Plánované rodičovství na eMiminu

170
14.7.13 20:39

Plánované rodičovství na e-miminu

Ahoj děvčata,

Ráda bych věděla, kam se podělo plánované rodičovství a proč jsou ženy po ‚nechráněném‘ sexu tak překvapené…

Docela ráda si zde čtu deníčky, je to taková pěkná 5-ti minutová oddychovka v práci, ale poslední dobou mě začínají velmi vytáčet podobné věty, jakými oplývají dnešní dva deníčky:

Deníček č. 1 - „A navíc jsme miminko sice plánovali, ale ne takhle brzy.“

Deníček č. 2 - „Hned vedle supermarketu je lékárna a já si šla JEN TAK 8o koupit test. Jako by mě tam něco táhlo…Přitom jsem to měla druhý den „dostat“.“

Můžete mi vysvětlit, co je: miminko jsme sice plánovali, ale přišlo hned po prvním snažení? Šla jsem si koupit test a menstruaci mám teprve dostat? Nebo nejlépe, udělala jsem si 4 testy ihned za sebou…abych jako byla přesvědčená?

Přijde mi, že se dneska bere těhotenství jako velká věda (zase nenarážím na snažilky - což někdy nechápu se tím jménem častují holky snažící se pár měsíců), ale přece, když plánuji rodinu, vysadím antikoncepci a pak jsem straaaššněě překvapená, že jsem těhotná…no, kde to jsme? To už automaticky věříme, že naše těla jsou tak zhuntovaná, že neotěhotníme? A nestačí nám jeden, dva, tři…testy, ale nejlépe čtyři a to každý den do návštěvy gynekologa?

Já jsem si test nekupovala (nevím proč), když jsem věděla, že se při sexu nechráníme a miminko (pokud přijde) chceme. Taky jsem nenaběhla ihned k doktorovi, ale počkala do cca. 8 týdne (samovolné potraty se stávají až ve 40% případech a přijde mi až někdy groteskní, jak to holky prožívají, stačilo by si říct, že to byla zpožděná menstruace a nepatlat se v tom), tam mi stejně dal jen žádanku na krev, takže jsem na první prohlídku šla v cca. 10 týdnu, kdy už doktor může stanovit nějaké závěry: srdce bije, dobře uložené v děloze, atd.

Chápu, že dítě je dar, ale opravdu jsme spadly na takovou úroveň, kdy si nedokážeme vážit vlastního zdravého rozumu, našemu tělu nevěříme a z těhotenství děláme něco nenormálního??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14090
14.7.13 20:43

Tady bude veselo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
14.7.13 20:44

Tak my jsme dítě plánovali, ale taky mě překvapilo, že se nám hned zadařilo :nevim: Test jsem si teda dělala, dokonce i hned několik, no byla jsem zvědavá :) a mám rizikovou práci, takže jsem musela hned omezit práci s chemikáliemi atd. U doktora jsem byla poprvé taky až v 10 tt, ale tohle má každý nastavené jinak, já se doktorům spíš vyhýbám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
14.7.13 20:45

A vážně jsi měla potřebu si tu do poloviny emimina rejpnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
14.7.13 20:45

Vyjádřila jsi přesně moje myšlenky :palec:

na gynekologii jsem šla v 10. týdnu, ono přesně jak píšeš tak většina stejně odejde aniž si toho žena všimne (silnější ms) :nevim:

těhotenský test jsem dělala jeden, vůbec mě nenapadlo že by mohl být špatný nebo dělat další :nevim:

jinak pojem snažilka bych přidávala při snažení delším jak rok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
14.7.13 20:46

Tohle přece všechny víme, ale žádná o tom nemluví, tak pšššt :D

• Nahlásit
  • Citovat
1532
14.7.13 20:46

@werunkaw123 : Jak dlouho? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
14.7.13 20:47

Mně zase přijde nenormální vyblokovat fungování těla hormonální antikoncepcí.
Spontánní potraty nechápeš asi kvůli tomu, že sis je neprožila.

A ano, @werunkaw123, to bude zase diskuse dne. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar

A to s tou návštěvou doktora…jo, klidně si čekejte, ale když by šlo o mimoděložní těhotenství, tak si zahráváš o pěknej průser ;)

• Nahlásit
  • Citovat
35461

Měla jsem to podobně, jak píše @aiko24 . Byla jsem celkem překvapená, že jsem byla hned těhotná. A test jsem si udělala, když jsem to tušila. Chtěla jsem vědět, na čem jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna

Ty to schytas :-D

Ale ja s tim souhlasim…

Ted me asi vsechny snazilky ukamenujou, ale…

Taky nechapu, jak nekdo muze psat denicky o tom, ze byl tehotny sest tydnu :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
becky87
14.7.13 20:48

Ja ti nevim proc te to tak se.re. :nevim: ty si res sve tehotenstvi a ostatni taky.

• Nahlásit
  • Citovat
6479
14.7.13 20:48
@chatwenna píše:
Taky nechapu, jak nekdo muze psat denicky o tom, ze byl tehotny sest tydnu :oops: :oops:

ono mělo víc lidí podobnou myšlenku, ale pšt ;) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
14.7.13 20:49

@Acinore Asi tak. Uvažovala jsem, že bych třeba šla na kontrolu jen jednou v nějakém 20. týdnu a pak před koncem, jak je otočené. Ale kvůli tomuhle je asi důležité zkontrolovat i začátek, pro jistotu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
14.7.13 20:50
:potlesk: :lol:
@werunkaw123 píše:
Tady bude veselo :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek