Neustálý pláč novorozence

13.9.19 18:54

Plac novorozence

Dobry den, rada bych se zeptala, moje 3 tydenni dcerka place mnohdy bez zjevne priciny. Je nakojena, prebalena a v relativni pohode a presto place. Muze tam byt souvislost s dudlikem, ktery ji davam na noc na spani a kdyz ma opravdu hysterak na utiseni? Plne kojim a stava se mi, ze se zacne u prsu vztekat, odtahuje se, breci, tak ji odstavim nebo zkusim druhe prso a to se bud prisaje anebo se vzteka dal. Dekuji za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6259
13.9.19 18:58

Tipovala bych na bolení bříška, úplně normální a často se spouští právě při jídle, kdy se střeva dají do pohybu. Navíc, koliky a bolení bříška se právě objevuje až tak třetí týden po porodu. U někoho ale samozřejmě i dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
13.9.19 19:15

Je tu hodně článků ohledně prdiku miminek, boleni bříška. Doporucuju přečíst, jsou tam zajímavé rady. I když stejně zaverem - musí se to vydržet :) Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2056
13.9.19 19:22

Určitě bych zahodila dudlik. Misto dudliku dat prso. Dudlik se dudla jinak nez prso a potom se spatne prisava, proto to vztekani u prsa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13253
13.9.19 19:23

Asi bolení bříška, zkus vysledovat jestli do sebe při kojeni netaha vzduch, nebo jestli nejis něco co vadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4564
13.9.19 19:38

Taky si myslim brisko. Mozna chce i proste jen chovat a mazlit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 19:40
@Kriss Tina píše:
Asi bolení bříška, zkus vysledovat jestli do sebe při kojeni netaha vzduch, nebo jestli nejis něco co vadí…

Ja prave vubec nevim, co bych ja mohla jist spatne- cerstve pecivo nejim, mam kazdy den teply obed k memu stavu (nic nadymaveho) ovoce jim, ale jim taky sladke, ale ze by to bylo tim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13253
13.9.19 19:43

@Katykatykat hele to může být cokoliv, klidně i to ovoce, takové švestky, hrušky, hroznové vino taky můžou nadymat. Proto to chce pozorovat když něco snis tak třeba do 2 hodin dávat pozor jestli potom nebude plakát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 19:47

Může brečet, že je jí smutno a chce pomazlit, tvoji pozornost. Málokteré miminko nakrmíš, přebalíš a můžeš odložit do dalšího krmení někam bokem :) s dudlíkem to podle mě souvislost nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 19:51
@Čičorečka píše:
Může brečet, že je jí smutno a chce pomazlit, tvoji pozornost. Málokteré miminko nakrmíš, přebalíš a můžeš odložit do dalšího krmení někam bokem :) s dudlíkem to podle mě souvislost nemá.

Porad ji nuchnam, hladim, nosim v satku, spim v noci v posteli, ale kdyz si k ni lehnu v jejim amoku, to rve jak tur, tak ti nevim, co delam spatne:sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 19:56
@Katykatykat píše:
Porad ji nuchnam, hladim, nosim v satku, spim v noci v posteli, ale kdyz si k ni lehnu v jejim amoku, to rve jak tur, tak ti nevim, co delam spatne:sweat_smile:

To neví žádná matka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 20:12
@Čičorečka píše:
To neví žádná matka :D

To je sranda to tady cist, kazda mamka je v necem bezradna a vsechny jsme na stejne lodi:sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.9.19 20:37

Hlavně klid… děláš co můžeš. Hele já mám třetí a taky jsem někdy zoufalá, že nevím co chce… :oops: ale u nás je problém hlavně to bříško. A na to ovoce pozor…já si třeba nemůžu dát broskev ani švestku, to je pak bolení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
1969
13.9.19 20:46

Ja uz tolikrat prisla na nejakou blbost-malickost, ktera pomohla… :kytka: Mne se treba mala odtahuje od prsa, kdyz se ji chce spat. Tak s ni chodim a zaroven kojim, ona se lip napije a pak jdeme uspavat. Kdyz ma proste jen hlad nebo zizen, tak pije dobre. ;)

Příspěvek upraven 13.09.19 v 20:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
13.9.19 20:46

Může ji bolet bříško i z mléčných věcí, pokud je jis. Vztekani u prsa může byt i růstový spurt. Neboj, přejde to. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama