Pedagogické minimum s maturitou - kde studovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bambulcina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 28.03.18 14:51
Pedagogické minimum s maturitou

Ahoj všem. Nevíte prosím, kde se dá studovat pedagogické minimum, přesněji učitel odborného výcviku pouze s maturitou na 2 nebo 3 semestry? Hledám už půl dne a buď nacházím obory pro vysokoškoláky a nebo rovnou tříletý obor na Bc. Jedno jsem našla, ale až v Brně. Potřebovala bych Prahu nebo Ústecký kraj. Možná ještě Hradec Králové a okolí by bylo reálné. Předem děkuji.

Reakce:
P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 28.03.18 15:01

@Bambulcina No já mám pocit, že teď už jen se střední neuspěješ. Že je potřeba mít Mgr. a nebo opravdu dodělat bakaláře. Pokud to má být podle školského zákona.

Bambulcina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 28.03.18 15:15

Podle školského zákona
Učitel odborného výcviku získává odbornou kvalifikaci
středním vzděláním s výučním listem získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání, který odpovídá charakteru vyučovaného předmětu, a

1. vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy,

2. vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo

3. studiem pedagogiky.

P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 28.03.18 15:21

@Bambulcina V tom případě ti nic jiného než Bc. obor nezbyde. Ani si nemyslím, že v tvém případě by pomohla střední pedagogická, ale to nvm.

Bambulcina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 28.03.18 15:31

Hm, tak už jsem našla v Ústí na 2 semestry. I tak díky.

P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 28.03.18 15:43

@Bambulcina Tak hlavně aby to bylo pro lidi s maturitou. Já v Ústí našla jen pro lidi s VŠ vzděláním.

bartoel1
Kecalka 149 příspěvků 28.03.18 22:34
simpa
Stálice 89 příspěvků 29.03.18 19:41

Jo možné studovat na ccv.upol, je to na 1,5 roku, tak myslím, že je to možné i na jiných vysokých školách.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >