Reklama

Onemocnění pejska a moje těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 15:47
Onemocnění pejska

Hezký den všem, jdu se sem svěřit s něčím, s čím si úplně nevím rady a bojím se, co bude.
Včera mé 14 leté psí kamarádce diagnostikovali pravděpodobné nádor na močovém měchýři. Tento typ nádorů nemá u pejsků dobrou prognózu a já se pomalu připravuji na nejhorší, tzn. zhoršování stavu a následné rozhodnutí, kdy je čas nechat ji bezbolestně odejít. Chápu, že je pro někoho zvláštní, že to člověk takhle řeší, ale já jsem od malička zvířecí máma a hlavně se mnou tato psí dáma prošla celým dětstvím a dospíváním, které nebylo hezké (tvrdé domácí násilí ze strany otce a poté i nevlastního otce, finanční problémy po rozvodu rodičů atd.), ale ona nám vše usnadňovala.
Nicméně hlavní věc je v tom, že mám 20 dní do termínu porodu, celkově celé těhotenství bylo docela ve znamení stresu a nějak se nedokážu za této situace na miminko těšit. Nyní vidím jen to, že to bude znamenat, že nebudu moct každý den chodit za pejskem (má ji mamka u sebe) a že jí tu odsunu na druhou kolej v době, kdy mě potřebuje.
Nikomu jsem to neřekla, každý říká, že to je prostě život a že teď musím vše věnovat miminku, což mě ještě více deptá, když to takhle každý říká.
Každopádně doufám, že jakmile se miminko narodí, budu to celé vidět jinak, protože zatím tady není, v podstatě ho neznám, je to ještě abstraktní představa, takže to ještě asi beru tak, jak jsem psala výše.
Chápu, že mě tedy spousta lidí odsoudí, že stavím zvíře na takovou pozici, ale tak to prostě mám a je mi hrozně :,(

Reklama

Reakce:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 25.09.18 15:56

Proč by tě lidé odsuzovali? Pes je součást rodiny a tvého života. Neřeš věci předem, nech věcem volný průběh. Poraď se s veterinářem o tom, kolik času zbývá, vysvětli mu situaci jako nám tady.Smrt psa, a hlavně vědomí, že jsem pro něj mohla udělat víc a třeba ho zachránit, kdybych ho dopravila na dobrou kliniku, mě deptá doteď, a nestydím se za to, zachránil mi v minulosti zdraví a život, když jsem byla napadena, bylo mu 14. Držím pěsti :srdce: :*

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 25.09.18 16:00

nechápu, proč se stydět za lásku :nevim: Udělej to, jak to cítíš ty a na okolí se vy.. oni s tebou nebyli ty roky, co tvůj pes. Zodpovědná si v konečném důsledku sama sobě, ty s tím budeš žít, ne oni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 16:29

Nestydím se za lásku, spíš za to, že se netěším na mimi, že bych byla radši, kdyby ve mne ještě zůstalo, abych nezanedbávala jí.
Není to ale tak, že bych se netěšila vůbec, jen ne teď, ne v takové situaci a na úkor fenky.
Vím, že v životě nelze nic načasovat, ale přepadají mě myšlenky, že kvůli tomu nebudu mít miminko ráda nebo to budu těžce zvládat. Achjo, určitě jsou to i hormony a taková ta předporodní úzkost, ale jsem z toho úplně naměkko.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 25.09.18 20:07
@Anonymní píše:
Nestydím se za lásku, spíš za to, že se netěším na mimi, že bych byla radši, kdyby ve mne ještě zůstalo, abych nezanedbávala jí.
Není to ale tak, že bych se netěšila vůbec, jen ne teď, ne v takové situaci a na úkor fenky.
Vím, že v životě nelze nic načasovat, ale přepadají mě myšlenky, že kvůli tomu nebudu mít miminko ráda nebo to budu těžce zvládat. Achjo, určitě jsou to i hormony a taková ta předporodní úzkost, ale jsem z toho úplně naměkko.

všechno dobře dopadne :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >