Pije dost při kojení?

Anonymní
29.8.20 13:12

Pije dost při kojení?

Ahojky :) moc bych potřebovala poradit. Před 4 dny jsem si z porodnice přinesla domu holčičku a teď bojujeme s kojením. Miminko se vždy krasně přisaje a saje a to třeba každou hodinu, kojim pořád. Byla jsem u dětské doktorky na vážení a ta mi řekla že malá vyrostla o 1 cm ale ubrala 10g tak mě poslala kojit do čekárny. Kojila jsem 20 min a váhový přírůstek byl jen 26g. Všichni mi říkají jak jim mléko všude teče až mají mokrá trička a já vůbec nepotřebuju vložky do podprsenky. Jen když si silně zmáčknu bradavku tak se objeví bílé kapičky mléka. Malá kaká i čůrá možná i na víc než 10 plen denně. Nijak extra nebrečí ale i po kojení si furt cumlá ručičku. Tak nevím a jsem z toho nervozni. Je možné že v tech prsou nic nemám a malá cumlá jen prázdné bradavky a má pořád hlad? Jak poznám že má dost jídla?
Moc děkuji všem za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
872
29.8.20 13:14

Třeba nedokáže tolik vytáhnout a pak se ti netvoří víc mlíka. Zkus odsávačku a i trošku odsávat aby se ti prsa nalila.. a mlíko by se mělo tvořit víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13861
29.8.20 13:15

Že má dost jídla se poznali dle toho jestli přibírá.
Pro dobrý pocit si poříd kojící čaj a pij ho. Ničemu to neublíží ;)
A taky častěji přikládat. Když si po kojení žmoulá ručičku, tak zas přiložit

Příspěvek upraven 29.08.20 v 13:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
29.8.20 13:16

Nejde o to aby si odsala třeba 80ml.. ale aby ty prsy začali víc tvořit mlíčko. Popripade to odsate mléko skladuj do vyvarene sklenice a můžeš ho pro jistotu zamrazit, nebo miminku podávat ve stříkačce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24996
29.8.20 13:26

Koj dál, z jednoho krmení se nic nepozná. Hlavně to nevzdávej, prostě koj jak si řekne i kdyby ti bylo celý den. Je ještě malinká a je brzy. Mě se třeba rozjelo mlíko až po tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
29.8.20 13:46

Je normalni, ze dite po porodu trochu zhubne. Myslim, ze se Ti mliko teprv poradne rozjede. Prikladej co nejcastejs. A kdyz jdes kojit, nemysli na to, aby mlika bylo co nejvic. Hezky se zrelaxuj, mysli na neco peknyho, na misto, kde bys chtela byt treba. On adrenalin blokuje oxytocin, takze se zkus zklidnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
29.8.20 13:48

Kdybys v tech prsou nic nemela, mala bude rvat hlady jako tur, tak klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
29.8.20 13:51

Ja kdyz se naucila u toho uvolnit, cejtila jsem na zacatku kojeni brneni v prsou, jak se to mliko spustilo na chvili vic vlivem prave oxytocinu, tak se toho kdyztak nelekni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3021
29.8.20 14:14

A to je přírůstek za jeden den? Pustili tě 3.den a 4.den vás doktorka převážela? Po prvním porodu jsem taky měla hodně mlíka až nějaký 6.den a pak jsem se bez vložek neobešla další 4 měsíce. 4.den nic neznamená, laktace se to určitě rozběhne, když často přikládas. Hlavně to chce kojit i v noci a nevzdávat to. Užívej si miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
29.8.20 14:18

A taky by mela zizen a nenacurala a nenakakala tolik plen. Muj nejstarsi si cucal ruku furt a pribiral kilo mesicne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
29.8.20 16:29

A to bylo první vážení u doktorky po návratu z porodnice? Můj doktor mi na první kontrole řekl, že každá váha váží jinak, že to první vážení neporovnává s váhou z porodnice. Normálně koj dál a často, hodně pij a na další kontrole uvidíš, jak na tom malá bude s váhou. Pokud bys z toho byla nervózní, tak si můžeš půjčit domů váhu a vážit po kojení. Někdy to chvíli trvá, než se začnou prsa víc nalévat no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama