Plánováné repete

259
8.7.15 15:58

Plánováné repete

Ahoj Maminky..

Jdu si k Vám pro „jakousi“ psychickou podporu. Už je to téměř rok a půl, co se nám narodila naše první dcera. Partner má z předchozího manželství již dvě děti. A já nikdy nechtěla zůstat u jedináčka - vlastního.
Je to tak měsíc zpátky, kdy jsem myslela, že se návaly nostalgie a touhy po druhém dítěti zblázním. S myšlenkou na druhého caparta se potýkáme tak nějak od konce minulého roku s tím, že jsme se tak nějak domluvili na snaženíčku od začátku příštího roku. Kdy by malé táhlo na rok druhý a než by se zadařilo a miminko by se narodilo, měli bychom tah na rok třetí, kdy už si dítě dokáže tak nějak i samo hrát a není bezvýhradně závislé na 24 hodinové přitomnosti maminky.
Partner je většinu měsíce pryč, pracuje v zahraničí. Týden z měsíce je doma. Máme pronájem dva plus jedna, koupený pozemek pro stavbu domečku. Oba jsme se shodli na tom, že po všech stránkách je pro nás lepší nejdřív si pořídit prcka druhého, než s tím začít až po stavbě našeho rodinného hnízda.
Jak jsem se ale hrozně těšila a plánovala, oběhala si všechny doktory a byla pozitivně namotivována svým gynekologem (fakt skvělý chlap - miluju ho :D), nakoupila si různé doplňky, přebrala sklep s kojeneckým oblečením (co si nechám a co pošlu dál)nějak se mě zmocnily pochyby, obavy a strach…

Mé první těhotenství se nestřetlo s nějakým velkým rodinným ohlasem. Má matka dostala málem infartk, babička to obrečela, partner se k tomu stavěl tak nějak neutrálně. Narážky na sourozence dopadly asi stejně - ses zbláznila, nevíš co je to za tíhu, dítě by mělo mít otce doma a ne ve světě, koukej si to rozmyslet… samá pozitiva.
Cítím, že po fyzické stránce jsem na to připravená. Jak jsem už psala, mám skvělého gynekologa, který mě dokáže podpořit hodně psychicky. Kolikrát více jak partner. Ale přesto.. se dostavil obrovský strach. Když chci s partnerem toto téma probrat, řekne mi, že k tomu nemá co říci. Že se jen bojí, abychom to finančně zvládli.. ale o druhého potomka stojí.

Moc mě to celé tíží, v noci nad tím přemýšlím, nemůžu spát. Tlačí mě hlavně zdravotní stránka. Jsem z toho zoufalá, nevím co mám dělat. Vidina „nadšenosti“ mé rodiny mi stahuje žaludek.. i když naší malou nesmírně milují..

Měla bych se smířit pouze s jedním dítětem a namotivovat se stavbou rodinného domečku? A pak si vyčítat v budoucnu, že jsem to i tak měla zkusit.. mám ze všeho chaotické pocity a hlavně strach, strach, strach.. s mamkou o tom mluvit nemůžu, hned začně mít svou pravdu a že ona všechno ví.. babička je taková přístupnější ale taky se s tím neztotožňuje a partner? Ten mi k tomu nemá co říci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20868
8.7.15 16:07

Tak vy hlavně nemáte dítě jedno, ale v téhle chvíli už tři - předpokládám, že když ses o nich zmínila, že nejsou plnoleté a partner na ně přispívá a podílí se na jejich výchově. S tím, co popisuješ, bych se řídila spíše rozumem. Být sama na dvě děti, finančně se starat o čtyři…partner nevypadá nijak natěšeně, ví, jaký zápřah to pro něj bude. Nepospíchej, máš čas, holčička je maličká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
8.7.15 16:22

Tak 4 deti neco stoji a s jejich rustem se naroky budou porad zvysovat. Na rodinu se vyprdni dulezite je co chces ty a partner. Ty sice mozna pripravena jsi, ale co chce doopravdy on? A nezapominej, ze vetsinu casu na deti budes sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
8.7.15 16:22

*

Příspěvek upraven 08.07.15 v 16:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
8.7.15 16:23
@Zuziky píše:
Napsat o svem gynekologovi, ze te vice podpori nez partner, to je sila…a myslim, ze to popisuje aktualni situaci, se kterou bych pracovala…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
8.7.15 16:24
@Zuziky píše:
Napsat o svem gynekologovi, ze te vice podpori nez partner, to je situace, se kterou bych pracovala…
:pankac: no taky jsem si rikala
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
8.7.15 16:35

Ano má dvě, z toho je jeho jen jedno - druhé si přivedla partnerka z předchozího partnerství. Tedy přispíváme jen na „jedno“.
Finančně se snažím být partnerovi co nejméně na „tíhu“, z rodičáku vyjdu. On platí nájem a já si bokem přivydělávám nějakou tu korunu na boční výdaje a ještě něco stihnu ušetřit.
Nevím, proč se bojí toho, že finančně nevyjdeme. V zahraničí je více jak dobře placený. Sice řeší závazky z minulosti, ale to už se také nějak dalo do pohybu.
A ano, napsala jsem, že mě můj gynekolog podpořil více. V době, kdy jsme čekali malou se partner dostal do velmi komplikované situace, kdy mu nebyly proplaceny faktury za půl milionu a to se pro něj stalo likvidační. Řešil jiné věci a já byla na celé těhotenství sama. A teď zase řeší rozběh zahraniční firmy. Myslím, že vždycky bude řešit všechno kolem, než to co je doma. Ach jo, je mi to tak líto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17209
8.7.15 16:53

Takze si to shrneme:

• ty nechces jedinacka

mas

• male dite
  • chlapa, co je doma 1 tyden v mesici
  • chlapa, co ma z dalsiho ditete obavy
  • chlapa, co se stara jeste o dalsi ditko
  • pribuzne, kteri nejsou z tveho napadu nadseni, takze kdyz k necemu dojde, asi nebudou jasat nad nutnosti pomoci
  • chlapa, co ma zavazky z minulosti
  • chlapa, co ma pred sebou rozjezd projektu
  • a velmi empatickeho gynekologa…

jo, jdi do toho, to je idealni konstalace na druhe dite :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
8.7.15 17:16

Dítě chceš, chlap není proti, jen je realista. Ví že na děti budeš doma sama a ví že to bude fin. náročnejší.
Rodina teď nějak aktivně pomáhá? Nebo mají jen chytré řeči?
Já bych do druhého šla :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama