Maličký pes a možný útok dravce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulik
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 05.04.19 20:40
Maličký pes a možný útok dravce

Zdravím všechny lidičky ( po dlouhé době) na této diskusi.
Chtěla bych získat nějaké informace, rady, zkušenosti, co se týká mé noční můry :( bydlím kousek za Prahou, na konci vesnice, hned u lesa, mám dvě maličké čivavy, a moc ráda s nimi chodím na delší procházky, loukou a lesem. Holky mám na volno, ale nejdou ode mne déle než cca 5 m. Prostě pobíhají v mé blízkosti. Nyní je zde přemnožený jestřáb a krahujec, a mám hrozný strach z možného útoku na holky ( to bych snad nepřežila) Nevíte, jestli dravec zaútočí v blízkosti člověka? Dávám jim reflexní vestičky, ale nevím. Lidem zde " mizí" slepice ze zahrad i volného výběhu, jenže moje holky jsou menší než slepice. Káňe by je neuneslo, ale mám hrůzu z těchto dvou druhů. Mohl by mi někdo k tématu něco napsat? Děkuji lenka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14573 příspěvků 05.04.19 20:44

slepice jim spíš žere kuna, fakt si nemyslím že by si dravec troufl takhle blízko k tobě ;)

Heivka
Závislačka 3877 příspěvků 05.04.19 20:45

@lenulik Asi bych je vodila na krátkém vodítku, nevím jak krahujec ale jestřáby a káňata tu máme a loví myši z louky i když tam jsem se psy a klidně se spustí k zemi tak 15-20 metrů od nás. Pokud jsou v oblasti tito ptáci přemnožení tak budou mít nedostatek potravy a budou asi ještě drzejší.

Annci
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 05.04.19 20:48

Do pěti metrů od tebe bys dravce snadno odehnala, i kdyby nakrásno zaútočil, což jsem ale v přítomnosti člověka zatím nezažila. Nám kradou jestřábi slepice, vloni jich sežrali asi osm, ale kdykoliv se objeví člověk, oni prchají. Myslím, že pokud máš psíky kolem sebe, nestane se jim nic.

AlenaSu
Kecalka 460 příspěvků 05.04.19 20:49

Ano troufne si. Znám nejeden případ. Jde o známé, ne chlapi se bavili v hospodě. Jedno napadení dopadlo tak, že dravce odehnali, ale to byl větší pes. Druhé (též čivava) nedopadlo dobře. :think:

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 05.04.19 20:49

Spíš by mohla zaútočit kočka

Markéta80
Hvězda diskuse 43173 příspěvků 05.04.19 20:52

stát se to může :? , je to mžik :?

Pandulka
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 05.04.19 20:55

U nás na chalupě se usídlil páreček mám dojem, že říkali orla, pokud si to pamatuju (už jsou to 3 roky). Chlap venčil večer (máme malého psa 7kg) a celkem v blízkosti vesnice na psa pták zkoušel nalítnout. Pes byl zcela navolno ale asi 5m od něj, tak ho chlap zavolal (resp. velmi silně písknul) a metelili domů, kde mi to hned barvitě povyprávěl. Pak jsme je i přes den viděli několikrát kroužit nad lesem, ale naštěstí už se to neopakovalo a už se tam zas dlouho neukázali… Přes den bych se rozhlížela po obloze a večer a za šera venčila jen na vodítku

Kriss Tina
Echt Kelišová 9430 příspěvků 05.04.19 20:57

Ano někteří si troufnou, mě nějaký dravec odnesl králíka ze zahrady pár metrů od domu a od lidí :cert: řekla bych že můj vypaseny milovaný králíček co ozobaval záhon byl i větší než čivava.

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 05.04.19 20:58

Já viděla jak kočka zaútočila na psíčka. Majitelka ji nemohla odehnat. Měla ho na vodítku. :(

smajlik345
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 05.04.19 21:03

Ano možné to je. O pár útocích vím, krom toho pes i když je 5 m od tebe má být na vodítku. Hlavně teď kdy je jaro a je kladení mladat i malý pes může ublížit zvěři přip. pach psa odežene dospělé od mladať

g.sandova
Závislačka 4243 příspěvků 05.04.19 21:14

Vim o pár útocích, nepodceňovali bych to

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 48317 příspěvků 05.04.19 21:14

Tak ja to bohuzel zazila..nebyl to tedy muj pes,ale u naseho domu.Kamarad prijel s civavou..sedim na terase..najednou cernej stin,vypisknuti a uz jen vidim ja pes leti..hledali jsme v okoli u lesa a nic..
Kdyz sem byla mala tak mi ale kane odneslo kotatko.Mela sem deku na zahrade a na nem lezelo moje kote..taky behem chvilky..dedecek po nem jeste sttilel vzduchovkou..ale marne..

ElucaK
Kecalka 314 příspěvků 05.04.19 21:33

Nám útočil krahujec na stěně, které bylo větší než dospělá čivava. Bylo to na poli, kde běžně před našima očima lovil zajíce. Nikdy bych nevěřila, že půjde po psovi. Bylo mi pěkně úzko, vůbec když to naše štěndo mělo jiný starosti než přijít na zavolání :cert: já bych se bála je mít i na dlouhém vodítku, to že ti s ním neuletí, neznamená, že je nepotrhá drápama..

S.maya
Závislačka 4431 příspěvků 05.04.19 21:38

Bydlím také a vesnici v oblasti CHKO. Jsou tu teda káňata. Soused říkal, že viděl káně, jak se snažilo unést kočku..nakonec ji pustil.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama