nás po propocitani 600 tis. A to mám může z oboru, dokáže sehnat nesehnatelne. Ale prostě teď na to není a myslím, že ani nikdy nebude. Hrozně mě to mrzí, pečení je moje vášeň, ale kvůli dortu se zadluzit nemůžeme.

já bych se i zadlužila, ale musela bych vědět, že si na to vydělám a nebudu mít problémy se splkácením a tak. ale top bohužel nikdy nikdo neví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama