Pes a má rodina

4660
29.6.13 14:46

pes a má rodina

Prosím o radu…ukamenujte mě tu klidně, ale spíš bych prosila přínosné rady: máme doma psa, v bytě…je to yorkšír-typický gaučák, veliký klidas…pomalu ani neštěká :mrgreen: problém je v tom, že má rodina si nepřeje, abych k nim na návštěvu se psem chodila…mají k tomu vždy tisíce a jeden důvod, takže když jdu s malou k našim na návštěvu, musí pes zůstat doma sám…není zavřený v nějaké kleci, volně se pohybuje po bytě! většinou jsem do dvou hodin zpátky a pes je před tím vždy venčený…jenže přítelova rodina to blbě nese, pomlouvají mě kvůli tomu, že pes je chudák, já jsem neschopná panička atd. dost mě to mrzí, přítelovi to taky vadí, že musí být pes doma chvíli sám, ale už to víceméně neřeší…ale já už jsem z těch řečí fakt neštastná, co mám dělat?? opravdu je to špatně, abych ho nechávala ty dvě hodky doma samotného??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
29.6.13 14:50

@dendule4 he? 8o A až půjdeš do práce, tak psovi pořídíte au-pair?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
29.6.13 14:51

A přítelova rodina ti dovolí vzít si sebou psa k nim?
Jediná rada je, aby jsi se na pomluvy vykašlala a pouštěla je za hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.13 14:52

Ne, přítelova rodina je s prominutím asi padlá na hlavu. Copak musíš být se psem 24 hodin? Vždyt chodí lidi do práce a spoustu pejsků doma čeká a spokojeně spí.
Neřeš to. Řekni jim, že je v pohodě a víc bych to s nima neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4660
29.6.13 14:52

@Gladys :mrgreen: já to říkám pořád, ale prý to už pak musí vydržet..ale zatím prý nemusí a tak trpí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
29.6.13 14:55

@dendule4

kecy… když se naučí být sám teď po dvě - tři hodiny, tak pak lépe zvládne být sám delší čas. Navíc bys měla jen 2 možnosti - buď brát psa k vašim, i když si to nepřejí nebo se s vašimi přestat stýkat. Obojí je špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
29.6.13 14:57
@Gladys píše:
@dendule4 he? 8o A až půjdeš do práce, tak psovi pořídíte au-pair?
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
29.6.13 15:01

@dendule4
:nevim: naše čivava je taky doma sama, vydrží těch cca 7-8 hodin, venčíme. vydržela i 3× 11 hodin sama. je naučená od mala. do práce si jí brát nemůžeme :nevim: je zavřená v ložnici, je tak zvyklá, když odejdu na 5 minut z bytu a nechám jí v obýváku, stejně jí najdu v posteli v ložnici. ty řeči od ostatních házej za hlavu, až budeš v práci, stejně tam pejsek bude sám. a bude chrápat, jako ta naše :mrgreen: jen vypínáme zvonek, toho se bojí normálně, natož když je sama doma. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17225
29.6.13 15:05

To, že psa nebereš na návštěvu, kde si to hostitel nepřeje, je dle mého dobře…oni by tě taky nemuseli příště pozvat, když uvidí, že nerespektuješ jejich přání „bez psa“ :lol:
A přítelova rodina i přítel klidně psovi může dělat chůvu, když někam musíš odjet, pokud jim to tolik vadí :roll: To už je snad moc, aby ses nehnula bez psa…i bez toho děcka je potřeba někdy někam jít samotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
29.6.13 15:10

Ja bych se poohledla bud po te vyse zminene au pair nebo rovnou skolku :-D jinak pokud je nekdo tak zjevne padlej na hlavu ze nechape ze pes muze byt dve hodiny sam…tak bych jeho argumenty naprosto ignorovala a nezatezovala se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
29.6.13 15:15

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 17:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mončís
29.6.13 15:18

Na pomluvy bych nereagovala… ostatní psi jsou doma víc hodin sami.. a tady u té rasy je to normální.. Kamarádka má doma i 12 hodin zavřenýho Ridgebacka a to mi už přijde šílený.. vůůůbec bych to neřešila… řekla bych, že je to můj problém. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
31600
29.6.13 15:31
@mikitaa píše:
Ja bych se poohledla bud po te vyse zminene au pair nebo rovnou skolku :-D jinak pokud je nekdo tak zjevne padlej na hlavu ze nechape ze pes muze byt dve hodiny sam…tak bych jeho argumenty naprosto ignorovala a nezatezovala se…

no vidíš, na tu jsem úplně zapomněla :lol:

@dendule4 tady je ceník psí školky, můžeš ho těm remcalům předložit, ať ti teda zařídí, proplatí, aby pesánek nebyl doma sám. Až budeš v práci, tak počítám 20 denních vstupů - 5 táců měsíčně, přidej peníze za benzín, který projedeš dovážením psa do školky, myslím, že pokud máš nějakou blízko, je z toho 7 tisíc, jen to fikne. A to se vyplatí! :palec:
http://www.psi-skolka.cz/cenik.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
29.6.13 16:03

Bud ráda že vydrží v klidu. Kamarádka si jokšíra naučila po dobu své nemoci tak, že ho ted nemuže nechat ani 5 minut samotného. Skončili jí dovolené, nějaké párty a jen sedí doma s čoklem.
Pokud ti něco takového vyčítá jeho rodina tak bych to spíš brala že neví za co tě sprcat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1907
29.6.13 16:31

Nechat psa doma samotného je úplně normální, běžná věc…dokonce podezřívám našeho psa, že se těší až bude sám doma a odpočine si od nás a hlavně malého, který ho „zlobí“. Nenapsala jsi důvod, proč tvoje rodina odmítá psa, ale já jako pejskař chápu i tvoji rodinu - máme bišonka, takže nejsem vůbec zvyklá na chlupy, ba mi i vadí a od té doby, co máme malého tak obzvlášť, nedokážu si představit, že by měl malý hračky, co se válí na zemi od chlupů, oblečení od chlupů, ruce, které si pak strčí do pusy od chlupů. Takže když čekáme návštěvu s línajícím psem, tak je také slušně poprosíme, zda psa mohou nechat doma či u nás ale na zahradě. A i nám samotným se nyní stalo, že jsme byli pozváni ke známým, ale byli jsme poprošeni, abychom nechali psa doma. Respektovali jsme to. Naopak jsem radši když mi někdo rovnou řekne, na čem jsem (nebrat psa) než když ho pak hlídá, kde chodí, co dělá a je z toho nervozní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat