Plísně v bytě, špatná střecha, možná sleva?

• Fotoalbum (5)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 21:50

Plísně v bytě, špatná střecha, možná sleva?

Ahoj, bydlíme v tomto domě přes 5 let, ano stěhovali jsme se kvůli mě - zhroucení z hluku, takže jsme po střechou.
Bývalý předseda tvrdil, že dluh na 15 let byl brán i na okna (pěkně na h…), na zatepletí a na střechu, jaké bylo překvapení, když jsme po 2,5 letech zjistili, že střecha je v katastrofálním stavu… no nehci to protahovat, starý předseda si občas přuhnul a odstěhoval se a nový to má trochu na háku, ale střecha se dělat bude. Už mi to přijde zdravý škodlivé, začalo to první zimu, chodím a sousedi o patro níž a má tam jiný vzduch, může používat v zimě žaluzie atd. Nahoře jsme tři byty, garsonka nevím a pak pán, co tam bývá méně, ale problémy má též.

Napadlo mě, jsme družstvo, platíme dost do fondu oprav (nejdříve sliby, jak se to doplatí a fond se sníži, což nehrozí), zda by nešlo žádat nějakou slevu?

Mám toho plné kecky. Ano jsem ta bláznivka, co touží po domku a tam bych i plíseň čekala, ale v zaprděnym paneláku, byt je 50m2, ale má dost oken. Ty první fotky jsou kuchyň, pak už to začíná i na druhé straně lehce u morčátek, což mě sejří, ono i to první je mazec.

Tak pokud je něco takového možné, prosím o radu!
Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11881
10.1.22 22:03

Slevu z čeho? To jsem nějak nepochopil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
10.1.22 22:11

A umíte správně využívat prostory s plastovými okny? Větrate přes zimu dostatečně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 22:15

...

@katyna1984 píše:
A umíte správně využívat prostory s plastovými okny? Větrate přes zimu dostatečně?

No to by ses asi uvětrala a umrzla, ono to začlo tím, že jsme šetřili na topení v kuchyni, je to špatně vytopitelný, právě pán na patře má problém menší, ale i když na pár dní odjede musí mít topení na 3 i tak se mu tam plíseň dělá.

O patro níž nevětrá prakticky ani při vaření, my vaříme málo, pereme málo, být tu třeba matka s dětmi, tak nevím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 22:22

...

@katyna1984 píše:

Omlouvám se za tykání, jestli to vadí. Ony i okna jsou levé a na prd, bralo se vše nejlevnější…

• Citovat
  • Nahlásit
3107
10.1.22 22:53

Naštěstí jsem nikdy plíseň nemusela řešit. Ale šokuje mně, že v tom žijete a necháte ji tak rozrůst. Já bych ji chemicky odstranila, asi spíš za pomoci odborníků a pak často větrala, plus nechávala okna na mikroventilaci. Větráte krátce a pořádně? Pořídila bych odvlhčovače. Měřili jste vlhkost? Topení bych řešila s družstvem nebo SVJ, nemáte ho zavzdušněné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4129
10.1.22 22:53

S tou plisni je desne slozity. Mame loznici, kde kvuli alergikovi netopime, je tam pres zimu max 19 stupnu, v noci i 17 stupnu a plisen tam neni. Pak je pokoj s dvermi do obyvaku, kde je krb a tam se nam plisen dela. Je tam nejslabsi mistnosti domu - tepelny most a zatim jsme teda nad tim nevyhrali :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 23:04

...

@elpiska píše:
Naštěstí jsem nikdy plíseň nemusela řešit. Ale šokuje mně, že v tom žijete a necháte ji tak rozrůst. Já bych ji chemicky odstranila, asi spíš za pomoci odborníků a pak často větrala, plus nechávala okna na mikroventilaci. Větráte krátce a pořádně? Pořídila bych odvlhčovače. Měřili jste vlhkost? Topení bych řešila s družstvem nebo SVJ, nemáte ho zavzdušněné?

Já žila v podnájmu a ještě horší, byl to špatně postavený dům, ale to sem nepatří… Ono co s tím máme dělat? Jsme tu dvě ženský jedna invalidní, druhá už starší s bolavými zády a pár hlodavčíků. Minulou zimu jsme se to snažily škábat, taky to vypadá, dokonce tam vidím něco koukat ze zdi, musím prohlédnout a než jsme se nadály, tak černé, takže jediné, co to sundá je Savo, kuchyň dveře nemá, takže to chce hodně Sava a pak nevím kolik dní by trvalo vyvětrat, aby to nikdo enedýchal. ty méně agresivní jsou málo účinné, jen desetkrát nastříkáme a stejně nic. Vlhkost je tu vysoká, musís e vyvětrat a pak zase stoupne, je tu i vzduch zatuchlý a zima :-( Většinou je tu přes 50, někdy přes 60. V Létě zase třeba 20, když jsou vedra. Topení všude stejné nahoře, kde je měřič horké, dole studenější, vypíná se podle teplot venku atd. Je to tady takový nezájem. Proto mě napadla ta sleva, už mě to naštvalo. Pán na patře si stěžuje už dlouho, má luxusněji předělaný byt, v jaké míře to má, netuším, ale určitě ne toto. Jinak po tom Savu se to samozřejmě vrací, to chce celé předělat, ale někdo říkal, že to nemá cenu, dokud nebude ta střecha…

• Citovat
  • Nahlásit
2058
11.1.22 01:28

Buď vám tam opravdu krutě zatéká do stropu což i některé fotky tomu odpovídají. Nebo je něco špatně s užíváním.
Ale tohle už je rozhodně hnus v tom být.
Topení na „3“ když máte termostatické hlavice odpovídá teplotě okolo cca20 stupňů. Hold přitopit a víc větrat

• Větrání několikrát denně a okna opravdu do Kořán. Žádnou ventilacku a už vůbec ne micro!!!
  • Používat při vaření digestoř. ( Ideální z odtahem pryč )
  • Pokud se lze dostat na střechu tak dle mého bude ko lepenka a nemusí to být přímo nad tím místem.
  • Koupit kompresorový odvlhčovač. Žádné tablety a tyhle rádoby věci.
  • A omítku i z plísní můžeš klidně ráno vzít špachtlí a vyhodit do popelnice. Zachránit už nepůjde. A dokud se nevyřeší ta příčina tak nová byť protiplísňova nemá valný význam.

PS : jsi v posledním patře odvzdušňeni topení je potřeba min alespoň před každou topnou sezónou. Pak ti topení topi na malé ploše ale pořád platíš " za celé " zjednodušeně řečeno :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3682
11.1.22 07:01

Nechápu jednu věc, promiň, jak můžete v tomhle žít? Píšeš, že jste tam starší a invalidní, tak co s tím máte dělat. To nemáte ani jedna známého, bráchu / tátu, který by to oškrabal? Aj kdybych měla sehnat firmu. Kazdopádně tlačit na předsedu ohledně prohlídky střechy, pořádně musíte větrat a pokud není digestoř, tak aj během vaření. Stále si nám nesdělila, nač chceš tu slevu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8153
11.1.22 07:59

To vypadá, že je tam špatně udělaný věnec nebo železné traverzy nad okny. Je to panelák nebo cihlák?
Ta plíseň je totiž ohraničená, v rovině, tudíž bych řekla, jestli tam není železná traverza, ta je chladnější a váže tepelný most. Řádně bych to oškrábala, nahodila(pozvala bych zedníka a malíře), ošetřila, použila Eternal In Thermo(termoizolační barva) a uvidíte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 08:12
@JiříkMazlík píše:
Buď vám tam opravdu krutě zatéká do stropu což i některé fotky tomu odpovídají. Nebo je něco špatně s užíváním.
Ale tohle už je rozhodně hnus v tom být.
Topení na „3“ když máte termostatické hlavice odpovídá teplotě okolo cca20 stupňů. Hold přitopit a víc větrat
  • Větrání několikrát denně a okna opravdu do Kořán. Žádnou ventilacku a už vůbec ne micro!!!
  • Používat při vaření digestoř. ( Ideální z odtahem pryč )
  • Pokud se lze dostat na střechu tak dle mého bude ko lepenka a nemusí to být přímo nad tím místem.
  • Koupit kompresorový odvlhčovač. Žádné tablety a tyhle rádoby věci.
  • A omítku i z plísní můžeš klidně ráno vzít špachtlí a vyhodit do popelnice. Zachránit už nepůjde. A dokud se nevyřeší ta příčina tak nová byť protiplísňova nemá valný význam.
PS : jsi v posledním patře odvzdušňeni topení je potřeba min alespoň před každou topnou sezónou. Pak ti topení topi na malé ploše ale pořád platíš " za celé " zjednodušeně řečeno :wink:
:think:

My se stěhovaly s tím, že dluh na 15 let se bral na okna, zateplení a střechu ale ejhle, střecha je prý v katastrofálním stavu…
Na trojku nám topení nejede, jen v jednom pokoji, to mohou pouze sousedé v nižších patrech.
Větrám poslední roky víc, ale mám tu morčiska a sama jsem ko, takže mít tu zimu každou chvíli, na větrání vypínám topení a přijde mi to jako by člověk musel každou chvíli vypínat topení, otvírat okna, zavírat okna a nedělal nic jiného… Efekt ale očividně žádný. Co kdybychom tu celý den nebyly obě?…
Při vaření větráme a rozhodně nevaříme denně.
Střecha je špatná, to už se bohužel ví :-(

Kéž bych jí dokázala vzít v klidu špachtlí :mrgreen:

Ovzdušňovalo se a nic :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 08:18

...

@shadowbabe píše:
Nechápu jednu věc, promiň, jak můžete v tomhle žít? Píšeš, že jste tam starší a invalidní, tak co s tím máte dělat. To nemáte ani jedna známého, bráchu / tátu, který by to oškrabal? Aj kdybych měla sehnat firmu. Kazdopádně tlačit na předsedu ohledně prohlídky střechy, pořádně musíte větrat a pokud není digestoř, tak aj během vaření. Stále si nám nesdělila, nač chceš tu slevu :think:

No bylo to seškrabáno (jak to šlo, ne dokonale), jednou juknu za záclonu - kolem Vánoc a bum. Žila jsem v horším, ono jak člověk nevidí, to že to je nebezpečné, tak mu to nepřijde, ale vím, že zdravotně jsou plísně hnus :-(
Otec je alkoholik, který se mnou nemluví - nevím proč a po Covidu je na chodítku heh, ten by kvůli mě nejel (ještě když mohl) ano za roh.
Známý tu byl pomoc s počítačem kvůli výuce, slíbil že dorazí v lednu 2021 a přijel v lednu 2022, mám pokračovat? :mrgreen:
No jelikož je to chyba baráku, lhali nám a to řešení - neřešení už mě naštvalo, napadlo mě, že by šla nějaká sleva z toho, co tu platíme, vím, že u podnájmu to jde (teda alespoň se to říká). Tak proto se tu ptám :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 08:23

...

@pannda píše:
To vypadá, že je tam špatně udělaný věnec nebo železné traverzy nad okny. Je to panelák nebo cihlák?
Ta plíseň je totiž ohraničená, v rovině, tudíž bych řekla, jestli tam není železná traverza, ta je chladnější a váže tepelný most. Řádně bych to oškrábala, nahodila(pozvala bych zedníka a malíře), ošetřila, použila Eternal In Thermo(termoizolační barva) a uvidíte..

No něco tam divného je, jakoby divný materiál a je to vždy u rohu co sousedí s vedlejším vchodem, ale dělí nás stejně jen jeden panel, takže…Okna jsou s h i t, starý předseda byl škrt a vše levně :pocitac: I jemu tekla po oknech voda, protože šetřil na topení, nám obas teče taky, kdyby bylo delší dobu mínus, třeba větší zim, tak máme orosená dole okna skoro ve všech pokojích, přes noc se to udělalo vždy :nevim: ccca od října do dubna „nesmíme“ používat žaluzie…

• Citovat
  • Nahlásit
2058
11.1.22 08:33
@Anonymní píše: :think:

My se stěhovaly s tím, že dluh na 15 let se bral na okna, zateplení a střechu ale ejhle, střecha je prý v katastrofálním stavu…
Na trojku nám topení nejede, jen v jednom pokoji, to mohou pouze sousedé v nižších patrech.
Větrám poslední roky víc, ale mám tu morčiska a sama jsem ko, takže mít tu zimu každou chvíli, na větrání vypínám topení a přijde mi to jako by člověk musel každou chvíli vypínat topení, otvírat okna, zavírat okna a nedělal nic jiného… Efekt ale očividně žádný. Co kdybychom tu celý den nebyly obě?…
Při vaření větráme a rozhodně nevaříme denně.
Střecha je špatná, to už se bohužel ví :-(

Kéž bych jí dokázala vzít v klidu špachtlí :mrgreen:

Ovzdušňovalo se a nic :nevim:

Tak tohle nechápu :nevim:
Pokud máš topení míň než na 3 tak to abys měla doma rampouchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat