pláč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacik1
Závislačka 2929 příspěvků 18.11.09 10:25
pláč

Ahoj maminy, zadam vas o radu.
Mala ted posledni dny porad place a place… krouti se tak bych si myslela ze jsou to prdiky… ale kdyz se vyprdi tak place dal. ted jsme byli na pohotovosti s ocickem, vytykal ji hnis.. tak mame antibiotika takze place a place dal. spinka jen chvilku v noci vzdy ji uspat je sila… uz si nevim rady! -jinak kojime a vazime a vypada to ze pribira

Reakce:
Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 18.11.09 10:38

Typuju tříměsíční koliku. Pomáhá pevně zavinout mimčo do pleny, i s ručičkama, jako housenku. Dát dudáka, houpat a hlasité šššššš. Místo syčení působí i fén nebo u nás zabrala třeba digestoř :lol: Zní to možná drasticky, ale zabírá to. Hezky je to popsané v knížce Nejspokojenější miminko v okolí, je tam i návod na zavinutí. Pevné nervy.

Ještě doplním, vidím že kojíš - v porodnici nám dudáka striktně nedoporučovali. Byla jsem odhodlaná jí ho nedat kvůli kojení. Doma jsm vyměkla, dostala dudlík a byl klid. Má ho jen na spaní a uklidnění. Kojíme ještě teď :wink:

kacik1
Závislačka 2929 příspěvků 18.11.09 10:45

a trimesicni koliku muze mit 17denni miminko? me prijde proste ze je vecne nespokojena

jjanekk
Závislačka 2586 příspěvků 18.11.09 11:06

Ahoj,
jiste, trimesicni kolika znamena, ze trva prvni tri mesice zivota, tedy obvykle. :)
Navic je to tvoje miminko strasne malicke, takze po deviti mesicich v brise se ji nas svet proste nemusi moc libit. ONo to prejde…
 j

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 18.11.09 11:44

Tak si to představ, hovíš si stočená v břichu, nikdy nemáš hlad, všechno je pěkně v šeru, zvuky tlumené… A pak najednou je tolik světla, všelijaké zvuky, je kolem moc volného prostoru, do toho třeba nějaké ty prdy.. Já bych taky řvala 8-)

Takže já se přimlouvám za omezení prostoru (zavinout), a nějaký ten monotónní zvuk, šššš nebo vysavač, šumící rádio? Bude to podobné jako v tom břichu a možná se trošku zklidní…

Magdalenka plakávala spíše jenom večer, hlavně, když byl nějaký program přes den (stačila návštěva u nás doma), když celý den prochrněla v košíku s pár přestávkama na pokoukání, usnula večer jak andílek.

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 19.11.09 09:47

Objednej si knihu Nejšťastnější miminko v okolí od H. Karpa (jak ti už radila Jeva). Nám to moc pomohlo. Hlavně bud mimi nablízku, potřebuje tě cítit, slyšet,…No a pak masáže bříška (ve směru hodin. ručiček, teplo na bříško, cvičení s nožičkama, pokládat na bříško,…)

Brokoli
Kecalka 381 příspěvků 19.11.09 13:20

Souhlas s holkama, vyzkoušeno i v praxi! :-D

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 19.11.09 17:09

Tady nějaké info o té knížce: http://i-vet.blog.cz/…inko-v-okoli

Jinak jsem nešťastnou maminkou malé křiklounky :(
V klidu vydrží tak 10 minut po nakojení. Pak se začne trošku kroutit (Chce vytlačit prdík? Chce usnout a neví jak? Chce zabavit? Nevím…)A řve a řve.
Zabavit asi nechce, protože při nošení, povídání, houpání řve.

Ostatní maminky píšou, jak si jejich děti povídají v postýlce a moje dcera řve :nevim:
A je to čím dál horší, dnes se nechtěla zklidnit ani v šátku, to dřív zabíralo hned.
Včera jsem jí dala dudlík, trošku zabral, ale pořád jí vypadává, snad se to naučí.

V noci naštěstí spí dobře, to se při kojení nestihne probrat a hned zase usne (ťuk ťuk na dřevo).

Už mám opravdu strach, jestli jí něco vážného není. V úterý jdu k doktorce, tak to s ní proberu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >