Plánovaný CS

59
16.6.13 19:40

plánovaný CS

Holky je tu někdo kdo měl dopředu naplánovaný císařský řez? Zajímalo by mě jak to probíhá. Kdy nebo kolik dní před termín se nastupuje do porodnice atd atd..děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3400
16.6.13 20:04

Ja mela naplánovaný na 39+0. Nástup mel byt den před plánovanou operaci. Ale malý se rozhodl, že chce o den dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
16.6.13 20:09

Ahojky, rodila jsem plánovaně císařem v r. 2005 v Ostravě - Fifejdech. Napsali, že nastupuju den předem, ale nechali mě na noc doma s poučením, že od půlnoci nepiju a nekouřím, nejedla jsem asi od 18 hod., ale stejně mi pracovaly nervy. Doporučili Yal gel na vyprázdnění - použila jsem v klidu doma. Doma jsem se i oholila. Ráno jsem nastoupila, dali mě na monitor a vyplňovali papíry (jméno dítěte apod.), manžel se šel nachystat, protože šel se mnou na sál. Odevzdala jsem šperky, napíchli mi žílu a podávali tekutiny, protože jsem šla v epidurální anestézii a potřebovali mě mít zavodněnou. Pak mě hodili na hekárnu i s kapačkou, kterou ještě tak 2× vyměnili. Měli jsme separátní box. Čekala jsem tam s manželem. Přede mnou byly ještě nějaké porody, akuťák, takže i když jsem přijela na 7 hod. ráno, malá se narodila v 10:40. Pak přišla sestra, nacévkovala mě a jeli jsme na sál. Tam mi umrtvili záda, píchli epidurál a jelo se. Pořád kolem pochodovalo strašně moc lidí, já čekala na tu kouzelnou větu „skalpel, prosím“, ale pak se ke mně naklonila sestra a povídá: „už řežou dělohu, za chvíli je malá venku“ :mrgreen: Vůbec jsem nevěděla, že už začali. Jak malou vytáhli, hrozně se mi ulevilo, zmizela váha, měla jsem pocit, že jsem se po x letech konečně zhluboka nadechla. Skvělé. Nikdy na ten den nezapomenu. Hodně štěstí a zdravé mimčo :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
16.6.13 20:24

Prisla jsem rano, dostala klyzma, oblbovak, vypila hnus fujtajxl proti blinkani, zacevkovali, omotali haxny a slo se rodit-teda rezat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5761
16.6.13 20:32

Já měla příjem den předem, císař v 38+0. Ráno ceremonie kolem operace (cévkování, punčochy, klyzma atd) a v 8:10 malej na světě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
16.6.13 20:51

Já ho měla plánovaný a porodila jsem neplánovaně 2 dny před plánovaným :-). Ale pokud budeš rodit 100% císařem tak doporučuju koupit hyalobarier gel-zabráníš tak srůstům. Mě to poradila doktorka, ale jelikož jsem porodila o pár dní dřív tak ho v lékárně neměli :-( a do ted me to mrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17568
16.6.13 20:58

Já měla nastupovat v den porodu ráno. Dostala jsem instrukce co a jak ohledně jídla den před operací, nějaké tabletky na žaludek, co jsem měla sníst v den operace ráno, instrukce, co si vzít sebou. Dali mi to i na papíru, abych si to všechno nemusela pamatovat. Anestezii jsem měla domluvenou taky dopředu. Nakonec jsem porodila o týden dřív akutně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
16.6.13 21:10

Holky prosím vás… Co to cevkovani? Já jsem hroznej posera, cevkovali mě v dětství a mám na to ošklivý vzpomínky, vlastně se toho bojím nejvíc z celého toho procesu kolem rozeni děti… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
16.6.13 21:15

@bjetuschka to ti udelaji az tesne pred tim nez te povezou na sal, je to jen trochu neprijemny a pak ti stejne pichnou anestezii a nic uz necitis :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
16.6.13 21:22

Já měla taky plánovanýho císaře. V jednu den před nástup, v nemocnici bez jídla. Večer mi píchli nějakou injekci. Ráno před sprcha, infuze, převoz na porodní sál, cévka, kontrola oholení, mohl za mnou manžel. Pak jsem přehopla do vedlejší místnosti (operační sál) na operační stůl. Byla tam anestezioložka. Ptala se mě, jestli chci spinál nebo celkovou. Já chtěla spinál, chtěla jsem dítě hned vidět.

Víc z císaře atd je popsáno v mým deníčku:
https://www.emimino.cz/…-volba-9904/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
16.6.13 21:23

Já se toho fakt děsím :-( holt špatný zážitek… A to klyzma je co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
16.6.13 21:24

Já teda klistýr neměla, prý není potřeba, za což jsem byla ráda :roll: :mrgreen: Záleží na nemocnici, někde ho chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
16.6.13 21:26

@bjetuschka klyzma je klystýr, ale mě ho vůbec nedávali - cévka je nepříjemná, ale dle mého je horší pak vstát se zašitým břichem, ale mám 2císaře za sebou a dá se to přežít v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
16.6.13 21:34

@marky9 ahaa, tak klistyr zvladnu :mrgreen: mě děsí fakt jen ta cevka… :/ no ale budu to muset nějak zvládnout, stejně mi nic nezbývá :-D

Holky a co ten spinal, kdo si daval, ten vpich bolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14870
16.6.13 21:36

Tak myslím, že už tu bylo vše popsáno ;), nástup den předem, konzultace s anesteziologem, klyzma, oholení, cevka, zavedení kanyly, vykapání atb před zákrokem atd :-)
pro mě teda bylo nejhorší vyndavání drenů..a ten pocit jak byly zavedený :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat