Plaquenile v těhotenství

13.6.17 07:40

Plaquenile v těhotenství

Ahoj, mám hraniční hodnoty SSA v krvi a Dr. na revmatologii mi napsala Plaquenile, když chceme mimčo. SSA způsobuje u plodu srdeční arytmii a Plaquenile tomu brání. V příbalovém letáku píší, že se nesmí užívat v období těhotenství a kojení, Dr. říkala, že ho předepisuje běžně a že s tím nejsou problémy. Na internetu jsem našla, že by to tak skutečně mělo být, že se v revmatologii nepovažuje za nebezpečný, ale na jednom odkazu jsem našla názor porodníka, že je bezpečný akorát v určitém množství, které ale já nesplňuju. Zatím jsem si lék ani nevyzvedla v lékárně, nějak nevím, jak s tím teď naložit. Přemýšlím, že se dojdu poradit ještě se svým gynekologem, ale když bude mít opačný názor než revmatoložka, jak s tím naložit :? Nemáte některá zkušenost s braním Plaquenilu v těhotenství? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3117
13.6.17 08:27

Já jsem byla v Motole na genetice v těhotenství a před těhotenstvím ksem Plaquenil brala a dr. říkala, že je dobře, že už ho v těhotenství neberu. Asi bych to zkonzultovala na genetice a zvážila, benefity pro matku vs rizika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama