Pexeso pro děti

17
6.3.20 11:28

Pexeso pro děti

Ahoj řeším v práci že vytiskneme reklamní pexesa pro děti, aby to bylo už užitečné třeba nějaký druh co maminkám schází?? Písmenka, abeceda, nějaká kombinace a slov, hlásek atd. Nebo nějaká úprava třeba na 3 dílky jedno písmeno a 2 obrázky co k tomu díte musí najít atd. Děkuji za každý příspěvek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66788
6.3.20 11:43
@Conelius píše:
Ahoj řeším v práci že vytiskneme reklamní pexesa pro děti, aby to bylo už užitečné třeba nějaký druh co maminkám schází?? Písmenka, abeceda, nějaká kombinace a slov, hlásek atd. Nebo nějaká úprava třeba na 3 dílky jedno písmeno a 2 obrázky co k tomu díte musí najít atd. Děkuji za každý příspěvek

Podle mě je reklamních pexes jak s. raček.
Co třeba udělat reklamní dobble? Jsou na to šablony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.3.20 11:50
@Lama Lama píše:
Podle mě je reklamních pexes jak s. raček.
Co třeba udělat reklamní dobble? Jsou na to šablony.

Na to nevidím žádný přínos kartičky sebat jen na rychlost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66788
6.3.20 11:54
@Conelius píše:
Na to nevidím žádný přínos kartičky sebat jen na rychlost
:nevim: Třeba postřeh, soustředění.
Já jen řikám, že pexes je mraky. Takže já bych uvítala nějaké hry jiného typu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.3.20 11:56
@Lama Lama píše: :nevim: Třeba postřeh, soustředění.
Já jen řikám, že pexes je mraky. Takže já bych uvítala nějaké hry jiného typu.

Mužeš říct návrch dá se vytisknout cokoliv, ale nám to pexeso přijde praktické

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66788
6.3.20 11:58
@Conelius píše:
Mužeš říct návrch dá se vytisknout cokoliv, ale nám to pexeso přijde praktické

Ok. Pak já osobně bych neuvítala žádné, skončilo by v koši jakékoli.. Stejně tak jako končí reklamní malé puzzle, rozvrhy, kvarteta apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24117
6.3.20 12:14

Ja mela radost z marketingoveho cerneho petra penzionu, kde jsme byli na dovce.
Z pexes jsou fajn z edukativnich duvodu ty s pismeny, pripadne anglicka (zviratka, barvy, predmety bezne potreby), dopravni znacky, bezpecne chovani, profese.
Pripadne z toho udelejte pextrio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
6.3.20 12:18

@Conelius To není jen o rychlosti. Je to i o soustředění, slovní zásobě. A můžeš si s tím vyhrát stejně jako s tím pexesem. Můžeš také zvolit nějaké téma (slovní zásoba). Můžeš dát slova místo obrázků a tím procvičovat čtení u dětí. Můžeš dát místo obrázků čísla a různé příklady a párovat výsledek příkladů s číslicí. Můžeš dát obrázky třeba dopravních značek a učit tak dítě dopravní značky. Těch možností je spousta. Já bych radši taky dobble než pexeso, těch je velký výběr a když budu chtít něco extra, tak si ho během chvilky udělám sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
6.3.20 12:23
@Lama Lama píše:
Ok. Pak já osobně bych neuvítala žádné, skončilo by v koši jakékoli.. Stejně tak jako končí reklamní malé puzzle, rozvrhy, kvarteta apod.

Nechceš to místo do koše donést třeba do školní družiny nebo DDM apod.? Spousta dětí uvítá drobnou odměnu při různých soutěžíš, i když to třeb děti později nepoužijou, tak radost z odměny to v tu chvilku přinese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.3.20 12:29
@Lama Lama píše:
Ok. Pak já osobně bych neuvítala žádné, skončilo by v koši jakékoli.. Stejně tak jako končí reklamní malé puzzle, rozvrhy, kvarteta apod.

Co seš za člověka proč to bereš když to vyhazuješ plno dětí je za to rádo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66788
6.3.20 12:30
@Hlaholice píše:
@Conelius To není jen o rychlosti. Je to i o soustředění, slovní zásobě. A můžeš si s tím vyhrát stejně jako s tím pexesem. Můžeš také zvolit nějaké téma (slovní zásoba). Můžeš dát slova místo obrázků a tím procvičovat čtení u dětí. Můžeš dát místo obrázků čísla a různé příklady a párovat výsledek příkladů s číslicí. Můžeš dát obrázky třeba dopravních značek a učit tak dítě dopravní značky. Těch možností je spousta. Já bych radši taky dobble než pexeso, těch je velký výběr a když budu chtít něco extra, tak si ho během chvilky udělám sama.

Přesně. Viděla jsem úžasné šablony, tématicky zaměřené. Třeba na procvičování matiky - příklady, sčítání, odčítání, násobení. Různ ě tématicky zaměřené - zeměpisně, historicky. velká malá písmena, zlomky, barvy, geometrické tvary…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66788
6.3.20 12:35
@Conelius píše:
Co seš za člověka proč to bereš když to vyhazuješ plno dětí je za to rádo…

Přestan laskavě moralizovat.
Neberu to já, pokud to lze, odmítnu. Donesou to děti, protože jim to všude cpou. Už jsou poučení, že to nemají brát, ale někdy to prostě dostanou befelem - ze školy, přijdou policajti, popeláři a už nesou pexeso, na začátku školního roku, jim přistanou v lavici tři rozvrhy, další 3 přijdou v balíku s objednávkou knih nebo školních pomůcek, puzle 5×4 přiložené v balíčku na Mikuláše… :nevim:
Neznám nikoho v okolí, kdo by stál o naše pexeso nebo rozvrh hodin.
Uvítala bych cokoli trohu originálního, čeho není všeho mraky. Je sposta jednoduchách karetních her, které se dají vytisknout jako reklamní ( nemyslím tím zrovna Černého Petra nebo Prší). Fajn bylo třeba reklamní mikado. Nebo i nějaká vystřihovánka. Křížovka pro děti. Sudoku. ( ikdyž tam to asi nesplní tolik ten reklamní účel, protože to je jednorázové, není doma v řádech měsíců na očích).

Příspěvek upraven 06.03.20 v 12:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.3.20 12:42
@Lama Lama píše:
Přestan laskavě moralizovat.
Neberu to já, pokud to lze, odmítnu. Donesou to děti, protože jim to všude cpou. Už jsou poučení, že to nemají brát, ale někdy to prostě dostanou befelem - ze školy, přijdou policajti, popeláři a už nesou pexeso, na začátku školního roku, jim přistanou v lavici tři rozvrhy, další 3 přijdou v balíku s objednávkou knih nebo školních pomůcek, puzle 5×4 přiložené v balíčku na Mikuláše… :nevim:

Tak to máš bejt ráda to mě děti z ze školky nepřinesou nic za celý rok…tak to pak chámu tvou averzi na pexeso

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
6.3.20 12:58

@Conelius Moje zkušenost je taková, že s těmi nejmenšími dětmi všichni preferují nepapírová pexesa (buď dřevěná nebo tvrdší tlusté kartonové kartičky, případně zalaminované kartičky), protože klasické papírové rozstříhané ty děti rozhazují, neumí otáčet, lámou apod.
Za mě je teda „k ničemu“ pexeso s motivy pro nejmenší a formou pro větší (takže různá zvířátka, barvy, i ta písmenka apod. - starší děti to nebaví, mladší děti zase nezvládají tu papírovou formu)
Cílovou skupinou klasického papírového pexesa na rozstříhání jsou tak podle mě děti až tak 6-12let. Volila bych třeba vlajky států, české hrady, moc hezká jsou Pexetria Státy a jejich symboly (třeba francouzská vlajka na jedné kartičce a Eiffelovka na druhé kartičce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
6.3.20 13:08
@Conelius píše:
Tak to máš bejt ráda to mě děti z ze školky nepřinesou nic za celý rok…tak to pak chámu tvou averzi na pexeso

Ono je to o výchově, já mám okna nad zahradou školní družiny, v hezkém počasí rodiče chodí s dětmi přes tu zahradu a když jsem na balkóně, tak zaslechnu leccos. Děti třeba měly sportovní den, po disciplínách si vysoutěžily pexeso, tužku a nějaké samolepky. Jedno dítě „Podívej mami, co jsem dostal!“, máma „To jsi šikovný, a poděkoval jsi za dárek?“ Druhé dítě „Dostal jsem nějaké samolepky“, máma „Ježiši to sou zase krámy, musíš to tahat domů?“
Za mě bez ohledu na to, jestli to dítě někdy rozstříhá a bude to pexeso hrát, tak to má smysl, pokud to jako odměna v tu chvíli udělá radost.
A já jsem do té družiny třeba několikrát nesla reklamní materiály bývalé firmy, staré reklamní plakáty (z druhé strany na to děti mohly kreslit na velký formát), a naposledy jsem se i ptala, jestli ocení hračky z Kinder vajíček, a vychovatelka si to nadšená vzala, že tak může odměňovat každý den za nějakou drobnost. Moje děti jsou nadšené i z nafukovacího balonku, když ho ve školce dostanou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat