Plod je stejně veliký

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Calionieer0
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 12:34
Plod je stejně veliký

Ahoj, mám obavy. Jsem v 13+2tt podle poslední ms. Předposlední kontrola u gyn. se konala před třemi týdny a plod byl 3× větší než měl být, jenže včera jsem byla na poslední kontrole a měřil pouze hlavu plodu, která měla 28mm. Řekl mi, že předtím byl plod 3× větší a teď je skoro stejně veliký. :? Gen. testy vyšli prý dobře. Myslíte, že se mám obávat? Podotýkám, že jsem objednaná až za 4 týdny.

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10376 příspěvků 15.12.16 12:36

Tak předpokládám, že když ti lékař neřekl, že je to problém, tak to problém není. :think:

Calionieer0
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 12:41

@Lekninka91 Jen mě to hodně zaskočilo :? Jsem poprvé těhotná, takže strach a obavy jsou skoro snad ze všeho :) ;)

Lekninka91
Extra třída :D 10376 příspěvků 15.12.16 12:46

@Calionieer0 Já tě možná i chápu, ale pokud by bylo něco špatně, tak si myslím, že by to doktor řekl :-) Nestresuj se a užívej si vánoční pohodu :-D

LLLL
Kelišová 5943 příspěvků 15.12.16 12:52

Pred temi tremi tydny mohl spatne merit, kdyz byl plod o tolik vetsi, dnes meril spravne a vyslo z toho, ze je stejny :) Pokud v tom nevidi problem doktor, tolik bych se s tim taky netrapila :)

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 15.12.16 12:57
@LLLL píše:
Pred temi tremi tydny mohl spatne merit, kdyz byl plod o tolik vetsi, dnes meril spravne a vyslo z toho, ze je stejny :) Pokud v tom nevidi problem doktor, tolik bych se s tim taky netrapila :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Někde jsem tu četl jak po vyšetření mimina byl velký zdravotní problém. Mimino mělo srdíčko na druhé straně!!! No problém se vyřešil jednoduše, když doktor zjistil, že dal do tiskárny obráceně papír. ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 15.12.16 13:03

A možná to minule nepřesně změřil a nechtěl to teď přiznat:-) Jsou to fakt milimetry a není vůbec těžké to změřit nepřesně. Mě jednou gynekoložka taky při měření řekla týden ( už nevím něco kolem dvacátého) a vypadalo to, že od minula vůbec nevyrostl. Říkám to není možné, vždyť vůbec nevyrostl a ona to změřila znova a už to odpovídalo :-). A to ani nezmiňuji to, jak jsem se z percentil 1 velikosti dítěte dostala na 90 percentil:-) během pár týdnů. Tak nepřesně v nemocnici měřili. Nejdříve jsem se taky hroutila, pak už se jen smála. Buď v klidu.

LLLL
Kelišová 5943 příspěvků 15.12.16 13:06
@Fofrník píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Někde jsem tu četl jak po vyšetření mimina byl velký zdravotní problém. Mimino mělo srdíčko na druhé straně!!! No problém se vyřešil jednoduše, když doktor zjistil, že dal do tiskárny obráceně papír. ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Markéta80
Hvězda diskuse 40025 příspěvků 15.12.16 13:36

Nejspíš špatné měření. mě doktor před porodem jen prohmatal břicho a prý je to divné ale nikde necítí hlavičku :jazyk: až když jsme řekla že je v příčné poloze tak prý proč to nikdo nenapsal do zprávy :mrgreen: :mrgreen:

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 15.12.16 13:43

@Calionieer0 a byla si již na I. screeningu? A jak byl plod velký? Doktor by ti zajisté sdělil, pokud by bylo něco špatně.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 15.12.16 14:05

@Calionieer0 To je strašně divný. Jak mohl být v cca 10+ tt 3× větší? To je obvyklá délka cca 3-4 cm, takže měl 12 cm? A teď má taky 12 cm? Ve 13+ tt? To taky není normální délka. To je pěkná blbost a pro mě by to asi znamenalo výměnu doktora. Něco jiného je to v uplném začátku, ale v 10+ už by to změřitelné být přeci mělo…

ugluk
Hvězda diskuse 43095 příspěvků 15.12.16 14:23

Nebyl o tři dny větší a teď je zase o tři dny větší? Třikrát větší, to v tomhle věku není otázkou milimetrů, ale několika centimetrů, a to se snad neuklikne ani doktor po pěti panákách.

Calionieer0
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 14:41

@ugluk To opravdu nevím :? Nedokázala jsem to pochopit, tak snad za 4 týdny to bude jak má být. Koukala jsem se na fotku z předposledního utz a tam je plod menší než jsem viděla toho mrňouse teď naposledy, takže opravdu nevím co si o tom mám myslet :think: uvidím :roll:

Calionieer0
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 14:44

@Lonette Právě, že jsem nebyla 8o tak jsem zvědavá co řekne za 4 týdny :roll:

Bibi30
Extra třída :D 10453 příspěvků 11 inzerátů 15.12.16 14:47

@Calionieer0 tak je podle fotky teď větší, tak si o tom mysli to, že špatně měřil, hodně špatně :lol: doktor je taky jen člověk a tak se může stát

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >