Pilulka "po" Ellaone - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VitaminC
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 03.04.18 21:43
Pilulka "po" Ellaone

Hezky vecer,

chtela jsem anonymne, ale kaslu na to, kdo jsi bez viny..
Mela jsem nechraneny pohlavni styk dvanacty den cyklu. Na radu lekarnice jsem koupila tabletku ellaone, ktera povoluje nejdelsi prodlevu mezi sexem a uzitim tablety, pry je to novinka, prakticky bez vedlejsich ucinku. Vysoce ucinna. Tabletu jsem hned snedla. Az pak cetla. Funguje na chemickem oddaleni ovulace.. ale co kdyz ovulace uz probihala? Vazne tak malo staci, abych neotehotnela? Prakticky by to znamenalo, ze nelze otehotnet mimo plodne dny, coz mi prijde jako dost naivni predstava. Mate nektera zkusenost nebo lepsi povedomi o funkcnosti techto tabletek. Dite opravdu neprichazi v uvahu. Dekuju.

Reklama

Reakce:

malá_holka
Závislačka 4701 příspěvků 03.04.18 21:46

@VitaminC není to novinka, měla jsem ji před 5 lety. Brání uhnízdění vajíčka ne? :think:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 03.04.18 21:48

@malá_holka V pribalovem letaku je napsano, ze pomoci hormonu nevimjaksejmenuje dochazi ke zpozdeni ovulace o pet dnu. :nevim: A tim se zabrani nechtenemu tehotenstvi.

malá_holka
Závislačka 4701 příspěvků 03.04.18 21:54

@VitaminC já vyčetla, že se může vzít kdykoliv během cyklu. Takže tak. Počkala bych prostě do další menses a pak dělala test.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 21:57

@VitaminC Onehdá jsem ji taky užila, bylo to zrovna kolem možné ovulace. Vlastně proto jsem si ji koupila, jinak bych si vystačila s Pharmatexem, ale hlodalo ve mně. Neotěhotněla jsem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale teda s těmi pěti dny to moc neklaplo, menzes se opozdil o dva týdny, a celkově se mi cyklus hodně rozhodil - už je to tři měsíce. Čili se neboj, pokud se to opozdí víc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 10:17

To je vtipná náhoda - já řeším už týden úplně to samé :) Stala se nám nehoda, manžel jel pro postinor a místo něj přivezl toto. No, taky mě příbalový leták moc neuklidnil - já z něj pochopila, že pokud už ovulace stačila proběhnout, nepomůže nám ani svěcená voda :zed: :lol: Jsou to nervy, tak držím palce nám oběma, ať to dopadne dobře. Kdyby to aspoň v našem případě byla nezodpovědnost, ale selhala ochrana - a teď zrovna probíhá ta mediální masáž od Durexu a pokaždé, když to vidím, mám chuť tu televizi hodit z okna :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 12:33

@VitaminC Zakladatelko, jak jsi na tom? Já těsně po té pilulce necítila žádné vedlejší účinky, jen první den únavu, ale to byly spíš nervy a nevyspání. Zato teď… Poslední dobou je mi divně, od včerejška vyloženě nic moc (různé pobolívání podbřišku, zad, křeče v břiše, problémy s trávením). A nevím, jestli to může souviset? Včera jsem si dělala test (odpoledne tedy) a byl naprosto negativní, takže těhotná snad nejsem. Možná jsou to i nervy? Každopádně už bych tohle divné období měla ráda za sebou, ale MS stále nikde :zed:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 18.04.18 01:05
@Anonymní píše:
@VitaminC Zakladatelko, jak jsi na tom? Já těsně po té pilulce necítila žádné vedlejší účinky, jen první den únavu, ale to byly spíš nervy a nevyspání. Zato teď… Poslední dobou je mi divně, od včerejška vyloženě nic moc (různé pobolívání podbřišku, zad, křeče v břiše, problémy s trávením). A nevím, jestli to může souviset? Včera jsem si dělala test (odpoledne tedy) a byl naprosto negativní, takže těhotná snad nejsem. Možná jsou to i nervy? Každopádně už bych tohle divné období měla ráda za sebou, ale MS stále nikde :zed:

Ja jsem v poho, tehotna nejsem :mrgreen: Zadne vedlejsi ucinky.

Kocourek333
Povídálka 38 příspěvků 1 inzerát 26.06.18 09:47

No…uzila jsem EllaOne do par hodin po styku. Dnes mam pulrocniho chlapecka :-D v te dobe jsem uz proste ovulovala a pilule nemela co oddalit, vajicko bylo pripravene.

Asd11
Nováček 1 příspěvek 27.06.18 22:29

Baby jedna otázka ak som užila liek Ellaone 2 deň po nechránemom stiku a mala som vysoké plodné dni tak môžem byť tehotná? Už mi meška 9dni mendzes

Blondataslečinka
Nováček 1 příspěvek 01.07.18 13:50

Přidávám zkušenost s pilulkou Ella One. Užila jsem ji 15.6.2018 cca po 15hod., od styku. Menstruaci jsem dostala v termínu tedy k 30.6.2018, jediné teda byla bolestivějsi ale jeden malý brufen to hned srovnal. Jinak špiněni nebo dřívější menstruace se nedostavila. Po pilulce jsem byla unavenější a to trvalo celý týden a měla jsem více chutě na jídlo.
(Ale to mám jednou za čas i bez té pilulky) Těhotenský test jsem dělala k 29.6.2018., což je asi brzo ale zatím negativní takže OK. ( Docela mě vyděsilo po přečtení jiných diskuzí, že některé po pilkach “po” ikdyž úžily do 24hod., tak otěhotněly). A předpokládám, když M přisla tak jak má , bude to OK. Ale test zopakuji za necelý měsíc. Určitě tato pilulka není na “pravidelné” užívání ale když není zbyti, tak bych určitě z těch pilulek sáhla po Ella One. Před dvěmi lety jsem užila Postinor a tam se mi dostavila do tři dnů menstruace a i potom znovu v termínu a vím , že cyklus se srovnával ještě další měsíc, takže jsme docela rada, ačkoliv jsem měla obavy , že s EO to přislo přesne na den, jak to mělo být. K postinoru si už více nepamatuji. Nicméně jsem rada, že mi lékárníce nabídla Ella one, ale každopádně i tak to bude pěkný s*instvo a zahul pro organismus. :nevim:

Tvoja125
Nováček 10 příspěvků 07.07.18 14:26
EllaOne

Ahojte. Mam problem. Pred polrokom som bola v podobnej situacii, ked sme mali nechránený styk, tabletku po som vzala az na 5ty den po styku. Do dvoch dni prislo krvácanie, nepamatam si, vsak, v ktory den cyklu. …teraz som mala menzes od 22.6. do26.6. …poh­lavný styk sme mali 29.6. S tym, ze o dva dni na to som si vzala tebletku ellaone . Ale krvácanie nikde. Je 7.7.Bolia ma bradavky a po stlačení vyteká biela tekutina. Do menzesu este daleko a ja som vystresovaná. Myslite, ze zabrala? Kedy si urobit test? Vcera som robila - zbytocne. Este nic neukazalo. :oops:

Tvoja125
Nováček 10 příspěvků 07.07.18 14:31

@Asd11 ako si na tom?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama