Pečení dortových korpusů

5
23.11.19 03:17

Pečení dortových korpusů

Ahojte maminy a všichni kdo tu jste. Mám dotaz a vím že mi tu poradíte. Čím dál častěji se setkávám s tim že je krásný dort ale nechutná vůbec dobře. Já umím upéct dobrý dort (neříkám to já ale ti kterým jsem pekla)ale na zdobení už nemám čas. Recept jsem si vytvořila sama za ty roky co jsem pekla. Myslíte že by byla hloupost péct jen ty korpusy pro ty lidi kteří to neumí nebo nemají čas? Že by si ho doma nazdobili sami podle sebe. Je mi to líto když vidím krásný dort který si tu svou dokonalost kazí chutí. Moc dik za názory a postřehy :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4896
23.11.19 07:20

Co vím tak většina dortů se zkazí buď špatným krémem nebo hnusnou levnou protahovací hmotou. Málo kdy se setkám s tím že by byl vyloženě špatný korpus. Spíš je to nevhodná kombinace chutí a textur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
23.11.19 07:30

@1holka pokud člověk není schopnej upéct korpus, tak 100% není schopnej udělat dobrej krém a nazdobit dort.

A vzhledem k tomu, že ten korpus stojí nula nula prd, tak pochybuju, že by si pro něj někdo jel nebo vy jej někam vezla. Nevyplatilo by se vám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.11.19 07:31

Myslela jsem to tak že bych to dělala i s krémem. I korpus se dá pokazit. Třeba bývají tak suché že i s krémem to nejde polknout. Nebo mám prostě teď jen štěstí na ty co se nepovedly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.11.19 07:33

Myslela jsem to tak že bych to dělala i s krémem. I korpus se dá pokazit. Třeba bývají tak suché že i s krémem to nejde polknout. Nebo mám prostě teď jen štěstí na ty co se nepovedly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8706
23.11.19 07:33

@1holka S tím se, podle mě, neuplatníš. Pokud někdo umí vytvořit krásný dort, tak buď mu jeho korpus chutná nebo použije jiný recept. Určitě si nebude korpus někde kupovat. A @Heivka má taky pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8706
23.11.19 07:37
@1holka píše:
Myslela jsem to tak že bych to dělala i s krémem. I korpus se dá pokazit. Třeba bývají tak suché že i s krémem to nejde polknout. Nebo mám prostě teď jen štěstí na ty co se nepovedly :nevim:

Možná. Taky je to otázka chuti. Pokud není poptávka, nepouštěla bych se do toho jen proto, že si myslím, že můj korpus je lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.11.19 07:42
@Paoloska píše:
Možná. Taky je to otázka chuti. Pokud není poptávka, nepouštěla bych se do toho jen proto, že si myslím, že můj korpus je lepší.

Jen vím že lidem chutnal a chtěla jsem pomoct těm komu to treba tak nejde. Nechci to jako hlavni zdroj příjmů. Práci mám skvělou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8706
23.11.19 07:54
@1holka píše:
Jen vím že lidem chutnal a chtěla jsem pomoct těm komu to treba tak nejde. Nechci to jako hlavni zdroj příjmů. Práci mám skvělou

Tohle je utopie. Pokud mi sousedka řekne, že se jí nepovedly koblihy, tak jí pomůžu receptem. Nebudu jí ty koblihy péct. Pokud to budeš dělat za účelem zisku, je to živnost a to nejde dělat jen tak doma v kuchyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19666
23.11.19 08:06
@1holka píše:
Ahojte maminy a všichni kdo tu jste. Mám dotaz a vím že mi tu poradíte. Čím dál častěji se setkávám s tim že je krásný dort ale nechutná vůbec dobře. Já umím upéct dobrý dort (neříkám to já ale ti kterým jsem pekla)ale na zdobení už nemám čas. Recept jsem si vytvořila sama za ty roky co jsem pekla. Myslíte že by byla hloupost péct jen ty korpusy pro ty lidi kteří to neumí nebo nemají čas? Že by si ho doma nazdobili sami podle sebe. Je mi to líto když vidím krásný dort který si tu svou dokonalost kazí chutí. Moc dik za názory a postřehy :mavam:

Já jsem teda nechutný dort nejela. Buď objednáme z osvědčené cukrárny, což je trefa do černého, nebo peču podle receptů mé prababičky. Srnčí hřbet nemá konkurenci ;-) Někdo možná korpus koupí, ale možná ho opatlá stejně neuměle jako by pekl korpus. Takže trochu házení perel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
23.11.19 08:17

OK moc děkuji za pomoc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 08:24

Píšu jako někdo, kdo končí u bábovky. Pokud neumím korpus, tak už sotva budu mít talent na pr. cání se s marcipánem nebo co se to na to dává. Pokud by jsi byla moje známá a chutnalo by mi od tebe, spíš už si objednám celý dort na míru :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5329
23.11.19 09:18

Mozna by lidi kupovali kvuli usetreni casu nebo z lenosti. Korpusy se prodavaji treba na kolace, nevzpominam si firmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
23.11.19 09:56
@1holka píše:
Ahojte maminy a všichni kdo tu jste. Mám dotaz a vím že mi tu poradíte. Čím dál častěji se setkávám s tim že je krásný dort ale nechutná vůbec dobře. Já umím upéct dobrý dort (neříkám to já ale ti kterým jsem pekla)ale na zdobení už nemám čas. Recept jsem si vytvořila sama za ty roky co jsem pekla. Myslíte že by byla hloupost péct jen ty korpusy pro ty lidi kteří to neumí nebo nemají čas? Že by si ho doma nazdobili sami podle sebe. Je mi to líto když vidím krásný dort který si tu svou dokonalost kazí chutí. Moc dik za názory a postřehy :mavam:

Já bych si dobrý korpus určitě koupila. Umím krémy a ozdobit taky. U korpusu nikdy nevím, co z něj vyleze. Kdybys to dodávala někam do obchodu, zákazníka by si to určitě našlo. Jen to pomaličku zkus a uvidis. Za mě tedy ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10668
23.11.19 10:01

To je strašná utopie, kdo si chce upéct by o to stejně zájem neměl a kdo nechce, tak ten nechce ani zdobit, navíc když si dort objednáš, tak ti vytvoří takový jaký si nadiktuješ. to raději těm známým nabídni ten recept.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama