Problémový pejsek - kam ho umístnit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jessiii
Povídálka 11 příspěvků 23.04.19 07:46
Problémový pejsek - darování

Dobrý den, chtěla bych se omluvit za tohle úplně hloupé téma.

Máme rotvajlera, bude mu 6 let. Pejsek je velmi problémový. Od mala jsme ho měli jako miláčka, nikdy mu nikdo neubližoval, přesto je agresivní. Máme dvouletého syna, kterého teda absolutně miluje a jsem si jistá, že by mu nikdy neublížil. Je šíleně tvrdohlavý, stále kňučí a to jo nic nebolí, nic mu nechybí. Venku s ním normálně chodit nemůžeme, venčení je šílené. Je agresivní na ostatní psy, pustit ho taky nejde

Teď k dotazu, neznáte někdo někoho, kam ho umístit? Na inzerát se nikdo neozval, potrebovala bych někoho, kdo má zkušenosti, psovod, nebo někdo takový, kdo se vyzná a třeba by potřeboval psa k práci, na hlídání nebo tak.

Prosím, nepište mi, že chyba je ve výchově, že jsme špatní majitelé, chudák pejsek… Všechno tohle vím sama.

Jen mě zajímalo, jestli třeba neznáte někoho, kdo by si s ním poradil a byl by za něj rád. Děkuji mockrát.

Příspěvek upraven 23.04.19 v 09:43

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Tynka1993
Povídálka 38 příspěvků 2 inzeráty 23.04.19 07:52

Vřele doporučuji kontaktovat Jardu Opata. Do zprávy pošlu kontakt. Nám moc pomohl, obdobný případ, pes zůstal a je znej milacek :srdce:

Jessiii
Povídálka 11 příspěvků 23.04.19 07:55

@Tynka1993 děkuji moc :slight_smile:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14224 příspěvků 23.04.19 07:57

Zkoušeli jste kontaktovat chovnou stanici, z které ho mate? Mohli by mít zkušenosti i kontakty na někoho, kdo se věnuje tomuto plemenu a problémovym psům.

Ou
Kelišová 7322 příspěvků 23.04.19 07:59

Vzali jste si velkého a náročného psa. Navíc tipuju že z množírny, protože jinak by ses při začátku obtíží obrátila na chovnou stanici. Zkazili jste psa, jsi z toho nešťastná, na žádný cvičák si nechodila, s kynologem si se neradila a chceš se ho zbavit a ještě politovat.

Co budeš dělat s dítětem, až přijde obobí vzdoru a nebo puberta?

To co máš hledat je cesta, jak to řešit a to i s partnerem, protože jaksi zvládat základní práci se psem musíte oba a evidentně o tom víte tužku.

Tiffany1
Závislačka 3938 příspěvků 23.04.19 07:59

@Ou Tak :pankac:

Jessiii
Povídálka 11 příspěvků 23.04.19 08:03

@Ou
Děkuju, přesně tohle je to, co jsem potřebovala slyšet :potlesk:
a) žádná množírna
b) cvičák nebyl? Víte víc než já
c) pejsek má 6 let, myslím, že puberta a období vzdoru je za námi. Nebo jste myslela puberta u dítěte?…
Problém přišel až cca ve třech letech. Do té doby žádné problémy, pejsek se nerval, byl zlatíčko…

Ou
Kelišová 7322 příspěvků 23.04.19 08:14
@Jessiii píše:
@Ou
Děkuju, přesně tohle je to, co jsem potřebovala slyšet :potlesk:
a) žádná množírna
b) cvičák nebyl? Víte víc než já
c) pejsek má 6 let, myslím, že puberta a období vzdoru je za námi. Nebo jste myslela puberta u dítěte?…
Problém přišel až cca ve třech letech. Do té doby žádné problémy, pejsek se nerval, byl zlatíčko…

Tak proč si to neřešila? Pokud jste chodili na cvičák, pokud jste to řeišli s příčetnými kynology, proč prostě máte ukázkovně nezvládnutého, neurotického psa, který vypadá přesně jako všichni ti psi, co si je lidi vezmou jako „miláčky“ a pak na ně kašlou, protože pes potřebuje vcelku jasnou péči a výchovu?

Proč namísto intenzivní snahy pochopit jak práce se psem funguje hledíš jak se psa, kteérho si zkazila zbavit. Jinak pokud byl z příčetné chovné stanice, tak to ani nemůžeš svést na labilutu chudáka štěněte z množírny, kde by to dávalo větší smysl, že pes byl od začátku problémový.

Nejde o pubertu psa, ale o to, že až tvoje dítě bude potřebovat soustředěnou výchovu, které zjevně nejsi schopna na jednosušším a poslušnějším stvoření, tak co budeš dělat? Dáš ho pryč?

Mimochodem - kastrovaného ho máš? Když překvápko, agresivita začala po té, co pes dospěl? V chovu zjevně není, takže pokud byl z chovné stanice tak už měl být dávno vykastrovaný. Jestli von ale čirou náhodou není z množírny…

A zjevně si chyby vědomá nejsi, jen chceš politovat.

Buď se s partnerem začněte učit co to znamená pracovat s velkým psem, začněte se mu věnovat a dej ho vykastrovat.

A nebo se prostě připoj k dalšímu zástupu idiotů, co pro svůj rozmar ničí psy.

Tarjei
Závislačka 4784 příspěvků 23.04.19 08:15

@Jessiii dospel v tech trech, to je ego…

sakota
Kelišová 5776 příspěvků 23.04.19 08:18

Pardon za OT, ale boli me z toho oci - stanice je CHOVATELSKA, nikoliv chovna (chovna je fena).

Jinak radu, kdo by chtel problemoveho velkeho psa bohuzel nemam.

zudina
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 2 inzeráty 23.04.19 08:30

Kontaktuj Rudolfa Desenskeho

iPodPrd
Kecalka 290 příspěvků 23.04.19 08:31

Taky mě napadla ta kastrace, pokud teda už neproběhla. My jsme měli jen fenky - dobrmany. Po první falešné březosti a zánětu dělohy byly teda všechny kastrované (byly z útulku, takže nejspíš množírna, žádné doklady ani jedna neměla). S výchovou nebyl problém, a to jsme nechodili na cvičák, prostě jsme jim věnovali čas a při náznaku problému to HNED řešili :nevim:

Tady se asi stala chyba :nevim: Znám pár lidí, co si taky pořídili rotvajlera - mladí a blbí, bylo to totiž děsně cool a vypadalo drsně, když vrčel na každého okolo a cenil zuby. Taky se jich po čase zbavili, protože dospěli, pořídili si dítě a pejsek, kterého měli pro image, byl najednou vlastně nebezpečný :roll:

Samozřejmě to nemusí být váš případ, ale nedokážu přijít na jiný důvod, proč jste to nechali zajít tak daleko…

Tiffany1
Závislačka 3938 příspěvků 23.04.19 08:32

Zakladatelko, řeči typu - proplakanych noci uz bylo dost, ted je potřeba s tim neco udelat, jak se ho mam zbavit??? 6 letyho psa, co je na Vas zvykly?? Naprosto souhlasim ve vsech bodech s @Ou Sorry!

jannina1
Závislačka 4564 příspěvků 23.04.19 08:34
@zudina píše:
Kontaktuj Rudolfa Desenskeho

No to je tedy rada. Cetla jsem nazory a zkusenosti s nim.Psa bych mu tedy nesverila.

jannina1
Závislačka 4564 příspěvků 23.04.19 08:37

Ja se tedy zakladatelky zastanu. Rotvik je mnohdy problematicky a nevyzpytatelny.Proc jste si brali tak velkeho a narocneho psa?
Mam nekolik znamych s rotvikama a vsichni meli problemy, jeden dokonce zakousl pejska, s nim zil nekolik let v poklidu.
Umisteni bude tezke.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama