PKS okna - platba předem?

3.3.16 17:56

PKS okna - platba předem?

Ahojky, vybrala jsem z různých nabídek PKS okna na montáž plastových oken a dvou vchodových dveří. Při zpracování nabídky mi přišli vstřícní, ochotní, féroví, negativní recenze jsem na internetu nenašla žádné. O co mi ale jde..
Máte někdo zkušenosti se 100% platbou předem?
Cena by šla v tomto případě ještě o dalších 5% dolů a vzhledem k tomu, že jsem na mateřské by se mi hodila. Myslíte, že si to u této společnosti mohu dovolit, nebo máte někdo špatnou zkušenost? Předem děkuji za vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
3.3.16 18:12

@Suzanne Dzupik Obvyklá je 50% záloha… Je ale pravda, že firma Vltavin u nás chtěla doplatit druhou polovinu po vyrobení dveří ještě před jejich namontováním.
100% zálohu bych zaplatila pouze v případě, že jsem si jista 100% solidností firmy, zejména když jde o tak velkou zakázku.
Konkrétně tuto firmu neznám.

• Citovat
  • Upravit
16161
3.3.16 18:32

@Suzanne Dzupik Tak do toho bych rozhodně nešla…raději přijdu o slevu 5% než o zbylých 95%. Obzvlášť, když jsi nenašla žádné recenze - to je trošku podezřelé, nemyslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
3.3.16 18:40

@Suzanne Dzupik naši u nich taky dělají okna a dveře. Před lety je dělali taky u té stejné firmy a nikdy nebyl problém. Důležité je, že to nemusíš platit všechno předem. Jestli si nejsi jitá, ožel slevu 5% a budeš v klidu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
23862
3.3.16 18:47

Do toho bych nešla. Opravdu je obvyklé platit 50% před a 50% po namontování. Tohle by se mi zdálo podezřelé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.16 18:58

Velice děkuji všem, co se zde se mnou dělí o své názory. U jiné firmy bych o tom ani neuvažovala, ale na firmu PKS jsem zatím slyšela a četla jen recenze pozitivní, tak právě váhám, protože na mateřské je pro mne každá tisícikoruna dobrá. Domluvila jsm se s nimi, že si mohu (tedy tatínek) vybourat stará okna sama, provést sama likvidaci a zednické zapravení. Překvapilo mne, že zde s tím nemají nejmenší problém a s cenou jsem se dostala cca o 10 000 CZK dolů. Pán při zaměřování byl profi a kalkuloval, aby vše bylo jak si představuji co se týče provedení i ceny. Nastavil nejvyšší možnou slevu. Jen jsem zatím nenašla žádnou recenzi, jestli u PKS někdo předem platil a jestli vše bylo v pohodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.3.16 19:13

Já myslím, že se nemusíš zas až tak bát, na okna máš záruku… Navíc až po montáži podepisuješ předávací protokol, nebude se ti něco zdát? Tak ho prostě nepodepíšeš a budeš žádat nápravu, jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.3.16 19:14
@anoli30 píše:
Do toho bych nešla. Opravdu je obvyklé platit 50% před a 50% po namontování. Tohle by se mi zdálo podezřelé.

To není pravda, většina firem nabízí 70% nebo 100% a platba 100% je naprosto běžná. Spíš mi přijde jako výjimka těch 50%, to zřejmě nebudou výrobci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.3.16 19:18
@Suzanne Dzupik píše:
Velice děkuji všem, co se zde se mnou dělí o své názory. U jiné firmy bych o tom ani neuvažovala, ale na firmu PKS jsem zatím slyšela a četla jen recenze pozitivní, tak právě váhám, protože na mateřské je pro mne každá tisícikoruna dobrá. Domluvila jsm se s nimi, že si mohu (tedy tatínek) vybourat stará okna sama, provést sama likvidaci a zednické zapravení. Překvapilo mne, že zde s tím nemají nejmenší problém a s cenou jsem se dostala cca o 10 000 CZK dolů. Pán při zaměřování byl profi a kalkuloval, aby vše bylo jak si představuji co se týče provedení i ceny. Nastavil nejvyšší možnou slevu. Jen jsem zatím nenašla žádnou recenzi, jestli u PKS někdo předem platil a jestli vše bylo v pohodě..

Jen poznámka - velmi opatrně s tou demontáží, ať to vybouráte přesně podle domluvy a na výrobní rozměry, co máte ve smlouvě, ono se může stát, že vám tam pak něco odpadne, okna tam nejdejbože nesednou a chyba bude na vaší straně. Pak se to musí hodně dozdívat a už to fakt není ono. Tak dejte bacha. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
3.3.16 19:40

Příspěvek upraven 03.03.16 v 19:52

• Nahlásit
  • Citovat
Lizzi
3.3.16 19:41
@hehehe píše:
Jen poznámka - velmi opatrně s tou demontáží, ať to vybouráte přesně podle domluvy a na výrobní rozměry, co máte ve smlouvě, ono se může stát, že vám tam pak něco odpadne, okna tam nejdejbože nesednou a chyba bude na vaší straně. Pak se to musí hodně dozdívat a už to fakt není ono. Tak dejte bacha. ;)

toho bych se taky bála. Nechala bych si to udělat komplet. Oni tam zaměří určitou velikost, člověk si to při vybourání trochu podělá a nebude to tam sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
11689
3.3.16 19:44

@Lizzi
Jestli myslíš PKS, tak ty výrobci jsou, nebo koho jsi myslela?
Jj, přesně, vlastní demontáž mi přijde mnohem větší risk, než ta 100% platba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
3.3.16 19:53

@hehehe tak to byla moje chyba, ale tuším, že kupují ty plastové profily z Německa a tady to řežou na určitou délku a osazují sklem. Že nejsou kompletní výrobci. Ale tak to asi dělá většina firem. No ale důležité je, že jsou kvalitní, my s jejich okny nemáme problém a to jsou na hlučné straně ulice, těsní dobře jak zvukově tak vzduchově :-)

• Nahlásit
  • Citovat
11689
3.3.16 20:00

@Lizzi
To právě znamená, že jsou výrobci, že vyrábějí z těch nakoupených profilů. ;)
Pak jsou překupníci, kteří jen přeprodávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
3.3.16 20:29

@hehehe aha, díky za vysvětlení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie