Pláče ráno v dětské skupince

22
16.12.20 09:22

Pláče ráno v dětské skupince

Ahoj. Dcera (v lednu dvouletá) před měsícem začala chodit do DS. Ze začátku vůbec neplakala, těšila se a když jsme ji já nebo přítel vyzvedavali, tak se jí ani nechtělo domů. Jenže najednou tento týden každé ráno brečí, sápe se po nás. Nevím v čem přišel ten problém, ani učitelky si nejsou vědomé, že by se jí tam něco stalo :nevim:
Přejde ji to? Jak ji pomoci aby se zase těšila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10733
16.12.20 09:24

Přejde, důležité, že pak nepláče celou dobu, co tam je. Tohle období mívá každé dítě, většinou když si uvědomí, že tam nechodí jen pro zpestření, ale že už to bude pravidelně. Nejhorší, co pro ni můžeš udělat, je vyměknout. Pokud tedy chceš a nebo potřebuješ, aby tam chodila dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11512
16.12.20 09:28

Dva ji teprv budou? Musi tam chodit? Pokud to neni nutne, pockala bych, az bude trosku starsi. Je malinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.12.20 09:30

@Aduš8 děkuji, spíše asi potřebuji podpořit. Rve mi to srdce, když stojím za dveřmi a čekám až přestane plakat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
16.12.20 09:32

@Lucie_Sx ano. Pracuji a bohužel babička, která ji hlídala se nám vrátila zpátky do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13155
16.12.20 09:35
@Nikgum píše:
@Aduš8 děkuji, spíše asi potřebuji podpořit. Rve mi to srdce, když stojím za dveřmi a čekám až přestane plakat..

Necekej. Ranni breky jsou v norme, pokud tam neprobreci cely den. Ono casto deti zacnou brecet po par tydnech, kdyz si uvedomi, ze skolka neni zpestreni, ale denni rutina. Ja mela taky nejmladsi od 22m v jeslich. Zpocatku taky brecela po ranu, ale u te to preslo pomerne rychle. Nejstarsi dcera fnucela jeste v 6r denne :nevim:. Skolu ma nastesti rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6602
16.12.20 09:47

U nás ve školce řve každý druhý dítě… I ty co už chodí dobu. Je to normalni, děti zkouší, vymysli.. Pokud nebreci celou dobu tak to neřeš, a rozhodně nestuj za dveřmi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10733
16.12.20 09:52

@Nikgum ja tě chápu, sama mám obě děti v jeslích od roka na 3,5 hodiny. U nás se to ale obešlo bez pláče, syn plakal asi 3× a to v období, kdy mu rostly zuby. Ale nemá smysl čekat, až přestane. Jí tím nepomůžeš a trápíš jen sebe. Tahle období se ale můžou opakovat, klidně i až bude starší. Syn naší známé teď začal po půl roce ve školce každé ráno ronit slzy. Taky se nic nezměnilo, dokonce už tam byl zvyklý. A jak se za mámou zavřou dveře, jde si s úsměvem hrát :nevim: umí to s námi, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
16.12.20 09:55

@Nikgum
Přesně tak, jak píše @Hobitka . Já jsem to u dětí zažila jen v hodně mírné formě, u jednoho až po půl roce, z části proto, že oni od malička milovaly být mezi dětmi a DS si užívaly (ale samozřejmě, kdyby maminka byla pořád k dispozici, bylo by to asi ještě lepší), z části asi proto, že jsem dala na radu příbuzné učitelky, že pokud dítě brečí jen při loučení a jinak je ve školce v pohodě, tak to loučení zkrátit na minimum. Já se tehdy domluvila s učitelkou, že dítě přivedu, rychle jí ho předám a zmizím, ona si ho už převlékne sama. Žádné loučení. Poprvé, když jsem to tak udělala, tak dítě fnukalo půl minuty, dokud si neuvědomilo, že tam nejsem. Podruhé jsem jen slyšela, jak se nadechl k pláči, ale uviděl bublifuk (to mi pak říkala učitelka, já už jsem byla za zavřenými dveřmi) a dál nic neřešil. Potřetí se mu při příchodu chtělo strašně čurat, učitelka byla zrovna zaneprázdněná, tak jsem se synem vběhla na záchod, pak jsem ho normálně převlékla a vybalila mu věci, on mi s úsměvem dal pusu, zamával a odkráčel, jako by se nechumelilo a od té doby už to tak bylo pořád.
Dcera zase plakala jen proto, že chtěla, abychom ji doprovodili do herny. Takže jsme nepředávali v šatně, ale šli jsme s ní za ruku do herny, pomohli jí vytáhnout první hračku, ona si začala hrát, zamávala a pak už jsme mohli jít, ani nebylo třeba nějak nenápadně mizet. Ona věděla, že půjdeme pryč a byla v pohodě, jen chtěla odvést do třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
16.12.20 10:03

Dcera začala chodit ve 2 letech, první týden taky bez pláče, tahala jsem ji domů. Pak začala ráno plakat, že tam nechce, trvalo to asi 14 dní, pak se to zlomilo a bylo to ok. Myslím, že je to standardní průběh. Pak se to asi po půl roce zase opakovalo, opět záležitost cca 14 dni. Od ledna bude chodit i syn dvouletak, tak jsem na něj zvědavá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11512
16.12.20 10:30
@Nikgum píše:
@Lucie_Sx ano. Pracuji a bohužel babička, která ji hlídala se nám vrátila zpátky do práce.

Jestli mas moznost tam byt pulhodky s ni, sednout si na zem a pockat, az si odejde hrat, tak bych to udelala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat