Plácáme se stále v nemocech - školka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
417
21.11.21 11:21

Plácáme se stále v nemocech - školka

Ahoj všem, jdu se asi vykecat, protože jsem už vážně nešťastná. Mám dvě předškolačky, které jsou od nástupu v září pořád na hromadě. Už druhý měsíc se v tom plácáme a já už vážně nemůžu. Jedna měla opakující se horečky co 14 dní se suchým hnusným kašlem, druhá zelenou hnisavou rýmu. Na ORL jim udělala výtěry z krku, kde se nic nezjistilo, ale i tak nasadila ATB, který jedný holce asi zabraly (nakonec uzavřeno jako zánět průdušnice), ale druhý na rýmu vůbec. Po domluvě s pediatrem udělal konečně po 6 týdnech výtěr z nosu a komplet krev, kde v nose našli masivně Moraxellu a v krvi lehce pozitivní mykoplasmata, nasadil Amoksiklav, který bude teď v úterý dobírat. Bohužel první dcera (ta s kašlem), co už byla po rekonvalescenci a nastoupila teď v pondělí do školky, vydržela přesně 4dny a zase si přinesla nudli a pokašlává, dneska začala kašlat a smrkat i ta, co bere ATB a já mám pocit, že se už zhroutím. Zároveň mi volali ze školky, jak to teda vypadá, že holky mají povinnou předškolní výuku a mají vysokou absenci a že můžu zažádat o individuální plán. Doma pracujeme, furt něco tvoříme, jsou šikovný, ale já už totálně unavená a zdeptaná, protože se z toho kolotoče nedokážeme vůbec vyhrabat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2738
21.11.21 11:35

Myslím, že letos to tak mají snad všichni. Doufám, že na jaře to skončí, jako kazdej rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8376
21.11.21 11:37

Naprosto ti rozumím, u nás to samý. Mladší teda ještě není předškolák, ale ve školce byl od září max. 14 dní. Je to hrozný a těším se až to skončí. Nejhorší je, že i dcera, která je na druhým stupni a v podstatě nikdy nebývalá nemocná, tak po období izolace a nošení Rousek má imunitu v háji a chytne každou rýmu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
21.11.21 11:37
@swat píše:
Ahoj všem, jdu se asi vykecat, protože jsem už vážně nešťastná. Mám dvě předškolačky, které jsou od nástupu v září pořád na hromadě. Už druhý měsíc se v tom plácáme a já už vážně nemůžu. Jedna měla opakující se horečky co 14 dní se suchým hnusným kašlem, druhá zelenou hnisavou rýmu. Na ORL jim udělala výtěry z krku, kde se nic nezjistilo, ale i tak nasadila ATB, který jedný holce asi zabraly (nakonec uzavřeno jako zánět průdušnice), ale druhý na rýmu vůbec. Po domluvě s pediatrem udělal konečně po 6 týdnech výtěr z nosu a komplet krev, kde v nose našli masivně Moraxellu a v krvi lehce pozitivní mykoplasmata, nasadil Amoksiklav, který bude teď v úterý dobírat. Bohužel první dcera (ta s kašlem), co už byla po rekonvalescenci a nastoupila teď v pondělí do školky, vydržela přesně 4dny a zase si přinesla nudli a pokašlává, dneska začala kašlat a smrkat i ta, co bere ATB a já mám pocit, že se už zhroutím. Zároveň mi volali ze školky, jak to teda vypadá, že holky mají povinnou předškolní výuku a mají vysokou absenci a že můžu zažádat o individuální plán. Doma pracujeme, furt něco tvoříme, jsou šikovný, ale já už totálně unavená a zdeptaná, protože se z toho kolotoče nedokážeme vůbec vyhrabat.

Mám pocit, že to tak mají všichni, dcera byla ve školce 5 dní a do Vánoc už ji tam nedám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.11.21 11:41

Když už vyšla lehce pozitivní sérologie na mykoplasmata, Amoksiklav nebyl vhodnou volbou. Jinak dělat stěry z nosu je obsolentní metoda, není to primárně sterilní oblast. Pamycon (lokální ATB do nosu) dostala?

Jinak co jsem mluvil s kolegy z řad PLDD, tak je u dětí letošní podzim období jedné dlouhé nemoci s krátkými epizodami úlevy.

Příspěvek upraven 21.11.21 v 11:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28038
21.11.21 11:42

@swat radu nemám, jen nechápu přístup učitelek - to nevidí, že letošní podzim jsou snad všechny děti abnormálně hodně nemocné? vždyť je to všude - a nemyslím tím covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
705
21.11.21 11:43

Letos je to absolutní hrůza. Když je dcera náhodou ve školce, honem nakupuju boty a dárky a balím je, protože mám strach, že to nevydrží. Minulý týden byl od poloviny září první, co odchodila v kuse. Vydrž! Jednou to přejde. Je mi tě líto. Letošek je dobrej tak na to, začít chlastat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 11:44

Naprosto ti rozumím. Máme to podobně už 5. rokem. Přiznávám, že už nemůžu. Aktuálně je syn prvňák. Kvůli nemocnosti mel odklad. Nepomohlo, protože ve škole jede systémem týden škola a 2 týdny doma. Uvidíme, co navrhne škola, jestli budou chtít přezkoušení, nebo něco jiného.
Ted byl týden ve škole a už má zase rýmu. Tak uvidím, co bude ráno. Pokud jen rýma, tak prostě jde. Na ORL má ve vyterech opakovaně stafylokoka, ale už se to neřeší. Pry to je běžné osídlení :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1080
21.11.21 11:49

Nejste v tom sama, mladší syn (4 roky) jde teď po 14 dnech doma zase do školky, dávám tomu tak 4 dny a lehne. Od září byl přesně 12 dní, když to spočítám dohromady. Prostřídalo se mu snad všechno, od hnusných kašlů, laryngitidy, kdy jsme museli na pohotovost, kdy už to nedával, až po naposledy střevní chřipku, kdy začal zvracením (pozvracel celé auto), až po fakt hnusnej průjem. Tu jsme od něj chytli všichni a chlap byl doslova v posledním tažení…
Do toho starší syn, ten teda marodí ze školy méně, taky má dost zameškáno, ale naposledy byl teda doma v karanténě.
Nedovedu si představit, že u tohohle chodím do práce…Naštěstí mi zaměstnavatel umožnil do konce roku náhradní volno, protože mám docela náročnou práci, kde se musí hledat kdyžtak zástup. A už se vidím, jak chodím šéfovi říkat každé 3 dny, že zase 14 dní nebudu. To by mě zabil a kolegové taky…
Přítel podniká a živí nás, ten nemůže být s dětma doma, hlídání nemáme…
Jak to budu dělat po novém roce netuším, asi nějakou chůvu… Ale k nemocným dětem, nevím no… Raději nad tím zatím nepřemýšlím…
Při každém zakašlávání a polehávání dětí už se mi stahuje žaludek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
21.11.21 11:55

U nás to samé. Nejmladší letos nástup do školky stylem týden tam, 2 týdny doma, furt zánět průdušek a jako bonus to od ní chytim pokaždé já a občas i muž. Druhá holka ve 4.třídě 14 dní ve škole, 14 dní doma pro změnu záněty středouší :zed: jediný držák, co nic nechytí, je prostřední syn, který hraje už pár let hokej, takže tu imunitu má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
21.11.21 12:11

@Doctus Tam se asi primárně řeší ta Moraxella, protože dle pediatra byly mykoplazmata jen lehce pozitivní, možná že je prodělala druhá dcera, která měla zánět průdušnice, ale krev se jí nebrala. Pamyconem byla přeléčena, ale nemělo to žádný efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3090
21.11.21 12:19

Ahoj, bohuzel se musim pridat do klubu. V zari jsem nastoupila do nove prace. Kluci odchodili 14 dni skolky a pak mesic doma (nakonec atb, zanet prudusek) :zed:. Pote zacal mladsi chodit do skolky stylem. 2 dny skolka 5 dni doma, 4 dny skolka, tyden doma-porad ryma a z toho kaslicek. Ted naposledy nejaka strevni viroza, tak ta byla vyzivna. Mam chut se na praci vykaskat, ale kdy to bude lepsi? Ja uz byla rada, ze muzu zase do prace, ze jsou obe deti ve skolce, ale zacina to byt neunosne :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
21.11.21 12:22

Hele u nas stejne, druhacka to taha ze skoly. Nakazi i 3 letou, ktera je na tom vzdy hur. Kdyby byla strasi ve skolce, do konce roku uz ji tam neposlu, ale do skoly musi. Stejne je tam 3-4 dny a v patek uz ji je zle, dam ji dohromdy, tyden doma a pak zas nanovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36111
21.11.21 12:33

U nás prvňačka, dvakrát zánět průdušek, s nabehem na zápal plic, je astmatička. Má 50 procent absence. Paní učitelka je úžasná, říká, že se nic neděje, nemocných je hodně dětí a zdraví je na prvním místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
21.11.21 12:36

Myslím, že to je teď všude.. Syn předškolák je už měsíc doma - začalo to kašlem a rýmou, za týden horečky, do toho ještě střevní viróza zakončená zánětem středního ucha… :roll: Měl snad všechno najednou, dobral ATB a od pondělí má jít znova do školky.. Jsem zvědavá, jak dlouho tam vydrží… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat