Placenta vs. žloutkový váček

Anonymní
3.11.19 21:10

Placenta vs. zloutkovy váček

Dobrý večer holky,
Jeden rychlý dotaz. Prosím anonym, chodí sem rodina a nechci, aby se něco provalilo.
Od kdy přebírá vyživovací roli placenta? Zjistila jsem, že jsem těhotná (chtěně) ale mela jsem první měsíc normálně menstruaci. Kamarádka slavila narozeniny a já samozřejmě nepila jen nealko a měla jsem také jointa. Teď mě zajímá, zda se to k dítěti mohlo dostat i přes zloutkovy váček nebo jen přes placentu? Děkuji za prinosnou informaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19005
3.11.19 21:15

Embryo je v prvním trimestru na tyto látky nejnáchylnější a placenta s tím nemá nic společného. Pravděpodobně to následky mít nebude, ale nepochopím, proč hulíš, když se snažíte o mimčo……

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
3.11.19 21:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer holky,
Jeden rychlý dotaz. Prosím anonym, chodí sem rodina a nechci, aby se něco provalilo.
Od kdy přebírá vyživovací roli placenta? Zjistila jsem, že jsem těhotná (chtěně) ale mela jsem první měsíc normálně menstruaci. Kamarádka slavila narozeniny a já samozřejmě nepila jen nealko a měla jsem také jointa. Teď mě zajímá, zda se to k dítěti mohlo dostat i přes zloutkovy váček nebo jen přes placentu? Děkuji za prinosnou informaci.

Buď v klidu az kolem 12.týdne funkci zluteho tělíska přebírá placenta…uz ale nehul😊 👍 🥂 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 21:19

Holky nejsem nějaký zhulenec prostě jsem si jen tak dala pod tíhou okamžiku pár prásků :lol: nejsem žádné tele je mi 32 let a řekla bych, že ziju sporadane :) takže pokud chápu správně je jedno zda plod živí placenta nebo ten váček alkohol a drogy, chcete-li, se k plodu dostanou tak či tak?

• Citovat
  • Nahlásit
52432
3.11.19 21:29

Hele, teď už s tím stejně nic nenaděláš a pravděpodobně to bude bez následků, takových případů je. Na druhou stranu pokud to tu bude číst někdo spekulující, zda teda joint v prvním-druhým měsíci neuškodí, tak placenta neplacenta, vliv to samozřejmě mít může blbej a za nepříznivých okolností následky ano… Tak teď koukat kupředu, chovat se vzorně a držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19005
3.11.19 21:31

Ano, některé látky se k embryu dostanou už ve chvíli početí, přes placentu je to ve větší míře, ale embryo je spojené s tělem už ve chvíli, kdy se zanoří do děložní sliznice. To, že embryo vstřebává látky až přes placentu, je nesmysl. Teď už s tím stejně nic nenaděláš, ale riziko poškození není nijak velké, spíš minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
3.11.19 21:52

Nebala bych. Jestli jsi nebyla uplne na srot nebo opakovane… a to huleni si myslim, ze je mensi zlo, jak ten chlast. Stalo se, ale nebala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
4.11.19 07:35

Taky bych to nehrotila, pár prásků nemusi znamenat, ze se neco stane.Taky bychvrekla, ze chlast je horší. Ja do 12.tydne kourila, hodne omezila, ale kouřila, nez jsem to proste zvladla prestat a mam krásnou, zdravou a sikovnou holcicki…hrdá na nejsem, ale jsem rada, ze jsem to dokázala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat