Pes a problém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 11:17
Pes a problém

Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor, a třeba někdo má podobnou zkušenost jako my.
Máme pejska, po několika měsících začal šíleně štěkat na lidi. Nevypadalo to jako ze strachu. Nic nefungovalo, a nakonec jsme navštívili psího psychologa.
Paní sotva viděla psa, a hned nám řekla že to je strach. To bych ještě pochopila asi má nějakou zkušenost. Ale pak nás pomalu seřvala že toho psa slovně chvalime, prý ho vůbec nemáme chválit.. :think: Ale potom když si psa vzala ona, a pes se na nás nebo na ní podíval, tak ho hned chválili a dala piškot… :zed: já si myslím, že když pes udělá něco dobře, co po něm chceme tak ho pochválim ne? Možná má pravdu paní. Ale chci se zeptat na názor Vás.

Reakce:
Mia25
Kecalka 425 příspěvků 23.04.19 11:23

No a řekla to přesně takto? Že psa nemáte chválit? Nejsem odborník jen ti můžu napsat jak jsme učili my fenku nereagovat na ostatní psy(pod odborným dohledem). Určit jedno slovo jako pochvalu(šikula, dobře, hodný…) A používat pouze to slovo plus kousíček pamlsků když udělá něco dobré(později už to jde bez pamlsků pouze slovně). Nás učili nemazlit se, když se cvičí, tedy, nehládit, pes by se mohl přestat soustředit… no a pokaždé když jde kolem pes(člověk) navázat psa na sebe, když nereaguje, použít chválící slovo a pamlsek…

AjaF
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 23.04.19 11:23

Chválím, pohladím, odměním a nikdy nebiju.

sakota
Kelišová 5778 příspěvků 23.04.19 11:24

Eh, a vi ta pani, ze piskot je forma odmeny uplne stejne, jako ta pochvala? Zeptej se, proc je slovni pochvala blbe a piskot ok, treba k tomu ma nejakou pohadku, ale mne to teda prijde divny, naopak co jsem chodila kdy se psem cvicit, vsude nas ke slovni pochvale vedli take…

Tarjei
Závislačka 4807 příspěvků 23.04.19 11:38

Nemyslela nechlacholit kdyz se pes boji?

Lalelale
Závislačka 4481 příspěvků 23.04.19 11:48

Moc málo informací. Nicméně z hodně psích skupin bych řekla, že plno těchto psích psychologů jsou prachsprostí šarlatáni, a pokud na vás ženská i řvala… šla bych pro radu jinam, a možná spíš někam k veterináři či zkušenému chovateli, než „psí psycholožce“

ElucaK
Kecalka 335 příspěvků 23.04.19 11:54

Taky si myslím, že bylo myšleno nechlácholit. Takhle na dálku, těžko říct jestli jde o strach. Každopádně psa často vystavovat této situaci. Neutěšovat a ani nekárat za štěkání, ale odvádět pozornost (dát povel K noze a udržovat oční kontakt, začít si hrát mezi lidmi, povel Sedni, Dej pac apod., aby se pes musel věnovat vám a neřešit kolemjdoucí). Být sami sebejistí a ne jít do toho se strachem - to zas bude hrůza, jestli začne štěkat, ten pes to z vás cítí. Je třeba se tvářit, že o nic nejde, klidně jeho štěkání doplnit poznámkou - Co blbneš, buď ticho? Převzít odpovědnost za danou situaci, aby pes měl pocit, že tohle řešíte vy a ne on. A samozřejmě za dobře odvedenou práci pochvala, pamlsek.

Tarjei
Závislačka 4807 příspěvků 23.04.19 12:07

@ElucaK presne tak. Ja teda jeste u naseho nenažrance pouzivam granule k odvedeni pozornosti v nouzi nejvyssi. A jako odmenu, to je jasny.
Zakladatelko ano, to bude strachem. Ma pocit ze by mel ochranovat smečku a zjevně je to preplasenec. Je potreba mu vysvetlit, ze to neni jeho prace a proto se musíte vy lidi okolo nej chovat pro psa čitelně, dusledne a durazne.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 23.04.19 12:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor, a třeba někdo má podobnou zkušenost jako my.
Máme pejska, po několika měsících začal šíleně štěkat na lidi. Nevypadalo to jako ze strachu. Nic nefungovalo, a nakonec jsme navštívili psího psychologa.
Paní sotva viděla psa, a hned nám řekla že to je strach. To bych ještě pochopila asi má nějakou zkušenost. Ale pak nás pomalu seřvala že toho psa slovně chvalime, prý ho vůbec nemáme chválit.. :think: Ale potom když si psa vzala ona, a pes se na nás nebo na ní podíval, tak ho hned chválili a dala piškot… :zed: já si myslím, že když pes udělá něco dobře, co po něm chceme tak ho pochválim ne? Možná má pravdu paní. Ale chci se zeptat na názor Vás.

Pochvala musí být správně načasovaná, aby podpořila žádoucí chování - přesně v okamžiku, kdy se pes chová správně.
Jinak podporuješ naopak to nežádoucí - to je hrozně častá chyba.

Pochvala může být všechno možné, co si pes spojí jako pozitivní podnět.
Vygoogli si používání klikru a ať tě to naučí někdo, kdo to opravdu umí (to načasování!), třeba kurz v nějaké psí škole nebo na cvičáku.

Většinou je potřeba učit víc majitele než psa. :mrgreen: :mrgreen:

Jinak bych nikdy nešel za někým, kdo si říká „psí psycholog“.

edit: jestli je to mladý pes nebo odrůstající štěně, taky bývají různé socializační kurzy, kde si může zvykat na jiná zvířata nebo lidi

Příspěvek upraven 23.04.19 v 12:21

Markeet1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 23.04.19 12:17

Velkym problemem u vetsiny je to, ze si mysli, ze kdyz je pes rozruseny, tak ho uklidni slovy bud hodnyy, kliid hodnyy. To je totalni nesmysl, pes slysi jen hodny, hodny takze zvesela steka nebo vrci protoze je vlastne za to pochvalen. Musite v prvni rade psa unavit, a pri prochazkach se snazit odvest pozornost na sebe, nebo na pamplsek. Uz kdyz je pes trochu napruzeny tak skubnout voditkem, dat mu treba nejaky povel, sledovat ho jestli ma uz ocas napruzeny, nebo usi apod. Smad me chapete :) a pak pokud nestekne tak pochvalit a ten pamlsek mu dat :) nekdy staci psychicky napor a hlavne vytrvalost nez treba biti. Sami mame nekolik psu velkych ras a vsichni jsou hodni a bezproblemovi :)

Venceslavka
Kecalka 269 příspěvků 23.04.19 12:27

To s tím chválením moc nechápu, jak už někdo výše píše, nemyslela chlácholit?
My už jsme taky něco podobného řešili, jedna rada od zkušené pejskařky byla, ať naučíme povel,,štěkej,, pes si to užije někde na procházce a pak zbytečně neštěká doma- ale moc to nefungovalo. A pak jsou teda obojky, že když zaštěká, dostane elektrickou ránu- to jsme nezkoušeli, nevim jak to v praxi funguje, jestli to neni nebezpečné pro psa.
No a u nás teď funguje povel,,ticho,,– ale je fakt, že někdo musí být doma, jinak asi štěká…

Lucie_Sx
Závislačka 3649 příspěvků 23.04.19 23:31

Asi jste chválili ve špatný okamžik.
A ano, ve velké většině bývá tohle chování ze strachu.

dracula-s
Stálice 97 příspěvků 14.05.19 08:32

On je rozdíl chválit psa za splněný povel a chválit psa v chování, které má být samozřejmostí. Pochvala ano, ale třeba slovně „dobrej kluk“ a né „to ty si šikulka náánáá piškotku“ - mnohdy to psa přivede ještě do většího stresu.
A jo, pes není agresivní vůči lidem, vždy v tom je strachová agrese

Váš příspěvek
Reklama