Pes kulhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aneta222
Povídálka 49 příspěvků 31.03.19 19:34
Pes kulhá

Dobrý den, mám roční čivavu a občas začne kulhat na zadní nohu, trvá to asi tak 10 sekund a pak normálně chodí.. Ani u toho nekňuči, je to jako by ji nemohl narovnat.
Nevíte co by to mohlo být?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šmoulice
Kelišová 7222 příspěvků 31.03.19 19:46

Z jaké chovné stanice pes je? Byli rodiče vyšetřeni na luxaci pately?
Kříženci čivav na luxaci pately dost trpí, protože lidi množí jak blbí, aniž by řešili genetiku, vyšetření apod :roll:

Aiky
Stálice 78 příspěvků 2 inzeráty 31.03.19 19:48

Podle popisu typická luxace pately…takže vet a řešit operací…

Šmoulice
Kelišová 7222 příspěvků 31.03.19 19:50
@Aiky píše:
Podle popisu typická luxace pately…takže vet a řešit operací…

Záleží v jakém stádiu by to bylo … ale nejčastější je operace :-(
A jako první mě to taky napadlo. Pokud teda kontrolovala packy a nenašla nějaký cizí předmět, který by mu tam vadil …

Aiky
Stálice 78 příspěvků 2 inzeráty 31.03.19 19:55

Tak samozřejmě to může být i něco jiného… Ale pokud to bude luxace, tak není jiná pomoc než operace, žádná konzervativní léčba s tím nepomůže. Pokud by to byl starý pes s mírnými potížemi, tak se operovat třeba nebude, ale u ročního psa by byla vhodná…

Markéta80
Hvězda diskuse 43287 příspěvků 31.03.19 19:59

to bude luxace pately, ale je to strašně brzo. To bude bez PP? Nebo rodiče bez vyšetření? Nejspíš operace a celkem drahá :?

Aneta222
Povídálka 49 příspěvků 31.03.19 19:59

Už jsem si o tom četla, a je to úplně přesné.. Zítra zavolám na veterinu.. :,( Mockrát děkuji

Aneta222
Povídálka 49 příspěvků 31.03.19 20:00

Ano, je bez PP

Šmoulice
Kelišová 7222 příspěvků 31.03.19 20:01
@Aneta222 píše:
Ano, je bez PP

Tak to bude asi jasný :-(

PetraJ
Kelišová 6894 příspěvků 31.03.19 20:04
@Aneta222 píše:
Ano, je bez PP

Tak to se ti to vyplatilo. :roll:

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 31.03.19 20:27
@Aneta222 píše:
Ano, je bez PP

Proč podporujete množírny.Potom se rodí psi,kteří mívají různé zdravotní problémy.A je mě jich líto,že musí řešit takové zdravotní problémy.
To je:Mám psa co vypadá jako čivava,jé,tady ve vesnici mají také psa,který se podobá čivavě-pojďme je nakřížit,to bude vejvar,až se štěňata prodají.A kdo to odnese?Pejsek a nový majitel.
Pokud u psa s PP původu nejsou všechny testy co mají být OK,nebo se vyskytne nějaká vada,tak se nesmí použít jako chovný.Což mě přijde jako rozumný.

Aneta222
Povídálka 49 příspěvků 31.03.19 20:29
@lasička1 píše:
Proč podporujete množírny.Potom se rodí psi,kteří mívají různé zdravotní problémy.A je mě jich líto,že musí řešit takové zdravotní problémy.
To je:Mám psa co vypadá jako čivava,jé,tady ve vesnici mají také psa,který se podobá čivavě-pojďme je nakřížit,to bude vejvar,až se štěňata prodají.A kdo to odnese?Pejsek a nový majitel.
Pokud u psa s PP původu nejsou všechny testy co mají být OK,nebo se vyskytne nějaká vada,tak se nesmí použít jako chovný.Což mě přijde jako rozumný.
Čekala jsem, kdo se první ozve :roll:
Markéta80
Hvězda diskuse 43287 příspěvků 31.03.19 20:38
@Aneta222 píše:
Ano, je bez PP
:? já si to myslela. To bude drahá sranda a počítej že pak bude čekat i druhá noha :? Co jsi čekala? Pochvalu? Luxace u ročního psa je jasné že je to po nemocných rodičích. Ono to šetření se většinou docela rychle prodraží @lasička1 to je ale blbost nových majitelů že za takového psa zaplatí, to je jejich blbost že chtěli ušetřit a u čivav už těch problémů je hodně. Oni PP nepotřebují a jak jsme se před časem dozvěděla nepotřebují se chlubit, jejich pes totiž průkaz má taky- očkovák :lol:
Šmoulice
Kelišová 7222 příspěvků 31.03.19 20:39
@Aneta222 píše: Čekala jsem, kdo se první ozve :roll:

To se blbě poslouchá, co ? :roll:

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 31.03.19 22:06
@Aneta222 píše: Čekala jsem, kdo se první ozve :roll:

Je mě hrozně líto pejsků,kteří se rodí díky nezodpovědnosti majitelů jejich rodičů.Potom si často musí projít léčbou a bolestí.A kdyby nebyli lidé,co podporují množírny,tak by se jich tolik nerodilo.
Máme pejska-už druhého-jen jako mazlíčka,neplánujeme šťeňata.A koupili jsme s PP,po výborných rodičích.Dlouze jsme vybírali.A okolí nechápe,když jsme zaplatili tolik peněz,tak že nestojíme o to,aby se „investice vrátila“.
Ještě jsem uvažovala nad tím,že si vezmeme pejska z útulku.Takže jsme paralelně hledali útulkáře a kavalíra s PP.Bročku z útulku si vzali noví majitelé den před tím,než jsme se tam jeli podívat.A kavalírek se našel dřív než útulkář.Ale štěňátko bez PP bych si nekoupila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama