Pije v 16 - mohu s tím jako kamarádka něco udělat?

Anonymní
7.3.20 19:01

Pije v 16

Dobrý večer, prosím o rady a názory. Jsem ve druháku na SŠ a jedná se o mou skvělou kamarádku. Má šestnáct let a je to velmi chytrá a milá holka, má skvělé známky, hodně si spolu rozumíme a mám ji hrozně ráda. Věděla jsem o tom, že chodí na noční akce, kde se hodně pije. Absolutně jsem nechápala, jak jí to rodiče můžou dovolit (moc dobře ví, že tam pije), ale říkala jsem si, že to asi není tak hrozné. Že má prostě trošku divočejší život. Opravdu, až na to, že jí dovolí pít, se jeví jako normální super rodinka. Teď jsme ale byli se třídou na lyžáku a ona ten poslední večer pořád říkala, že má depky a že se bez alkoholu neumí bavit. A pak se se spolužáky opila. Když přišla na pokoj, opravdu měla mnohem veselejší náladu a vylezlo z ní, že se každý den napije, protože se pak umí konečně bavit a je jí dobře. To je ten problém. Z tohoto soudím, že má nějaké problémy. Samozřejmě se jí na to zeptám, ale bojím se, že mi to neřekne. Nevím, co mám dělat. Chci ji z toho dostat, ale nevím jak. Mamka mi řekla, že se do toho rozhodně nemám plést a nikomu to nemám říkat, že to je výchova jejich rodičů a ona se mi taky neplete do života. Ale. Není přece normální takhle pít v šestnácti. Taky mám pocit, že se s ní už ani nemůžu bavit. Přijde mi to nechutné a ubohé bavit se pouze s alkoholem. A nechci se v tom rýpat, protože je pravda, že tam pili skoro všichni, ona ale řekla, že to dělá každý den. Kdyby mi to neřekla a neviděla bych ji, byl by to poslední člověk, o kterém by mě to napadlo. Opravdu je jinak úplně normální a mám strach, že tohle naše přátelství značně poškodilo. Co si o tom myslíte? :( Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

407
7.3.20 19:20

Neřeš to, je to její život a problém jejich rodičů, ne tebe. Maximálně jí můžeš říct, že to asi není úplně z tvého pohledu ok, ale reálně s tím nic neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12047
7.3.20 19:28

No mladí lidi co opravdu hodně užívají návykové látky, daleko víc za běžné experimentování to většinou používají jako sebemedikaci - tedy místo antidepresiv či léků, co by pomohli s úzkostmi.

Nemoralizuj ji, ale zkus se ji ptát, jestli chce mluvit o tom, co řeší a pomož ji případně nasměrovat někam, kde by ji mohli dát látky, které budou pomáhat víc a s menšími riziky než chlast a nebo drogy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama