Plazení v roce věku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdenka Chalupecka
Nováček 8 příspěvků 19.05.19 22:43
Plazeni v roce

Ahoj malymu je rok a stale se jen plazi. Nestoupa si, nestoji, nesedi. Jen se plazime. Kycle mame v poradku. Na rucickach se zveda, zvedne i zadek, ale neda hodne. Jeste nepochopil, ze ma dat pod sebe kolinka jako na ctyri. Na neurologii mu zjistila, ze neumi krizovy pohyb(ruka, noha) ted uz se odstrkava nohama ale tot vse. Zacinam byt nervozni????

Reakce:
PapeJ
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 19.05.19 22:57

Já tedy děti zkoušela učit na zádech, že ležely a já jsem jim dělala nožičkama a ručičkama ty pohyby, co mají dělat při lezení a říkala nějakou básničku o broučkovi. Nebo jsem zkoušela dát plínu pod hrudníček a držet jim ten hrudník ve vzduchu, aby byl na čtyřech a pohybovat pomalinku dopředu a pomalu pouštět, aby udržel tu svoji váhu. Taky jsem je dávala na takový nafukovací válec, nebo na míč, aby se naučit udržet váhu na rukách, že měl bříško na míči, nohy ve vzduchu a opíral se o ručičky. Ale moje děti zkoušely lézt strašně brzy. Syn lezl už v půl roce, dcera asi v osmi měsících. A na tý neurologii vás neposlali na rehabilitaci, aby se ten pohyb naučil? No, v roce bych už byla taky nervozní, ale tak asi má svý tempo a jestli už jde na kolínka, tak už třeba za chvíli začne lozit sám.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 19.05.19 23:05

Jinak je normální kluk? Žvatla, slyší na jméno? Osobně bych ho nechala. Každé dítko je jiné. První mi nechtělo zvedat hlavičku, doktorka nás málem hnala po všech čertech… nešla jsem. Nechtelo se mu plazit, ani lozit po čtyřech, chodit začal někdy po roce… najednou. Na nočník taky ne. Až ve 2,5 letech najednou a na záchod. Mluvit taky ne až taky cca v těch 2,5 letech… najednou, dneska má 3 a každý se pozastavuje nad tím jak krásně na svůj věk mluví. Druhé dítě je zase extrémní rychlik v 8mesicich chodil… :nevim: podle mě, každé dítko je jiné, každý potřebuje jiný čas.

Zdenka Chalupecka
Nováček 8 příspěvků 19.05.19 23:10

@Lucius08 jj vsechno je v poradku. Cvicime vojtovku. Nase dr rekla ze je v poradku jen se bojim ty neurologie :(

Zdenka Chalupecka
Nováček 8 příspěvků 19.05.19 23:11

@PapeJ doufam, ze je jenom linej. Ukecanej je. Kdyz mi leze pres nohu tak je hezky na ctyrech a pak se jakoby sveze po brise z nohy.

Pocahonta
Kecalka 461 příspěvků 19.05.19 23:24

A na ten problém, který zjistili na neurologii, cvičíte tu vojtovku? Nebo co vám k tomu ještě řekli? Syn se narodil svalovou hypotonií (prý jedna třetina dětí se takto rodí a nikdo neví proč). Začal se plazit v 10M, lézt ve 14M a chodit 18/19M (samostatná chůze).

Zdenka Chalupecka
Nováček 8 příspěvků 19.05.19 23:38

@Pocahonta ano cvicime. Jdeme na kontrolu ted 6.6 tak uvidime co mi rekne. Vidim trochu zlepseni ale svalove je v poradku. On je drobounkej tak na to bude mit taky urcite vliv.

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 19.05.19 23:42

Nam se osvedcil takovy pas, ktery se daval pod brisko, drzeli jsme cipy a nedovolili malemu, aby si na brisko lehl, rozlezl se za dva dny, v te dobe mu byl rok. Udelali jsme to ale az kdyz nam na rehabce rekli, ze na to fyzicky ma a ze muzeme.

Zdenka Chalupecka
Nováček 8 příspěvků 19.05.19 23:48

@Elessa zkusim dekuji. Mohla bych pouzit trena satek?

Danulinka16
Závislačka 2554 příspěvků 20.05.19 01:08

Nás málej byl taky hodně pomalej v hrube motorice. Taky jsme si dost uzili s litanim po dr a nakonec je zdravej, jen byl hypotonickej. Také se do roka jen plazil.Hned na to si stoupl, pak teprve lezl asi ve 13 měs.

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 20.05.19 11:39
@Zdenka Chalupecka píše:
@Elessa zkusim dekuji. Mohla bych pouzit trena satek?

Ten pas byl v casti pod briskem mekky a vyztuzeny. Vypadal nejak takhle https://www.kennyshop.cz/…poru-lezeni/. Satek bych radeji nepouzivala, nebo ano, ale brisko bych jeste vypodlozila.

Váš příspěvek
Reklama