Péřová zavinovačka a polštářek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
L23
Stálice 74 příspěvků 14.06.19 18:37
Perova zavinovacka a polstarek

Holky, rada bych poridila perovou zavinovacku a polstarek pro miminko. Vsude na to ctu jen samou chvalu. Akorat me nepada, co alergie na peri? Vetsinou, co koukam na netu ta sada perinky s polstarkem a povlaky vyjde na cca 2500 Kc. Nemate nekdo tip, kde koupit kvalitni, ale levnejsi? A taky si rikam, zda neni potreba povlaku vice. Budu moc rada za rady a zkusenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
SlečnaDahlia
Závislačka 2659 příspěvků 14.06.19 18:41

Polštářek miminko nepotřebuje.

Pokud potřebuješ péřovou zavinovačku, tak ta se dá na fleru sehnat od tisícovky výše.

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 14.06.19 18:53

Polstarek nebrat a povlaku urcite vice. S alergiemi nevim, mas duvod se obavat? Mate v rodine? Jinak ja nemela perove a jsem rada, obe mimina blici, nevim, jak bych to byla prala :nevim:

Prtulak
Kecalka 483 příspěvků 14.06.19 18:54

@L23 i já se o to zajímala. Prý než alergie na peří to bývá alergie na roztoče v peří. Hůř se čistí, tím pádem se tam víc množí. Je potřeba ho hodně větrat. Povlak jsem měla jeden. Bez polštářku, ale podruhé bych si polštářek dle doporučení p. Kiedroňové pořídila, vyzkoušela jsem ho a synovi opravdu vyhovoval, nedává se pod hlavičku ale pod hrudnicek, ale to asi víš. Na levnější doporučení nemám. Bohužel…

Lu1234
Kecalka 439 příspěvků 1 inzerát 14.06.19 19:00

Měli jsme po manželovi zavinovačku s čištěným perim, třeba máte taky nějakou v příbuzenstvu. Povlak jsme měli jeden a pod hlavu jsme dávali plinu. Malé mimino to umaze jedině blinkáním a to ta plína zachytí. Jinak je to super věc hlavně na zimu, alergie bych se nebála

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 14.06.19 19:04

@Prtulak : Kiedronove jeste nekdo na ty jeji blbosti skace? 8o

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 14.06.19 19:09

@beruska9 taky koukám 8o

debra.morgan
Echt Kelišová 9508 příspěvků 14.06.19 19:13

Tady je za 1500, pokud si nenavolis drazsi latky.
https://www.byluci.cz/…ozavinovacka

L23
Stálice 74 příspěvků 14.06.19 19:25

@beruska9 alergie vubec zadne. Akorat ja jsem jako mala mela atopicky ekzem.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 14.06.19 19:37
@beruska9 píše:
@Prtulak : Kiedronove jeste nekdo na ty jeji blbosti skace? 8o
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 14.06.19 19:38

@L23 : hm no to bych do toho mozna nesla :think: Ja jako dite ekzem mela taky a pak jako starsi jsem peri a srst vubec nesmela podle doktoru :think: (I kdyz ten problem byl nejspis jinde, ale to by bylo na jinou debatu). Ona ta dedicnost je myslim u atopaku docela pravdepodobna a peri by tomu nemuselo zrovna delat dobre :think:

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 14.06.19 20:06

U nás je čistírna peří ve které i nejen vykupují peří ale i prodávají hotové polštáře, peřiny, dokonce ušijí co si zákazník přeje. Takže bych se poptala na tvém místě i tam, pokud máš něco takového poblíž. Napr tady v praze kupuji u nich velké polštáře za 400 Kč, peřiny pak cca 1500 Kč - když nedonesu vlastné peří. Ale už jsem i pár krát donesla k vyčistění staré polštáře a peřiny a po vyčistění peří mi z toho udělali co jsem chtěla - prošívané pokrývky, dekorační polštářky… Tam je pak cena o hodně nižší a to včetně vyčistění toho peří - polštář velký 200 Kč a peřina cca 700 Kč, záleží jaký angín a jak moc prošitý vzor si vyberu. A není problém aby ušili i zavinovačku o velikosti jakou si vyberu.

Prtulak
Kecalka 483 příspěvků 14.06.19 23:36

@beruska9 nevím, jestli to jsou blbosti, jen říkám, že při vyzkoušení, tak jak doporučuje ona byl syn opravdu klidnější- měl hypertonus, propínal se do luku… ;)

Hoa Mai
Kelišová 6569 příspěvků 15 inzerátů 15.06.19 00:51

@beruska9 peří jako takové nevadí, ale musí se umět udržovat, což je trochu pracné, proto se alergikům nedoporučuje (předpoklad, že ho nebudeš důsledně udržovat). Musí se denně větrat a načechrávat, čas od času vyprat. Dříve nebylo jednoduché peří vyčistit, zvlášť velké peřiny, to není jednoduché ani dneska, ale třeba dětskou zavinovačku nebo malou přikrývku můžeš dát do pračky a pak do šušičky, kde se peří vysuší rovnoměrněji, než na vzduchu a taky se při sušení načechrá. Já mám děti se sklony k atopii a péřová zavinovačka jim naopak prospěla, protože kromě pohodlí má výborné termoregulační vlastnosti, což je třeba pro mě důležité, protože jedna z věcí, která nám ekzém hodně zhoršuje, je pot.

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 15.06.19 01:09

@Hoa Mai : ok, to snad zakladatelce pomuze pri rozhodovani :palec: Ja treba susicku nemam a zavinovacky jsem stejne pouzivala minimalne, mela jsem nejake zdedene a prala jsem je snad kazdy den, jeste ze jsem mela 2 a asi 4 povlaky, deti mi to problily I pres vlozene plinky, hlavne ten mladsi…no s perovou si to ani neumim predstavit :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama