Plaché morče- zlá výchova předchozích majitelů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarr
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 28.09.18 16:48
Plache morce od deb***ich majitelu

Dobry den. Nasli jsme na inzerat morcatko. Pry spolecenske…uzasne…uz jej mame 14 dni doma a je vydesene pri kazdem zvuku. Pisu to tem co nam jej prodali. A s pani vylezlo ze ho nahaneli smetakem pod gaucem…atd..decka ho tahali…po byte aby jej honili. Malej si na nej zvykl a nevim jak tez ziskat tu duveru aby se nas nebalo kdyz ho tak trapily. Jde to?

Reakce:
lucenka
Hvězda diskuse 36715 příspěvků 28.09.18 16:53

hmm tak já taky morče z pod gauče vyháněla smetákem a někdy ho naháněla po bytě … ale trápením bych to fakt nenazvala :nevim: jsem zvědavá, co budeš dělat ty, až ti někdy při čistění klece uteče do nějaké skrýše, ideálně se třeba šprajcne pod gaučem nebo nízkou skříňkou ;)

Jinak v novém prostředí morče potřebuje určitý čas, aby si zvyklo. 14 dnů není nijak dlouhá doba.

Paola21
Závislačka 4078 příspěvků 28.09.18 16:54

Naše morče bylo taky plaché minimálně 14 dní od té doby, co jsme si ho přivezli, a to ho ani bývalí majitelé nehonili se smetákem - aspoň doufám. Hlavně bych se vyhla tomu, dělat to stejné, co předchozí majitelé a celkově morčátko nelekat a proti jeho vůli ho honit po kleci, abych si ho pochovala atd. Časem si určitě zvykne a bude přítulnější.

zzpet
Kecalka 360 příspěvků 29.09.18 01:16

Dva týdny je na morče strašně málo! Morčata jsou velmi plachá zvířata a k ochočení si a zvyknutí v novém prostředí prostě potřebují čas. A i tak je normální, že morče třeba při rychlejším otevření dveří do místnosti, kde má klec, sebou vyděšeně cukne a schová se. Nebo se lekne, když zakřičí dítě. Prostě taková jsou a neznamená to, že je něco špatně. Aby si na vás zvyklo a nechalo se hladit a chovat, bude potřebovat ještě dost času. Mluvte na něj klidně, hlaďte ho také klidně, nedělejte vedle něj žádné rychlé a prudké pohyby, jestli to jde (např.nedupat kolem jeho klece při běhání dítěte, ale dát mu klec spíš někde bokem), přinést mu nějakou zeleninku (ale pozor, nedávat mu vždycky při otevření klece hned dobrůtku, protože pak by to tak samozřejmě očekávalo, že by vás kouslo, kdybyste nic nenesli - ne že by vás chtělo pokousat, ale jak by uvidělo, že se k němu blíží ruka, tak by už bylo nacvičený otevírat čumáček a brát si a neplánovaně by se zakouslo do prstu místo do zeleninky :) ). Ale s tím, že bude vždycky reagovat plaše, je nutné počítat. My jsme měli už hromadu morčat (já v dětství řadu let, moje děti od malinka taky) a teda žádný morče nebylo takovej salámista, že by se neleklo při nečekaným zvuku. Když si třeba vedle klece děti už nějakou dobu hrají, tak to po chvíli morčata už neděsí, to už nějak s tím hlukem počítají a ověří si, že jim to nijak neublíží, ale když je relativně klid a do toho třeba zazvoní zvonek, tak to se div nepřerazí, jak se letí schovat :-)

Váš příspěvek
Reklama