Pes se počůral do postele

Anonymní
3.11.19 21:42

Pes se pocural do postele

Ahojte, mám takový dotaz..
Máme bigla fenku (1,5) no, pochází ze špatných podmínek (klecovy chov), máme ji asi 3 měsíce.
První par týdnu se stávaly nehody, pocuravala se, pak se vše naučila a krom drobných chybicek nebyl problém.
Dneska jsem večerela, rodiče se bavili v obýváku a ona si okusovala kost, zvedla se, šla za TV a pocurala se, chytila jsem ji při tom takže jsem ji vynadala a zavřela jsem ji do mého pokoje (má tam své místo), pak to byl klasicky večer, ona normálně behala po domě..proste klasika. :andel:
Teď jsem si lehla a furt jsem kolem sebe čichala moč, no řekla jsem si ze jsem už asi precitlivela, dokud jsem se nezachumlala do komplet prochcane periny.. :zed:
Pes už spokojeně spal, takže jsem ji nemohla vypadat.
Ale nevíte proč to udělala? Bojím se ze to teď bude dělat pravidelně, ze zjistila ze do postele to jde taky a bude mi tam chodit pravidelně..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9834
3.11.19 21:55

A byla dneska dostatečně venku? Nezapomněli jste na ni prostě a ona už musela?

Jinak do té postele se pak počůrala z paniky z toho že jsi ji trestala a ještě si ji zavřela do samoty -vlastním pachem se uklidňuje. To už je důsledek tvojí chyby.

Jinak prostě s ní potřebuješ pracovat, aby se postupně zklidnila a naučila se lidem důvěřovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.11.19 22:05

@Ou byla na zahradě cely den :oops: A stalo se to poprvé co něco takového udělala, kolikrát dostala servane a musela jít na místo (můj pokoj) ale nikdy se mi nepocurala do postele.

• Nahlásit
  • Citovat
32400
3.11.19 22:08

Možná střílím úplně mimo, ale zkus zajít s močí na veterinu, jestli nemá zánět močáčku.
Tuhle se mi stalo něco podobného pravda už u starší, 10 leté fenky - spala se mnou v posteli, ráno vstáváme a koukám, ona pod sebou mokro, pár dní předtím byl taky počůranej koberec. 8o :cert: :cert:
Prostě se na čůrání neprobudila - což u ní nebývá zvykem, je to čistotný pejsek a máme psí branku, takže se může jít vyvenčit na zahradu, kdy se jí zachce.
Sprcunk nedostala ani za ten koberec, protože tou dobou jsme měli ještě tři pejsky, takže šel použít akorát tak princip kolektivní viny. :cert: :cert:
Ale do tý postele, to bylo divný, takže jsem ji vzala na veterinu, odchytla do emitky moč, jak přečůrávala všecky ty ostatní pejsky, co tam značkovali před ní - a fakt že jo, krev v moči. 8o Dostala ATB, týden brala po 12ti hodinách, po kontrole všechno o. k. a příhoda se neopakovala.
Jinak příznaky žádné, normálně jedla, hrála si s druhým pejskem, vůbec bych neřekla, že tomu psovi něco je.
Takže ne vždy je za nehodou charakterová vada psa nebo chyba ve výchově. :andel: :kytka:

Příspěvek upraven 03.11.19 v 22:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.11.19 22:08

Nemuze mit zanet mocaku? Byt nachlazena? Pokud byla na zahrade cely den, je jiz sychravo a prsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 22:10

@jannina1 nosí oblecek, a má přístup do venkovní zateplene boudy..Takže nejspíš ne.

Příspěvek upraven 03.11.19 v 22:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.11.19 22:10

@sirikit
Ted to pisi take, chce to rano chytit moc a dat na rozbor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
3.11.19 22:12
@Kokokoskaudidj píše:
@jannina1 nosí oblecek, a má přístup do venkovní zateplene boudy..Takže nejspíš ne.Příspěvek upraven 03.11.19 v 22:10

Zkus rano chytit treba na tacek moc a dat na veterinu.Jsou i laboratore, kde udelaji rozbor velmi levne. Budes alespon vedet vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9834
3.11.19 22:14
@Anonymní píše:
@Ou byla na zahradě cely den :oops: A stalo se to poprvé co něco takového udělala, kolikrát dostala servane a musela jít na místo (můj pokoj) ale nikdy se mi nepocurala do postele.

A na té zahradě se jí někdo věnoval a nebo prostě byla sama? Zejména pokud útulkového psa pravidelně trestáte a znova separujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 22:16

@sirikit Tak u nás je zatím normální ze se jednou za týden pocura, jelikož fakt je v tréninku a to z minulosti kdy si curala pod nohy ji poznamenalo.
Takže si myslím a doufám ze není nemocna, jen mě překvapilo ze zrovna v posteli.
Neřeknu je to dospělé stěně, takže je to takové tele, ale tohle mě opravdu zaskočilo, hlavně vůbec nevím co bych dělala kdyby mi začala curat do postele pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 22:17

Nám tohle pes taky dělal, pak se zjistilo, že má močové kameny. Prostě to na něho přišlo a neudržel to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32400
3.11.19 22:18
@jannina1 píše:
Zkus rano chytit treba na tacek moc a dat na veterinu.Jsou i laboratore, kde udelaji rozbor velmi levne. Budes alespon vedet vic.
:palec: Na veterině je rozbor za pár korun, já u té mojí - je teda milionová! - platila za rozbor, UTZ bříška (asi ve třech letech byla tahle fenečka na operaci s kamínkem v močáčku, tak jsem měla strach, jestli se jí to nevrátilo :(, ale ne :dance: ) + ty antibiotika 350,– Kč. Pak za týden kontrola zadarmo. Doktorka říkala, že zvlášť u feneček je to časté, mají tu trubici v čůrátku prostě kratší a stačí, aby někde dýl v chladnu poseděly a problém.
Nehrála bych na to „asi ne“ a šla prostě ověřit, že určitě ne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 22:18

@Ou Když bych měla popsat nejak konkrétněji, tak hned ráno jsme bylo na procházce, pak byla tak střídavě venku chvíli sama, pak třeba babi s ni byla atd.
Hlavně byla cely den s babicinym druhým biglem (8), na kterého je zvykla a hrají si spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama