Jak odnaučit psa čůrat doma ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RockFous
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 15:54
Jak odnaučit psa čůrat doma ?

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně naší tříleté kastrované fenky čivavy. Od malička byla učená venčit se venku, když byla malá tak jsme jí nechávali pro jistotu podložku na zemi ale s odstupem času jsme jí ju úplně vzali protože ji nevyužívala. Nyní bydlíme v novém domečku a ona neustále hlavně v noci čurá pod postel :( a já už si nevím rady jak jí to odnaučit zkoušela jsem znovu nasadit režim pravidelného venčení třeba týden to funguje nevyčurá se, ale z toho zase začne a to se s ní snažím chodit co nejpozději před tím než jdeme spát třeba kolem 10 - 11 ale většinou tam je vždy louže :(. Přemýšlela jsem že jí vememe na noc vodu protože ona pije hlavně v noci ale přece dospělí pes vydrží ne :nevim: My jsme si před půl rokem pořídily dalšího psa staforda jenže ona to dělala i před ním takže tuhle spojitost že by třeba žárlila nebo tak to jsme vyloučily. Máte někdo nějakou radu?? protože my s přítelem si opravdu nevíme rady a jelikož čekáme miminko tak nám to vadí ještě více :( :roll: :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PHV
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 02.04.19 16:14

@RockFous a doma čůrá odjakživa?

RockFous
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 16:16

no bohužel jo :/ ne pravidelně že by to bylo každý den ale louže byli i v předešlém bytu

Markéta80
Hvězda diskuse 44000 příspěvků 02.04.19 16:33
@RockFous píše:
no bohužel jo :/ ne pravidelně že by to bylo každý den ale louže byli i v předešlém bytu

tak co se divíš? To jste teda zanedbali hned v začátku, tohle odnaučit půjde blbě. Jak často venčíš? Kdy naposled a kdy jde ráno? Doma čůrá na jedno místo nebo kamkoliv? To je pro mne prostě základ aby pes zvládnul hygienu, u štěněte je nehod plno ale čím je štěně starší tím těch nehod je méně. Beru průjem to nevydrží nikdo,ale aby se dospělý pes venčil doma? To je problém dost velký :? I dospělé venčím 4× denně, ted i roční. Jen kdy manel má noční a vyvenčí ráno v tak mladší beru ven kolem 11, kdy je venčím kolem 8-9 jdou pak kolem 14h. Naposled chodí před 23h a ráno dokud se lepí tak chrápu také :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 16:42

Staford, nevychovaná čivava a miminko na cestě :roll: parádní kombinace.
Docela by mě zajímalo, jak vychováváte toho staforda, když jste nezvládli čivavu?

Markéta80
Hvězda diskuse 44000 příspěvků 02.04.19 16:52
@Anonymní píše:
Docela by mě zajímalo, jak vychováváte toho staforda, když jste nezvládli čivavu?

blbá kombinace, i k čivavě takového psa :?

RockFous
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 16:56
@Anonymní píše:

Věřte nebo ne , ale staford se ve 3 měsíci už doma nevyčůral a když se mu chce tak si o to řekne zakňučí nebo číhá cokoliv, ale touhle cestou jsem problém nechtěla řešit aby mě tady někdo kdo nemá ani odvahu vložit příspěvek pod jménem něco říkal. Takže zamést si před svým vlastním prahem měl někdo jiný :mavam: :mavam:

RockFous
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 16:58

@Markéta80 Proč ??? jsou skvělý kamarádi blbnou spolu, navzájem se provokují ale mají se rádi :) ale to je váš názor neberte to zle

PHV
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 02.04.19 17:00

@RockFous my měli něco podobného. Měli jsme jorkšíra, holku. Byla fakt priblbla a asi nějak nemocná na hlavu. Řešila jsem to i tady na emiminu, a ve finále jsme jí prostě museli dát pryč po tom co se narodila dcera. Začala pak čůrat i naschvál, nepomohl ani psí psycholog. Měli jsme jí dva roky. Pryč už je taky dva roky a prostě to bylo naše nejlepší rozhodnutí, i když těžký. Ale ty zničený podlahy a smrad bych fakt nedala.
Teď máme rok křížence nějakého německého pinče s kdoví čím, takový střední, a je to normální vychovaný pes, čůrá kde má, takže venku, prostě úplně něco jiného, takže v nás to asi úplně nebylo.

Moje máma má taky jorka a taky jí chcije v baráku :poblion:

RockFous
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 17:02

@Markéta80 já vím že ze začátku jsme udělali hodně chyb ale snažily jsme to řešit jenže výchova nebyla jenom na mě ale i na mé rodině - poté co jsme se osamostatnily tak se vyčůrala jen málo kdy . Jenže nyní je to prostě skoro každý den a to je venčená pravidelně. Každý den s nima ujdu cca 5 km , je venčena min. 4 x denně přes den se nevyčůrá ale v noci když s ní jdu třeba v těch 10-11 a přítel ráno v 5 vstává je tady louže :( a to jsem zkoušela když jsme venku ju za to chválit i pamlsky za to dávala ale prostě přes tu noc to je tady vždy načůraný :( a to se snažíme ani jednoho psa neupřednostňovat

Heivka
Závislačka 3944 příspěvků 02.04.19 17:11

@RockFous A zkoušeli jste veterináře? On u takhle starého psa to může být i zdravotní problém :think: protože dospělý pes který je v pořádku (zdravotně i psychicky) se doma nevyvenčí pokud ho k tomu člověk nedonutí svým chováním (nedostatek venčení, nevhodné zacházení, hádky mezi partnery, …)

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 02.04.19 17:12

U naseho jorka, co to delal asi i vylozene schvalne, jsme ho proste nechali v predsini a chodbe pres noc, chvili otravoval, knucel, do tydne byl pokoj a ted tam lezi i sam kdyz proste chce mit klid. Do loznice nesmi. Curat si zajde kdy chce, dvere maji psi vchod, kdyz je zima chodili jsme s nim. Jo a mame k nemu čévéčko, jsou kamosi :mrgreen: takze staford a civava - no a co?

RockFous
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 17:13

@PHV jéjda tak to muselo být hodně těžký rozhodnutí , ale touhle cestou bych to opravdu řešit nechtěla :( ona až na to noční čůrání je zlatej pes , vše se rychle naučila takže já věřím že s nějakou pomocí/ radami se naučí i tohle . Na staforda si taky zvykla a teď jsou nerozlučná dvojka

Markéta80
Hvězda diskuse 44000 příspěvků 02.04.19 17:19

@RockFous jen aby to nebyl problém díky kastraci :? Vyšetřit moč jestli tam není jiný problém a pak důslednost co u dospělého bude mnohem složitější :? Vydržet měla, to naše vydrží i déle, hlavně o víkendu :mrgreen:

PHV
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 02.04.19 17:20

@RockFous bylo to fakt hrozný, i to rozhodnutí :zed: jenže ona to dělala kdykoli během dne, i po vyvenceni. Fakt jsme dělali kde co. Ale jakmile dcera začala lézt po zemi, bylo jasno, že to takhle prostě dál nejde. Neustále jsem měla akorát v ruce kýbl a mop. :zed:

Snad to vyresite ke spokojenosti všech :hug: jak říkám, nějaký pes může mít i psychický problém v hlavě a to pak není vaše chyba. Takže věřím, že stafordik bude v pohodě :hug: stejně jako ten náš kříženec. To je bozan a od půl roku žádná nehoda.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama