Pes štěká na lidi, které potkáme venku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nanue
Nováček 8 příspěvků 10.04.19 12:51
Pes štěká

Dobrý den, zkusím to tady, třeba někdo poradi. :)
Máme pejska (kříženec) od dvou měsíců do cca 6ti měsíců byl úplně v klidu. Mezi lidmi byl, ale kolem 6ti měsíců začal štěkat na lidi které potkáme venku. 8o Teď je mu přesně rok na někoho štěká, na někoho ne. Na lidi kteří mají psa neštěká vůbec. Ze strachu to podle mě není, ocas má normálně nahoru a ještě s ním vrtí. Na povel „ticho“ atd nereaguje. Odpoutat pozornost také nejde. Nikdo mu neublížil tak nevím z jakého důvodu začal takhle vyvádět. Jestli to je pubertou a že by ho to pak přešlo netuším. Nemá někdo nějakou radu? Předem děkuji.

Reakce:
jannina1
Závislačka 4477 příspěvků 10.04.19 12:57

Nase to dela taky a je ji 6 mesicu.Podle me puberta a chce se nejak projevit a ukazat,ze hlida :) Zatim jsem ji vzdy napomenula,ted vypada,ze se to mirni.

Nanue
Nováček 8 příspěvků 10.04.19 13:05

@jannina1 Kdyby to bylo pubertou, a pak by přestal tak by to bylo fajn. Celou dobu byl v pohodě a pak z ničeho nic začal štěkat. :? Už si nevíme rady. Všechno zkoušíme a on nereaguje.

jannina1
Závislačka 4477 příspěvků 10.04.19 13:18

V puberte se dost zmeni, ale pak se zase srovnaji.My mame civavu, takze je spis roztomila a lidi se rozplyvaji, ale taky ji brzdim.Zkus ho zatahat za obojek a zarvi fuj.Nebo mu dej
najevo, ze tohle ne. Mozna taky, ze si chce hrat?

honzek86
Kecalka 420 příspěvků 10.04.19 14:21

A čeho je to kříženec? :) poradil bych ti zajít se zeptat na příslušnou chovatelskou stanici, akorát u směsek se blbě hledaj… každopádně to chce najít triky na správnou výchovu, aby štěkal jen v žádoucí situaci a dokud trvá puberta, tuto výchovu bych důsledně piloval. Spoléhat se na to, že to s pubertou přejde, je docela loterie a potom ho tu už neodnaučíš. Já jsem toto nikdy neřešil - vždycky jsem měl radši čistá plemena, která od přírody drží hubu.

honzek86
Kecalka 420 příspěvků 10.04.19 14:30

Obecně bych ovšem tipoval (i podle jiných povelů), že mu povel „ticho“ musíš s něčím spojit. Stát u něj a hučet do něj „ticho“ nikam nepovede - on česky neumí. Asi JEDEN zřetelný povel „ticho!“ a potom mu rukama tu hubu zavřít, nahrbit se a zamračit se, když neposlechne nebo bude klást odpor. Když poslechne, projevit radost a pochválit, příp. odměnit. Neopakuj povel. Řekni to jednou a potom si vynuť, že to udělá - to ale platí u všeho.
Taky je důležitý, jestli od něj v jiných situacích čekáš, že bude štěkat. (Třeba při hlídání - já třeba ale u psa nemám rád štěkot ani při hlídání.) To mu potom musíš ty situace řádně odlišit. Musí přesně vědět, kdy je za štěkot pochválen a kdy naopak. Nezamotej mu šišku :D

jannina1
Závislačka 4477 příspěvků 10.04.19 14:55
@honzek86 píše:
A čeho je to kříženec? :) poradil bych ti zajít se zeptat na příslušnou chovatelskou stanici, akorát u směsek se blbě hledaj… každopádně to chce najít triky na správnou výchovu, aby štěkal jen v žádoucí situaci a dokud trvá puberta, tuto výchovu bych důsledně piloval. Spoléhat se na to, že to s pubertou přejde, je docela loterie a potom ho tu už neodnaučíš. Já jsem toto nikdy neřešil - vždycky jsem měl radši čistá plemena, která od přírody drží hubu.

To jsou ale jen nektera.

llida
Kecalka 365 příspěvků 10.04.19 17:04

Musis ho vytrhnout z toho jeste predtim nez vubec zacne stekat… cekat jestli ti z toho pubertak vyroste, je rada fakt na ho*no… ted steka, az vyroste a projde mu stekani, tak zacne skakat na cizi ci kousat atd… i to stekani je prece otravne a nezadouci… pokud si neumis poradit sama, sver se do rukou odbornikovi, cim driv, tim snadneji nezadouci chovani pujde odbourat… hodne stesti

Ghaia
Stálice 66 příspěvků 10.04.19 18:13

Pes štěká, člověk mluví..
Tohle je už opravdu.. big facepalm.
Nepořizujte si psa, když nechcete ať vám štěká..
Jinak pes má taky pubertu a určitý vzdor. Tomu mému bude 6 let a taky se v něčem pořád mění a vyvíjí.. je to přirozené, je to totiž taky živá bytost..

llida
Kecalka 365 příspěvků 10.04.19 19:02

@Ghaia asi nikdo nerika ze pes za plotem nema stekat… ale treba na vychazce muj pes fakt na kolemjdouci nesteka, nosakuje kolem, hleda pachy, patniky ci jine psy pro zabavu… nehleda cloveka, na ktereho by mohl stekat, ty ignoruje… ale kazdy asi vencime jinak :-D

Lucie_Sx
Závislačka 3578 příspěvků 10.04.19 19:44

Dost často to bývá strachová agrese. Někoho se bojí, zaštěká, ten člověk se mu vyhne (=zahnal ho) a už se to upevní a příště to udělá zase.
Chce to někoho, kdo by ti ukázal, jak s tím pracovat. Odkud jste?

honzek86
Kecalka 420 příspěvků 11.04.19 08:33
@jannina1 píše:
To jsou ale jen nektera.

No vždyť jo, zpravidla když chceš plemeno, které bude málo štěkat, bude to velký pes. (třeba různí mastifové, českosl. vlčák apod.) - jsou si vědomi fyzické převahy, tak si to nekompenzují štěkáním. Pokud chce někdo malýho polštářáka a nemá rád štěkání, tak si musí rozmyslet, co chce.
Kdyby zakladatelka konečně prozradila, co je to za směsku, možná bychom byli chytřejší.

Váš příspěvek
Reklama