Reklama

Pes mrzout a miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luczia
Stálice 69 příspěvků 06.02.18 18:36
Pes mrzout a miminko

Ahoj maminky, jdu si k vam pro radu jak privest do domacnosti miminko kde bydli pejsek mrzout..
Nase situace je takova ze s pritelem koncem jara cekame prichod miminka a ja mam obavy jak ho nas haf prijme. Je to krizenec labradora, vychovanej, ochranar, ale uz trochu ve veku a nerad si zvyka na neco noveho.. jsme pro nej jenom my. Bohuzel je k cizim lidem dost neduverivy, vyrustal jen mezi dospelymi, deti donedavna neznal a k jadru veci. Moje segra ma ted uz 15ti mesicniho chlapecka, vidame se prakticky denne. Od narozeni chodime na prochazky, kdyz jsme venku pejsek kocarek hlida, hraje si, ale jak prijdeme k nam domu(jeho teritoria), zacne na malyho vrcet, chnapat, hlida kazdy jeho pohyb(nikdy nekousl) a musime ho dost hlidat, prakticky nikdy nesmi zustat bez dozoru, mam ho od stenete, ale v tomhle mu proste neverim, bere ho jako vetrelce a ja mam strach ze az si privezem nasi princeznu domu dopadne to stejne.. Jestli jste na tom byl nekdo podobne, napiste mi prosim vasi zkusenost jak pomoci tomu aby ho pejsek prijal? Pujde to vubec?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 06.02.18 18:40

Pejsek mimčo přijme, ale taky záleží jak je vychovanej. Je potřeba to pohlídat a nebo se i poradit s nějakým chovatelem. Ono je něco jiného cizí a něco jiného člen smečky.

Včelička992
Závislačka 3344 příspěvků 06.02.18 18:57
@P4ja píše:
Pejsek mimčo přijme, ale taky záleží jak je vychovanej. Je potřeba to pohlídat a nebo se i poradit s nějakým chovatelem. Ono je něco jiného cizí a něco jiného člen smečky.

Presne tak, synovec u vas nezije, takze ho nebere jako clena smecky.

Lenka_Hal
Závislačka 4788 příspěvků 06.02.18 19:02

My si poridili labradora a chvili potom mimino. On hned od zacatku videl, ze mimino je velmi „cenny“ clen smecky :mrgreen: a podle toho se i chova. I kdyz je velice hodny pes, jde videt, ze kdyz mame navstevy deti, obcas ma jakousi „nadeji“, ze je vys nad nekterym z nich…coz mu ihned vyvratim :D, ale k miminu ma nekonecny respekt, nikdy by ani nic nezkusil…

Luczia
Stálice 69 příspěvků 06.02.18 19:07

Kezby jste meli pravdu, on se k nemu chova opravdu nehezky, doufam ze az malou privedeme uciti ze je nase a prijme ji. On krome nas a blizky rodiny nema rad nikoho. A na novy lidi si tezko zvyka.

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 06.02.18 19:09

@Luczia Tak se zkus poptat zkušenějšího chovatele. Určitě ti poradí, co a jak.

Heivka
Závislačka 3072 příspěvků 06.02.18 19:09

Tak dokud bude miminko úplně malé, tak to jsi problém nebude, pes si zvykne na nového člena. Musíte mu ale udělat už teď útočiště, kam za ním dítě nebude smět. Já na to nejhorší období používala ohrádku, když jsem nemohla hlídat jestli syn našim čubám nic nedělá, třeba když jsem vařila nebo si došla do sprchy nebo na záchod.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 06.02.18 19:10

Dejte psovi miminko očuchat hned, jak ho přinesete z porodnice domů, bude na něj zvědavej. Počítej s tím, že bude hodně žárlit. Každý projev agrese potrestat, ne samozřejmě nutně fyzicky, u vychovaného psa by mělo stačit důsledné „nesmíš“. Hodně psa mazlit a unavit dlouhými procházkámi s kočárem.
V krajním případě karbanátky.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 06.02.18 19:11

Hlavně pokud bude vrčet, tak ho netrestejte, akorát byste docílila toho, že příště nebude varovat, ale rovnou kousne. Vrčení je pouze komunikace, že se mu něco nelíbí, nejlepší je se takovým situacím vyhýbat a hned psa odvelet na místo nebo dát jiný povel. Mimino by mělo trousit dobroty, kam se podívá. Určitě zvykejte, většinou se nosí plína z porodnice očuchat psovi. Psa nechte ať vás doprovází při všem. co s miminkem děláte, a ať mu z toho něco kápne. Myslím, že to bude v pořádku, nesnažte se je separovat, to by mohlo situaci zhoršit a snažte se být co nejvíce klidní, když budete ve stresu, bude i pes. Držím palce. :kytka:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 06.02.18 19:14

Nás to teď taky čeká.. ale myslím si že ten už to teď cítí a hrozně mě hlídá a vím že bude hlídat i mimčo a budou to kámoši. Pejsci si zvyknout a neboj bude brát dítko jako svého kámoše :) musíš ho s ním pak seznámit nechat očuchat a vše.

Luczia
Stálice 69 příspěvků 06.02.18 19:19

Nam radili kastraci, to jsme udelali ale sama veterinarka mi rekla ze u psu nad 5 let povahu nejspis nezmenim, maximalne ho trochu zklidnim.. mela pravdu, je klidnejsi ale porad stejny mrzout k detem stejne neduverivej. @Huk urcite udelam jak pises ty, to mi radi hodne lidi, dekuju ;)
@Heivka ohradka je fajn ale on mi ji prezkoci nad tim uz jsem taky premyslela

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 06.02.18 19:21

Jen čekejte, že když mu po zavrčení trefíte facku, tak dítě bude nesnášet ještě víc..
Agrese plodí agresi.

Luczia
Stálice 69 příspěvků 06.02.18 19:32

@Barbucha3 nene takhle bych na nej rozhodne nesla vim ze takhle by mimco nenavidel jeste vic.. chtela bych spis aby byli jak pise @Petruna21 kamosi :) no uvidime, myslim ze ty zmeny co se tu konaji vnima az moc dobre a kdyby nahodou to neslo mamka uz se mi nabidla ze si ho kdyztak vezme, ale to je samozrejme ta posledni moznost.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 06.02.18 19:36

@Luczia My máme taky doma staršího mrzouta z útulku, takže k ostatním lidem nedůvěřivej, děti ho spíš znervozňujou. Venku když se k nám hrnou děti a chtějí ho hladit, tak už z dálky hlásíme, že radši ne. Když jsem otěhotněla, tak to bylo šílený. Nebudu tady vypisovat, co vše dělal, ale byli jsme z něj nešťastný a pořád jsme řešili, jak malého přijme. A ono v pohodě! První den byl tedy nervozní a při každém pláči štěkal, ale během pár dnů už to měl na salámu. Teď je z malého akční batole a je to dvojka. Malej ho zbožňuje, ale pořád je hlídám, o samotě bych je nenechala ani náhodou. Když vidím, že psa už ty hrátky a pozornost malého nebaví, má možnost si jít lehnout do klidu.

Luczia
Stálice 69 příspěvků 06.02.18 19:42

@citlivaduse tak to jsi me uklidnila, neco takovyho jsem potrebovala slyset ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >