Pěnové puzzle – doporučte kvalitní, s atestem

563
25.3.05 12:53

Pěnové puzzle

Ahoj holky,

jako máte zkušenost s pěnovým puzzle. Vyskytuje se nějaké zdravotně závadné nebo, pokud to dítě nestrká do pusy, tak je to jedno? Koupila jsem takové „ťamanské“ s tím, že ho dám ještě pod larisu, takže by se k němu prcek neměl moc dostat, ale musím říct, že zatím smrdí :( . Dělají to všechny nebo nějaké kvalitnější ne? Tohle byl spíš takový pokus, jestli to utlumí mrňousovo kopání a podařilo se. Momentálně tedy putovalo na „vysmrdění“ do komory, doufám, že to pomůže.

Jaké puzzle máte vy? A existuje i nějaké velké balení? Ty, co jsem zatím viděla, bychom potřebovali nejmíň dvoje (osm čtverců, což je pro koulející se dítě málo). Jsou ty, co se prodávají v dětských obchodech kvalitnější (nebo spíš zdravotně nezávadnější)?

Díky za Vaše rady!

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54
25.3.05 13:27

Ahoj! Já mám doma puzzle s normálního obchodu a taky strašně smrdělo tak sme ho nechali vysmrdět omyli sme ho a kdykoliv uvidíš našeho prcka tak se snaží sníst nějákou jeho část a zatím, na něm nejsou vidět žadné příznaky těžké nemoci snad kromě té zavislost na puzlíkách. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
25.3.05 21:10

Tak jsem četla, že u materiálů, kde při olizování dochází k uvolňování zdraví nebezpečných látek musí výrobce uvést, že se nesmí používat do 3 let věku (odkdy se asi předpokládá, že už děti vše do pusy nestrkají). Proto na spoustě hraček, které jsou logicky např. pro roční děti, výrobci přesto uvádí 0-3 zákaz.. tím jsou oni z obliga, že to přece psali, ale lidi to dají dětem v době, kdy je ta která hračka zajímá… a cumlá pěkně zdravotně závadné plasty uvolňující ftaláty apod…

Neviděla jsem zatím puzzle, které by do 3 let nebyla zakázaná. Malá je měla pod dekou, aby měla měkkou plochu, ale stále je nacházela - šla se pod deku podívat, co je to tam na konci za „hranu“.. a šup s tím do pusy. Takže milé vyvětrané puzzle jsou už pryč, nyní má na podlaze docela velký kus koberce + často molitanem vypolstrovaná kolínka (měla modřinky, když lezla dlouho po plovoucí podlaze).

Puzzle jsou vhodná jako podložka pod deku, když je mimko fakt ještě nelezoucí, pak jsou příliš malá, zbytečně nebezpečná…

E. a Eliška 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
26.3.05 15:08

Ahoj holky, minulý týden jsme koupili v Globusu pěnové puzzle s obrázkami krtka a jsou bezva, vůbec nesmrdí. Měli tam i ty obyč a fakt hrozně páchli.
Takovej chemickej smrad. Takže pokud chce někdo puzzle, které se nemusí větrat a u kterého se nemusí bát o zdraví dítěte, tak jedině s krtkem, jsou od jiného výrobce. Pokud by měl někdo záíjem, tak najdu obal, byla tam adresa i s telefonem. Lucka + Lucinka (za 8 dní jeden rok).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
16.3.12 09:30

Ahojky chci se tedy ještě zeptat…? necháváte dětem ty puzzlíky ocucávat?Honzíka to strašně baví ale já pokaždé plaším a puzzlíky mu z pusinky vyndavám..máme veliké z Patem a Matem a malé z vyndavacíma obrázkama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
16.3.12 09:44

Já jsem je malýmu okousávat a ocucávat nenechávala. Nejsem si jistá, jestli jsou nezávadné ( máme z 2. ruky bez složení ). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
16.3.12 09:46

my jsme je malemu koupili v Bambuli a vubec nesmrdi, kdyz je to na podlaze, tak si z toho ty male casti vyndat neumi a tak to tedy neolizuje, to je asi ok ne???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LL
1057
16.3.12 10:01

Ahojky já mám české puzzle Malý Genius. Je nezávadné, nesmrdí a vhodné od narození. Ale jedno balení je 6 ks - tuším, takže musíš koupit víc a záleží kolik jsi ochotna za to utratit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
16.3.12 10:07

já těch puzzlíků mám právě hromadu už ted takže se zrovna nechystám další přikupovat :) ,ty naše taky nesmrdí,ale dostali jsme je takže jsou bez originálního obalu a tudíž i bez info..Ty velké ty smrděli pěkně ze začátku …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
16.3.12 10:11

Já nevím, ale zas tak bych to neřešila… pokud to nemá v puse 24 hodin denně, tak bych se nad nějakým olíznutím nehroutila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
16.3.12 10:16

No to si občas říkám taky, ale když ho potom vidím jak ty puzzlíky ,,vysáva,, :roll: tak už už tomu přestávám být svolná :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
16.3.12 10:23

Já myslím, že ani tak by se nic nestalo…ale když se ti to nezdá, tak ho v tom nepodporuj a prostě mu to nedávej. Hele ja taky ze začátku všechno řešila, teď když vidím co všechno malý olizne a ochutná, tak mi jde hlava kolem. A to jsme ještě nebyli v létě na písku, to se mám asi na co těšit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
16.3.12 10:27

je to pravda někdy to moc hrotíme.A ten písek to bude paráda :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
14.9.13 22:58

Chtěla bych obnovit diskuzi, s dotazem na pěnové puzzle z SRÁČKU:FOAM PUZZLE MAT.
Píše se na obale non toxic foam a 10+(od 10.měsíce). Ale slyšela jsem že prý když jsou cítit nebo zapáchají, tak jsou toxické a tyhle právě zapáchají přesto, že je na nich napsáno non toxic :think: :nevim:.Nevíte o tom holky něco víc?
Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.9.13 23:34

@Sakuram
nezamenovala bych zapach se skodlivosti. mame postylku od top vyrpbce, se vsemi moznymi certifikaty na vsechno mozne a stejne prvni tyden smrdela ;)
jestli to mas z klasickeho obchodu a je na tom uvedeno od 10m, tak bych se toho nebala. veci co prcci nemaji davat do pusy resi vyrobci tim, ze tam nalepi „nevhodne do 3 let“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama