Čím vyprat řepík z oblečení?

kazda.m
2.3.16 16:38

Cim vyprat repik z obleceni?

Ahoj, potrebuji rady zkusenejsich. Male jsme na opruzeniny varili odvar z repiku a utirali jsme ji perlanem namocenym v tomto odvaru. Samozrejme sem tam jsme tim repikem otreli i prebalovak a kaplo i na obleceni. No ale z toho obleceni to nejde vubec vyprat. Vanish nic, zlucove mydlo nic (na to jsem sazela-pokadeny veci se s nim krasne vypraly). Mate radu? Diky

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4396
3.3.16 23:58

Na bílé oblečení krásně funguje Savo perex. S barevným si bohužel sama nevím rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.16 01:23

Na skvrny na barevné i bílé oblečení používám amway předpírací spray, zmizela mi rajčatová omáčka, jahody, a dokonce i jablka a borůvky (ale ty se musí přestříkat co nejdříve a do dvou dnů vyprat nejlépe v pračce). Jediné, co neumí (určitě by se něco našlo, ale já na to zatím nenarazila, používám teprve rok) jsou takové ty černé šmejry (manžel i děti se vždycky otřou někde o vozidla), ale na ty zabírá většinou vanish oxy action. S řepíkem nemám zkušenost, může se to zkusit, ale je fakt, že koupit si ho jen tak na zkoušku je dost drahá sranda, pokud ho nepotřebuješ používat pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
4.3.16 09:54

@Lucka33 asi ho zkusim. Myslim ze ho uziju i potom az zacnou prikrmy a bude to litat vsude mozne. Nemas predstavu jak dlouho ti ta jedna lahvicka vydrzi?

• Citovat
  • Upravit
4.3.16 11:56

kazda.m

No, mám 2 mrňata (1,5 a 4 roky), používám to i na skvrny od trávy (poděděné tepláky, které kamarádce nešly vyprat)a všechno jídlo z talířů mají obě vždycky na sobě, tak mám fakt spotřebu, ale ne zas tolik peněz na útratu, takže tak: protože se musí postříkat úplně každá skvrna (nestačí nastříkat hodně někam, pračka to nepřejme i na nenastříkané skvrny), snažím se o hodně slaboučkou vrstvu (netisknu to na plno, spíš na půl)a většinou mám velké balení 400ml tak na 5-6 měsíců. Objednává mi to známá jednou za rok, tak beru dvě balení a loni mi to vyšlo, tak jsem to letos udělala znovu (snad jsem si to spočítala dobře :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.16 12:06

kazda.m

Ale bacha na děti, mladší mi jeden spray letos shodila na zem a ulomila mi mačkací čudl, takže to nešlo spravit, pořád to pěnilo okolo, když jsem to zkoušela nějak upotřebit a dostat z toho aspoň něco a za 2 měsíce jsem ho vyhodila (úúúplně nový) :cert:. Tak už to používám jen tam, kde mi na to nedosáhnou a nebo večer když jdou spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.16 12:12

A nevypere fixy. Na ty a na šmejry mám vanish tekutý, jenže je to žíravina a děsně mi po něm praská kůže na rukou, tak se ho snažím používat co nejméně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
14.3.16 11:20

@Lucka33 Da se sehnat nekde v obchode nebo nekde jen objednat z netu?

• Citovat
  • Upravit
14.3.16 12:23

@kazda.m

V obchodě netuším a na netu jsem to našla na stránkách amway.cz, ale jak to funguje, když se to objednává bez dealera, nevím, dost mě tenhle systém štve, já bych si potřebovala sem tam dokoupit jen jednu dvě věci a musím vždycky čekat, až známá nashromáždí větší objednávku, jinak prý nemá poštovné zdarma, ale nevím, jak je vysoké, či zda je to vůbec pravda, jen je to přes ni prostě pohodlné, sama to dělat nechci, tak se o to moc nezajímám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama